Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

sap ile köprü aynı yükseklikte derken yanlış anlamıyorsam tuşe ile köprü aynı hizada olsunlar diyorsunda o zaman teller fretlere çarpar o yüzden köprü az birşey daha yüksek tir teller havada salınmak zorunda biliyorsun. Açıkçası köprünün duruşuna aldanma asıl olan tellerin klavye üzerinde nasıl durduğu eğer ince mi kalın mi den klavyeye göre daha yüksekteyse sorun yaratıyorsa indirirsin yok yaratmıyorsa bırakırsın. Köprüyü değil telleri referans al yani.

Sap ile köprü aynı yükseklikte olsun derken 1. perde ile teller arası uzaklık 24. perde ile teller arası uzarklığa eşit olsun diyordum.

Fakat Kx1 set neck olduğu için sap gövdeyle açı yapıyor.Neck thru gitarlar gibi aynı düzlem değiller.Heralde bu yüzden teller klavye iel birlikte köprü tarafına göre yükseliyor.Ama tellerin yaptığı açı klavyenin yaptığı açıya göre daha büyük.Özellikle 24. perde civarı kalın mi telinin altına serçe parmağımı sokmak için teli az kaldırmam yetiyor

Arkadaslar ufak bi yardim gerekiyor. Aradim ama bulamadim. Yurtdisinda gitar klavyeleri (maple-akcaagac, ebony-abanoz veya scalloped-oyuk) satan siteler biliyor musunuz? Yardimci olursaniz sevinirim.

Tesekkurler..

Evet,fingerboard.
Tesekkur ederim link icin. Sunu soracagim bir de. Fender veya Ibanez'in bu sekilde fingerboard'u satiliyor mu? Fender'in kendi sitesine baktim fakat bulamadim. Mesela scalloped maple bi fender guzel olabilirdi ama diger alternatiflere de bakmak isterim eger o markalarin satiliyorsa.

Tesekkurler tekrardan.

Sitede scalloped maple klavye yok ne yazik ki. Fiyatlari cok yuksek geldi. Custom siparis verirsem iyice yukselir. Daha dusuk fiyatli fingerboard yapan veya sadece satan yerler biliyor musun acaba?

evet saptan bahsediyorum. terim karmasaligi yasattim :D hala da bekliyorum alternatif onerileri

bu arada jcf'deki gitar yapimi da iyiymis. saniye saniye gormus olduk.

arkadaşlar .ben dün itibari ile bir adet cort zenox z 44 aldım.gitar çok hoş tonlara sahip şimdilik çok menunum.gitar hakkında bilgisi olan birisi bana bu gitar hakkında geniş bilgi veririse çok sevinirim.ayrıca evdeki amfim kötü yani bayaa kötü.5.1 ses sistemine bağlamayı düşünüyorum.bu gitarın performansını artırırmı dendik anfiden daha iyibir performens almayı umuyrum bu değişiklikle sizce nasıl olur..digitech rp80 processorumde var .bu ekipmanla giterın kaçta kaçını kullanıyor olurum inşallah yüzde elliyi geçebiliyormdur :)

Manticore demiş ki:
Herhalde burada sormak gerekir bu soruyu:

Bir luthier'e (Tercihen Kenan Turgut) maple + maple sap yaptırmak kaça malolur bir fikriniz var mı?
Murat ben de kendisine yakin zamanda sordum. İnternetten 250-300 dolara maple scallop sap buldugumu soyledigimde "iyi fiyat, alabilirsin, kacirma" demisti. Uc asagi bes yukari o fiyata yapar sanirim kendisi.

beddega demiş ki:
arkadaşlar .ben dün itibari ile bir adet cort zenox z 44 aldım.gitar çok hoş tonlara sahip şimdilik çok menunum.gitar hakkında bilgisi olan birisi bana bu gitar hakkında geniş bilgi veririse çok sevinirim.ayrıca evdeki amfim kötü yani bayaa kötü.5.1 ses sistemine bağlamayı düşünüyorum.bu gitarın performansını artırırmı dendik anfiden daha iyibir performens almayı umuyrum bu değişiklikle sizce nasıl olur..digitech rp80 processorumde var .bu ekipmanla giterın kaçta kaçını kullanıyor olurum inşallah yüzde elliyi geçebiliyormdur :)

Amfinin ne olduğunu bilmiyorum ama, 5+1 sisteminde ses çok cılız gelecektir.
Aynı zamanda gelecek için konuşuyorum. Gitar almadan önce araştır, gitarı aldıktan sonra iyimidir kötümüdür sormak pek mantıklı değil.
Kolay gelsin.

beddega demiş ki:
rp 50 de bide 80 de cabin simulasyonu var aletin adaptörünü takatken drum düğmesine basılıtıt caninet On yazısı geçiyo led screenden biraz dolgunlaşıyo ses ama 5+1 de tam tersi olabilir malum subw fln var bi dene ama güzel olabilir

K_r_m demiş ki:
Manticore demiş ki:
Herhalde burada sormak gerekir bu soruyu:

Bir luthier'e (Tercihen Kenan Turgut) maple + maple sap yaptırmak kaça malolur bir fikriniz var mı?
Murat ben de kendisine yakin zamanda sordum. İnternetten 250-300 dolara maple scallop sap buldugumu soyledigimde "iyi fiyat, alabilirsin, kacirma" demisti. Uc asagi bes yukari o fiyata yapar sanirim kendisi.

Sağol Kerem. Sapı takacağım gitarın küllisi $150 bile etmiyor yahu, Squier falan öyle bir şeyler ayarlamak lazım herhalde buna.

Arkadaşlar Ibanez rg370dx almayı düşünüyorum.
Ama hiç bir yerde Kore Malı bulamıyorum.
Kore'nin Endonezya ile arasında çok bariz alınabilecek farklar varmıdır ? Bildiğiniz satan yerler varmı ?

Not : Umarım doğru yere yazmışımdır.

Geri