Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

KaRaBaSH demiş ki:
gibson gitarların sıfırını bulabilirsen mesela bir les paul standard 3000 dolar civarında olur, 2. eller ise abartı bire durum olmadıkça 1800-2600 dolar arası değişir les paul veya sg modellerinde, bu fiyat farkını da studio, standard, custom falan olması oluşturur. www.srvmusic.com 'a bak çok güzel gibsonlar geliyor oraya iyi fiyata mesela benim arkadaşım 2300 dolara les paul custom almıştı ordan ve gitar tek kelimeyle canavar.
eywallah hocam

Arkadaşlar izninizle sizlere sorum olacak.:

şöyle ki yeni bir gitar alacağım. eski gitarım oscarschmidt washburn x10 idi. artık beni tatmin etmiyor. bu konu hakkında uzun araştırmalar yaptım fakat bir türlü sonuca varamadım. aklımda 3 model var. En belirgin olan endonezya yapımı ibanez rg370, bunun haricinde jackson js30 ve paramın yetmesi için 1 ay beklemem gereken japon rg320fm.

Genel olarak rock, metal çalıyorum ama daha çok death, trash ve heavy metal çalıyorum. sizce bu gitarlardan hangisini seçmeliyim. Hangisi daha işime yarar. klavyesi rahat olsun, teller yakın olsun beni 5-6 sene idare etsin gibi beklentilerim var. Bir de jacksondaki aktif manyetikler ne gibi fayda sağlar. Bu konularda birçok açıklamanın geçtiğini biliyorum fakat bi karara varamadım.

cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Bir ay bekleyip RG320FM alabiliyorsan bence kesinlikle bekle...
Jackson JS30'un manyetiklerinden bahsediyorsan onlar aktif değil, pasif manyetiktir. Sadece aktif manyetikler gibi üzeri kapalıdır.

ben bı 96 mex. strata sahibim ve bir de roland cube 30 a ... bence her tarz icin ideal bi ikili ...öyle artizlik olsun diye gitar calmayan herkese öneririm.. bu arada jazz için gitardan kaynaklanan bi durum var sadece bu tarz icin ideal degil bence.. neysekı bır tane el yapımı gıtarım olacak 20 gun ıcınde...!

yavv atalay hocam jacksonlarla bu kadar ilgilisin banada yardım et bari...jackson kellymi yoksa rr mi aliyim sence hangisi daha rahat ve iyi ? ben daha çok kellyden yanayım ama senin kararına göre bakıcaz...bu arada sende hangi jackson modelleri var ?merak ettim :D .şimdiden saol :!: sert kalın millet :deli :metal

M-50_BLUS.jpg

SPECS:
• BOLT-ON CONSTRUCTION
• 25.5” SCALE
• AGATHIS BODY
• MAPLE NECK
• ROSEWOOD FINGERBOARD
• DOT INLAYS
• ESP LH-100 PICKUPS
• VOLUME AND TONE CONTROL W/3-WAY SWITCH
• BLACK HARDWARE
• ESP VINTAGE TREMOLO BRIDGE
• 22 XJ FRETS

arkadaşlar bu gitarı almak istiyorum ben solağım bu gitarın solağını alacağım ne dersiniz yoksa başka br gitar markası öneririmsiniz bu arada izmirde ESP gitarı kim satıyor bilen arkadaşlar varsa sölyerse memnun olurum bunun dışında cort düşünüyorum marka model önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar fiyat 400 YTL civarı veririm

saygılar...

SPECS:
• BOLT-ON CONSTRUCTION
• 25.5” SCALE
• BASSWOOD BODY
• MAPLE NECK
• ROSEWOOD FINGERBOARD
• SKULL & BONES INLAYS W/MODEL NAME AT 24TH FRET
• EMG-ESP LH-300 PICKUPS
• 2 VOLUME & 1 TONE CONTROL W/3-WAY SWITCH
• BLACK HARDWARE
• FLOYD ROSE LICENSED BRIDGE
• 24 XJ FRETS

FINISHES:
• BLACK (BLK)

Available in Left Handed Model

arkadaslar benm alcaım gitarda bu nekadara nerden alabilirim ankarada we nasıldır bilginiz warmı?

sevgili l_t_d, :)
bu gitarı ankarada hatay sokakta zuhal müzik'in karşısındaki mağazada--adını unuttum şimdi aklıma gelmiyor--bulabilirsin..fiyatlar hakkında bir bilgim yok..gerçi bu gitar yerine jackson'ın güzel bir modelini düşünebilirsin...bunda elde edeceğin tonlardan daha güzellerini elde edebilirsin...
anladığım kadarıyla bir MetallicA ve kirk hayranısın..ille de bu model dersen bunun bir üst modelini tavsiye ederim...yani KH602...bu gitar senin beğendiğinden daha sağlam...ayrıca enteresandır oradaki adama ben ltd signature serisini sorduğumda kesinlikle uzak durmamı söylemişti...yine de karar senin...umarım yardımcı olabilmişimdir...

