Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

bende de bi washburn var ama istediğim tonu alamıyorum
tarz olarak çok geniş bir tarzım var ama ben malmsteen in daha bi on plan da olduğunu söyleye bilirim.
yani kısaca malmsteen gibi olmuyor.
ne yapmalıyım
gitarı değiştirssem olurmu zaten gitar bana ait değil
bi arkadaş dan arakladım
uzun zaman oldu. hala kullanıyorum.

İBANEZ Mİ JACKSON MI?

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var...950 YTL biriktirebildim ve istediğim gitarlar listesini iki isme kadar indirdim...Ya IBANEZ RG 370 DX yada JACKSON DR 3 almayı düşünüyorum...

Metal çalmak istediğim için Jackson'ın tonları daha doyurucu olur diyorlar ama single manyetik olmadığı için arpej filan kasar diyorlar...Ibanez 2 hmbckr 1 sngl olduğu için avantajlı ama Jackson hep aklımın bi köşesinde duruyo...

Ne yapmalıyım sizce?Bilenler bu arpej konusu ve ton konusunda beni aydınlatsın lütfen...

Şimdiden teşekkürler...

Dr-3 kesinlikle Rg-370ten üstün bir gitar bence, tipinden bile belli hatta neredeyse... Dr-3 yerine daha üst seviye bir Ibanez alabilirsin belki ama Rg370 değil bence :)

İlla single manyetik istiyorsan gitarına 10-20 dolara push pull taktırabilirsin, yani hummbuckerları single yapan bir devre... Dr-3ün manyetiklerini değiştirip push-pull taktırdığın zaman gayet versatil bir gitar olacaktır, yani çok tarzda kullanabilirsin o gitarı, arpej vs. için de gayet güzel tonlar alabilirsin :)

arkadaslar elimde ibanez edx 170 ve marshall mg15cd var. su lanet dızlamayı dipsesi nası keseceeeeemmmmm....
hhhrrrrrrrrrr.....

arkadaşlar bende zoom 505 II var fakat gitarımla bi türlü barışmadı ve satıcam isteuyen arkadaşlar varsa ö.m atsın ve birde bana gitarıma uygun amfi önerebilirseniz sevinirim cort gx serisi 25 30W civarında sanırım yeteli olur.izmir.

Megadeth79 demiş ki:
Valla maalesef o paraya fazla alternatifin olmaz.
+1.....Belki washburn düşünebilirsin, rocker series başlangıç modelleri vardı şu anda bulabilirmisin bilmiyorum ..Ama ya para biriktir, yada washburn x10 falan al,bi süre keser seni..veee...yamahadan uzak dur..özellikle o paraya eline kakalamaya çalışıcakları erg-121 den (2 humb,1 sing) uzak dur!!! ilk tercihin paranı artırmak olsun bence..

200 YTL ye bence sadece gidip o para güzel güzel yenilir. O paraya gitar almak demek sadece satıcıya yok yere para vermek demek.

Paran biraz daha yükselince Bc.rich yada cort düşünebilirsin..(ben az paraya washburn tavsiye ederim ama şimdi millet "adam metal diyor, sen ne diyorsun?" dicek..Bana sorarsan yeni başlayan birine en temiz gitar washburn dür..her tarz yapabilirsin..metalden sıkılırsan diye yani.. ;)

Arkadaşlar aldığım bir haber ibanez yada jackson alma kararımı değiştirdi...Senkop müziğin sahibi eniştemin kardeşi kadar yakın bir dostuymuş...Yamaha'nın türkiye distribütörüymüş.Bana bayağı bi indirim yapçakmış...Yamaha RGX 220 modelini alacağım , 2 hmbckr...Sizce nasıl bi gitar?Hiç bir bilginiz var mı?

unknow_artist
MesajTarih: Çrş 07.09.2005 2:24 Mesaj konusu:
Megadeth79 demiş ki:
Valla maalesef o paraya fazla alternatifin olmaz.

tamam fiyat daha yükselir ama çok pahalı olmasın yeni başlıyom daha çok metal çalcm n aliim

abicim istersen grup arkadaşım washburn maveric series bi gitar satıyo.renk sunburnst.yanındada rocktec distortion veriyo.ilgilenirsen ö.m at.

Geri