Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Oyle... "EMG her gitarda aynı sesi verir" buna katılmıyorum ama ağaç gibi, diğer manyetiklerde olmayan bir karakteri var... Hep aynı gibi geliyor bu yüzden... Yani herhangi bir ağaca kendi karakterini yansıtıyor, ağaçtan daha az etkileniyor...

slm benim bi sorum var arkadaşlar bu hafta 15 wattlık bi amfi almayı düşünüyorum bu amfiyi alırken nelere dikkat etmeliyim :?: ve kendi gitarımı götürmelimiyim sizce :?: almak istediğim amfi marshall mg15dfx evde toprak hattı olması gerekiyomu cızırtı yapmaması için??

kirk20 demiş ki:
slm benim bi sorum var arkadaşlar bu hafta 15 wattlık bi amfi almayı düşünüyorum bu amfiyi alırken nelere dikkat etmeliyim :?: ve kendi gitarımı götürmelimiyim sizce :?: almak istediğim amfi marshall mg15dfx evde toprak hattı olması gerekiyomu cızırtı yapmaması için??
Mg15dfx bilindik bir amfidir zaten we zaten 15 wattlık bir amfide dikkat edebileceğin pek bir şey olacağanı zannetmiyorum hepsinde fix özellikler fix ayarlar vardır.Yanlız tabi 15Watta çok yüklenemezsin çok açamazsın sesini gibi birçok sorunla karşılaşabilceğin gibi bu sınıfta bir amfi alma zorunluluğun varsa tabiki markalı bir amfi alman seçebilceğin kısıtlı seçeneklerin içinde en iyisi olacaktır.Bu durumda Marshallda haliyle tartışılmaz.

Toprak hattına gelirsek bu herkesin sandığından çok daha ciddi bir sorun elimde şu anda Boss GT8 var amfimde Behringer Blue Devil Gx112 65watt ama gel görki topraklama sorunu bende %90lık bir ses ve Gain kaybına yol açıyor yani ses çıkmıyor nerdeyse.

Topraklama ise zaten sadece gitar için değil diğer bütün elektrikli aletler içinde gerekli bir durum yoksa zamanla dönülmez hasarlar oluşabilir ekipmanlarda.
Topraklama için daha fazla bilgi istiyorsan Arama kısmında topraklama yazıp aratman veya kestirmeden bir elektrikçiye gidip(mahalle elektrikçisi olmazsa iyi olur,ben pek güvenmem o tip adamlara) işinin ehli olduğunu bildiğin birine gidip sordurtup evide bir topraklama check-up'ından geçirtmen en mantıklısı olur.

Birisi iyi birisi kötü diye bir durum söz konusu değil... En azından benim için... Ama mutlaka böyle söyleyenler de çıkar. Aralarında dağlar kadar fark olduğu bir gerçek...

melih-71 demiş ki:
abi ne alaka emg ortalama bi gitar için mi şimdi ? cok sacma di marzio yla emg yi sen arasında dağlar kadar fark varmış gibi anlattın yani

Tabi ki dağlar kadar fark var,iyi veya kötü anlamında değil tarz anlamında.EMG ile Metal yaparsın Rock yapamazsın çünki EMG'lerde mesala sesi kısıp gaini düşürdüğünde vuvvvvvvv diye gelir tonlar flüt gibi ama mesala dimarzio bir evo bridge'da veya seymour duncan'da cın cın diye telleri duyarsın tek tek.

melih-71 demiş ki:
abi ne alaka emg ortalama bi gitar için mi şimdi ? cok sacma di marzio yla emg yi sen arasında dağlar kadar fark varmış gibi anlattın yani

bunu da nerden çıkardın? burda ortalama gitar sözünü kullanan benim ve dedim ki "jem'e takabilirsin güzel olabilir ama emg ortalama gitara da taksan güzel olur"; yani ortalama bir gitarla iyi bir gitarın arasındaki kalite farkını, farklı ağaçların farklı tınlamalarını bir emg manyetik çok az yansıtacaktır. ama bir di marzio, seymour duncan, fralin el sarımı manyetikler bu farkı çok iyi yansıtır. anlatabildim umarım.

öncelikle çok saol dreamofstyks..önerilerin için teşekkürler amfiyi aldıktan sonra bi denerim eğer bi cızırtı falan olursa dediğin gibi topraklama çektirrim ama inş olmaz neyse ii çalışmalar

Geri