Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Merhaba arkadaşlar,

Gitarın bakımı hakkında bi sorum olacakKlavyeyi zarar vermeden nası silebiliriz?Yeni aldım ama biraz tozlu görünüo.cevaplarsanız sevinirim.

Şimdiden saolun.

:metal

maestro demiş ki:
Merhaba arkadaşlar,

Gitarın bakımı hakkında bi sorum olacakKlavyeyi zarar vermeden nası silebiliriz?Yeni aldım ama biraz tozlu görünüo.cevaplarsanız sevinirim.

Şimdiden saolun.

:metal
Benim fikrim tabi ama ,

diş fırçası , pena vb sert şeylerle temizlenen klavyede bi süre sonra matlaşma ve ileri zamanda küçük çatlamalar oluyo.
Tavsiyem (tabi maple diilse) önce kuru bi bezle bastırarak güzelce temizle (özellikle fret sınırlarında çok fazla pislik birikiyo zamanla). Sonra Eczaneden bi ufak badem yağı al(ucuz bişey ve 10 yılda bitiremezsin kolay kolay).. Sonra fretboard'un her perdesine çok küçük damlalar halinde bu badem yağından dokundur.(Çok fazla bekletme bu damlayı)
sonra da bu damlaları bi pamukla güzelce bastırarak klavyeye dağıt. En ufak yağ zerresi gözükmeyene kadar sil (her perdeyi tek tek). Burdaki olay klavyeyi temizlemenin yanında yumuşak bi organik yağ ile klavyenin ağacını da beslemiş oluyosun.Zİra bu ağaçlar hala canlı sayılır ve dış etkenlere karşı duyarlı..Sonra ilerde kurumalar ve çatlamalar olabilir. Sen bi dene..Kolay gelsin..
[/quote]

Slaytanic demiş ki:
krm demiş ki:
yani ben hepsi japon mu derken usa s? yokmudur bunlar?n? yoksa nerenin mal? iyidir?

abicim çok konu?uldu bunlar büyük tart??malar ç?kt? etti sen 168 sayfay? bir uyku haliyle okudun heralde usa jackson yaz Arama yap mesajlar? göster de bulursun
Kesinlikle hakl?s?n dostum o kadar sayfada mutlaka yaz?yordur hangi Jacksonun ne mal? oldu?u. :)

Slaytanic demiş ki:
krm demiş ki:
yani ben hepsi japon mu derken usa s? yokmudur bunlar?n? yoksa nerenin mal? iyidir?

abicim çok konu?uldu bunlar büyük tart??malar ç?kt? etti sen 168 sayfay? bir uyku haliyle okudun heralde usa jackson yaz Arama yap mesajlar? göster de bulursun

e 168 sayfa okuyorum o kadar da uyu?ukluk hakk?m olsun di mi :LOL: . Ya ?aka bir yana gerçekten varsa da rastlamad?m, göremedim. Usa serilerinin amerikan oldu?unu biliyorum. Amerikan al?nam?yorsa japonun daha iyi oldu?unu da biliyorum, yani bu ve di?er sitelerde okudu?um kadar?yla ama dkmg nin amerikan?n?n olup olmad???n? gerçekten bilmiyorum.

Bir de benim ?imdiki gitar?m decade diye bir marka. Kad?köy asa müzikten alm??t?m. Çala çala klavyesine falan da al??t?m asl?nda. Bu gitar?n köprü manyeti?ini emg nin aktif bir manyeti?iyle de?i?tirsem nas?l olur. A?ac? falan bilmiyorum ama duydu?uma göre aktif emgler di?er manyetikler kadar a?ac?n tonunu net yans?tm?yor. Tabi yanl??sam düzeltin lütfen, ben böyle biliyorum. Alaca??m manyeti?e yaz?k olur mu? Satan adam ibanezin yan ürünü falan demi?ti. Çok da güvenmiyorum satan adama ama. Ya çok kar???k oldu neyse anlatabildiysem yard?m?n?z? bekliyorum.

Dkmg Japon

Dkmg gitar?m geldi. Klavyesi oldukça iyi ele oturuyo. Ben yaz?lanlar?n aksine elektroni?ini be?endim hiç öyle bozulcak gibi durmuyo gayet iyi geldi bana. Tonu falan adam gibi test edicek processörüm yok malesef ?u an için neck manyeti?i falan iyi ho?uma gitti güzel bi solo tonu veriyor. Floyd rose kolu olmad??? içinde dive bomb olay?n? falanda deneyemedim deneyince çiziktircem bi?iler :)

Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Bikaç sorum daha olacak.
1.Gitarı yurtdışından mı getirttin? eğer öyleyse hangi siteden getirttin?
2.Kolu nasıl yok, paketin içinde mi çıkmadı yoksa floyd rose komple mi yok. Benim bahsettiğim gitar dkmg dinky, ve jacksonun sitesinde de resimde floyd rose kolu var?
Peki şimdi biz bu gitarın japon olup olmadığını alırken nasıl anlayacaz, adam japon diyip hint malını koyarsa önümüze nasıl farkedecez? Bu seri nolarla ilgili bişeyler gördüm ama pek anlamadım açıkçası.

krm demiş ki:
Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Bikaç sorum daha olacak.
1.Gitarı yurtdışından mı getirttin? eğer öyleyse hangi siteden getirttin?
2.Kolu nasıl yok, paketin içinde mi çıkmadı yoksa floyd rose komple mi yok. Benim bahsettiğim gitar dkmg dinky, ve jacksonun sitesinde de resimde floyd rose kolu var?
Peki şimdi biz bu gitarın japon olup olmadığını alırken nasıl anlayacaz, adam japon diyip hint malını koyarsa önümüze nasıl farkedecez? Bu seri nolarla ilgili bişeyler gördüm ama pek anlamadım açıkçası.
yazar arkasında ne malı olduğu.

Bir süre önce bir soru sormuştum, yanıt çıkmamıştı, "bir kez daha şansımı deneyeyim" dedim.

Elektroakustik bir gitarda Boss BD2 Blues Driver pedalı kullanılır mı?
Elektroakustik bir gitarın pedal, prosessör ve amfi ekipmanı nasıl olmalıdır?

(çok genel bir ifadeyle söylersek blues tadında bir tını...)

Fakat sormak/öğrenmek istediğim asıl nokta ekipman dizilişi ve elektrogitardan teknik farklılıkları; amfisi, prosesörü, pedalı nasıl farklar içeriyor?
(ton konusu bunların ötesinde, o yüzden ton kavramına takılmayın...)

@krm

Floyd rose kolu eksik gelmiştide dün aldım bi tane o manada dedim :) Floyd rose olmayan versiyonuda var dkmgt diyede benimki dkmg floyd roselu.

Forumdaki celephais aracılığıyla amerikadan aldım

Ayrıca dün tonlarını test ettim canavar gibi gfx5 ile. hele üstündeki aktif devreyi bi çalıştırıyon of hafif distli clean bi tonu direk cayır cayır metal tonuna kadar götüren bi devre

dkmg nin sapı gercekten cok guzel kalın ama cok iyi hayırlı olsun bu arada benim dk2 imin volume dumesı cıkmıştı elektronigi pek iyi deil japon jacksonların ama cok onemsiz birşey hemen duzeltım sonra

Prelektro demiş ki:
@krm

Floyd rose kolu eksik gelmiştide dün aldım bi tane o manada dedim :) Floyd rose olmayan versiyonuda var dkmgt diyede benimki dkmg floyd roselu.

Ayrıca dün tonlarını test ettim canavar gibi gfx5 ile. hele üstündeki aktif devreyi bi çalıştırıyon of hafif distli clean bi tonu direk cayır cayır metal tonuna kadar götüren bi devre

güle güle kullan çok güzel bi gitara benziyor. Hemen hemen kadıköyü komple taradım ama rastlayamadım bu alete. Elektronik hakkında kafamda o kadar soru işareti yok zaten götürüp de yaptırsan en fazla 1 gününü alır yani o kadar büyük birşey değil. DKMG ya da herhangi başka japon jackson kullanan arkadaşlar da buraya gitarlarını ve fikirlerini yazarsa çok memnun olurum. Yardımcı olanlara teşekkürler..

krm demiş ki:
Prelektro demiş ki:
@krm

güle güle kullan çok güzel bi gitara benziyor. Hemen hemen kadıköyü komple taradım ama rastlayamadım bu alete. Elektronik hakkında kafamda o kadar soru işareti yok zaten götürüp de yaptırsan en fazla 1 gününü alır yani o kadar büyük birşey değil. DKMG ya da herhangi başka japon jackson kullanan arkadaşlar da buraya gitarlarını ve fikirlerini yazarsa çok memnun olurum. Yardımcı olanlara teşekkürler..

jackson dkmg min üstündeki manyetikleri (emg-hz'ler) seymour duncan sh11 ve sh1-59la değiştirdim ve şu ana kadar gitar çalmadığımı farkettim :)

ayrıca gain hala çalışıyo yarı aktif (boosterlı) sh11 de dehşet oluyo emgye falan hiç gerek yok.

dkmg değiştirebileceğim tek gitar heralde artık bir amerikan sl1
uygun bulursan gözün kapalı alabilirsin dkmg (dxmg de olabilir)

Geri