Ben mevcut 09 tellerimi 010 ve 011le değiştirmeyi düşünüyorum.Gitar roselu. Aklıma bir konu takıldı. Acaba köprü yüksekliği dışında entonasyon ayarını da kaybeder miyim?

aponeurosis demiş ki:
bu gitarı ankarada hatay sokakta zuhal müzik'in karşısındaki mağazada--adını unuttum şimdi aklıma gelmiyor--bulabilirsin..fiyatlar hakkında bir bilgim yok..gerçi bu gitar yerine jackson'ın güzel bir modelini düşünebilirsin...bunda elde edeceğin tonlardan daha güzellerini elde edebilirsin...
anladığım kadarıyla bir MetallicA ve kirk hayranısın..ille de bu model dersen bunun bir üst modelini tavsiye ederim...yani KH602...bu gitar senin beğendiğinden daha sağlam...ayrıca enteresandır oradaki adama ben ltd signature serisini sorduğumda kesinlikle uzak durmamı söylemişti...yine de karar senin...umarım yardımcı olabilmişimdir...

saol arkadasım beni aydınlatıın için ama 15 yaşında bir delikanlıyım :) we ancak buna param yetiyor oda espnin sitesindekine göre yani 699 dolar fiyatlar türkiyede de sitedeki gibi mi acaba??

MortalMan demiş ki:
Ben mevcut 09 tellerimi 010 ve 011le değiştirmeyi düşünüyorum.Gitar roselu. Aklıma bir konu takıldı. Acaba köprü yüksekliği dışında entonasyon ayarını da kaybeder miyim?

Kalın tel takınca tremolo öne doğru yükselip entonasyonu da bozabilecektir. Tremoloyu eski haline gelene kadar gövde altındaki vidalardan gerersen entonasyon sorunun olmaz.

Atalay demiş ki:
MortalMan demiş ki:

Kalın tel takınca tremolo öne doğru yükselip entonasyonu da bozabilecektir. Tremoloyu eski haline gelene kadar gövde altındaki vidalardan gerersen entonasyon sorunun olmaz.
Yani yayları yeterli gerginlikte gevşetmek yeterli olacak demek istedin anladığım kadarıyla.

l_t_d demiş ki:
aponeurosis demiş ki:

saol arkadasım beni aydınlatıın için ama 15 yaşında bir delikanlıyım :) we ancak buna param yetiyor oda espnin sitesindekine göre yani 699 dolar fiyatlar türkiyede de sitedeki gibi mi acaba??

maalesef evlat öyle değil..burada o fiyatın üzerine en az 200-300 papel daha koyman gerekir ki o parayı o senin beğendiğin modele vermek yazık olur...çünkü imzalı seri olduğu için sırf o imzaya bile para veriyorsun...düşün...imzalı olmayan LTD EC400(ki bir zamanlar almayı düşündüğüm model) bile burada 870€ ise artık KH202 ne kadardır..sonuçta o paraya çok daha iyi gitarlar alabilirsin...
yerinde olsam ibanez, jackson veya cort'un modellerini bir mercek altına alırdım...yine de dediğim gibi son karar senin...

RG350EXBK.jpg

sevgili aponeurosis ben RG serisin hastasiyim ve tek hayalim RG2570E
ama onu almak icin baya para biriktirmem gerekio ve bi kac yılımı ömrümü alabilir ama yukardaki alet biraz daha ucuz ve daha kısa sürede alabilirim hemde gencligimin bu güzel vaktinde bi elektro gitarim olur :D asil sorum su olcak duygusal acidan yaklascak olursa rg350 RG2570e nin yanında cokmu boktan kalır RG350 beni mutlu edebilrmi :D :D :D :p :p

shahriyar demiş ki:
Merhaba arkadaşlar.Laney amfi almayı düsünüyorum.Marka bakımından kaliteli midir yoksa fason bi marka mıdır?Bilgisi olanlardan yorumları bekliyorum

Duruma göre değişir. Lambalı Laney ler çok iyi performans sergiler bence ve doğru kullanıldığında Fender veya Marshalla aratmicak tonlar alabilirsin. Transistörlü Laney ler idare eder yani o fiyatla alacağın en iyi amfilerden birini bulabilirsin transistörlü Laney olarak. Yannız Lambalı Laney alırsan söylemiş oluyim clean'leri daha iyi olur. High-gain modelleri de var ama bilmiyorum tam olarak hangileri olduğunu. Benim şahsen Laney dendiğinde aklıma clean tone gelir. Şayet Mehmet Cem Tuncer de sıkça kullanmaktadır bu amfileri. Kolay gelsin.

Şimdi YKM'nin iki sokak üstünde bir üst geçit var Demirtepe'ye giderken. Üst geçitin ayağının orda hemen karşında bir pasaj göreceksin. Turtes İşhanı diye. Onun alt katında Evrensel Müzik var. Kenan Usta da dükkanın hemen yanındaki atölyesinde olur. İstediğin herşeyi yapar gitarına ve inanamazsın geri geldiğinde aletin (resmen başta yaratıyor bu adam gitarı) ancak 3-4 gün bekletir en az...

Geri