Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Arkadaşlar bir sorum olacak size tarifi biraz komik olacak ama hani bu minibüslerde direksiyonları genelde beyaz dalgalı bi yapışkanla kaplarlar ya minibüsçü kardeşlerimiz onun bir ismi var mı acaba:D.Aramamın sebebi ise pickguardımı onun siyah yada tam beyaz deseniyle kaplamak nerede bulabilirim acaba?

MelihBertan demiş ki:
Arkadaşlar bir sorum olacak size tarifi biraz komik olacak ama hani bu minibüslerde direksiyonları genelde beyaz dalgalı bi yapışkanla kaplarlar ya minibüsçü kardeşlerimiz onun bir ismi var mı acaba:D.Aramamın sebebi ise pickguardımı onun siyah yada tam beyaz deseniyle kaplamak nerede bulabilirim acaba?

Perloid diyorlar gavurlar. Eğer popüler bir model kullanıyorsan kaplamak yerine hazır almanı tavsiye ederim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar evde takıldıgım bi rg350 vardı onun gri pickguardını bi b.k yiyip kazıdım.Sanırım buna şeytan dürttü diyorlar:Şimdi de toparlamaya çalışıyorum anladığınız üzre işte saygılar.

ya araçlar için yedek parça satan yerlere bak
pearloid dersen küfür ediyo zannederler kafana levyeyi yersin =P
onun adı sedef kaplama sanırım ya da oradan hareketle uygun bir isim de türetebilirsiniz orada ama var bunlardan
hatta kamyonların arkasına yapıştırılan yazılardan da var onlara da bak derim =)

(gidip de yetkili servise bakma bu arada ufak dükkanlara bak)

MelihBertan demiş ki:
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar evde takıldıgım bi rg350 vardı onun gri pickguardını bi b.k yiyip kazıdım.Sanırım buna şeytan dürttü diyorlar:Şimdi de toparlamaya çalışıyorum anladığınız üzre işte saygılar.

Yurtdışında RG pickguard'ı satan birçok website var. İstemediğin kadar çeşit bulabilirsin. Sipariş vermesen bile kendi pickguardına bişeyler yapmak istediğinde fikir verebilecek bir çok şey bulabilirsin o sitelerden.

BUgun bir kırtasiye ye sordum adam eski minibüsçü çıktı:)ve beni tamircilere yönlendirdi ama vakitim çok kısıtlı oldugu için gidipte bakamadım eger bulursam sizide bilgilendiricem belki yapmak isteyen arkadaşlar vardır bilgilenmiş olurlar.

Yurtdışında RG pickguard'ı satan birçok website var. İstemediğin kadar çeşit bulabilirsin. Sipariş vermesen bile kendi pickguardına bişeyler yapmak istediğinde fikir verebilecek bir çok şey bulabilirsin o sitelerden.
Zaten bu yapışkan olayını öyle buldum guitarproject sitesinde de dikkatimi çekti bu tarz şeyler, yapmaya karar verdim bende.

Dostum hiç calmadım bunların 7 tellisini ama bence paraya yazık etme hele 7 telli gitar işi daha sakat bir mevzu aslında. 2. el daha kaliteli markalara bakarsan, daha iyi şeyler yakalayabilirsin fikrimce.

Aklına takıldıysa git dene ama deneme imkanı yoksa da uzak dur aletten (tecrübe) memnun kalırsan senindir zevk meselesi aslında biryerde ama malzeme den neye benzedigide belli işte.

Merhabalar,bende elektro almayı düşünüyorum,elektro-gitarlar hakkında pek bişey bilmiyorum ama klasik gitarım var.Gitarla ilgili blues, phychodelic genelde eski şeyler dinlerim garage severim özellikle The White Stripes'ı oldukça severim.Jack White'ın bellirli gitarlar çaldığını biliyorum özellikle White Blood Cells albünün "sound"u oldukça iyi.Bu beğenilerimi göre bir gitar önerebilir misiniz? - oldulça zor oldu farkındayım - 600YTL gibi bir bütçem var.Teşşekkürler...

randombrein demiş ki:
Merhabalar,bende elektro almayı düşünüyorum,elektro-gitarlar hakkında pek bişey bilmiyorum ama klasik gitarım var.Gitarla ilgili blues, phychodelic genelde eski şeyler dinlerim garage severim özellikle The White Stripes'ı oldukça severim.Jack White'ın bellirli gitarlar çaldığını biliyorum özellikle White Blood Cells albünün "sound"u oldukça iyi.Bu beğenilerimi göre bir gitar önerebilir misiniz? - oldulça zor oldu farkındayım - 600YTL gibi bir bütçem var.Teşşekkürler...

ucuz ve rahat bulunabilir bir çözüm olarak cort'un g serisi gitarları var, onların maple klavyeli orta veya üst modelleri ve yanına da bi behringer gdi21 (veya blues driver tadında bi overdrive) istediğin sonucu yakalatabilir, yanlız uyarayım ben gözlemlerimden konuşuyorum, gitar değil bas çalıyorum ondan çok da güvenme :)

randombrein demiş ki:
Telecaster veya Gretsch ayarindaki gitarlar sana cozum olur. 600 liraya zor ama bu gitarlarin muadillerini bulabilirsin Fender degil de Squier olabilir mesela.

Geri