Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

takım olarak aldıysan kağıdın üstünde yazar 09mm-0.42 v.s 09mm ince mi 042-kalın mi

tek olarak aldıysan tel kalınsa si teli mi ile aynı kalınlıkta olur hatta daha bile kalın olabilir tam emin değilim kumpasla ölçersen anlarsın ama o da zor bir ihtimal :)

birde genellikle tek tel alındığında standart 10mm veriyorlar

ben ince mi aldığını farz ederek konuştum eyer tel seti 09mm ise mi yi 010mm aldıysa mi si den kalın olabilir diye ama şimdi baktım 1mm inceymiş

ben gitara taktığım zaman aradaki 1mm yi gözüm seçmiyor hangisi kalın hangisi ince o yüzden yazdım ikisi de aynı kalınlıkta diye

KaRaBaSH demiş ki:
bence 9. perde fazla yüksek. tesfiye ile halledilmeli -tabii sap ayarı yapılsın ondan sonra ama sap ayarından olduğunu sanmıyorum-

tasfiye derken o metal parçayı zımparayı mı kastediyorsun. sanırım o nedenden. önceden başka bi gitarda başıma gelmişti 6. perde yüksek ti uyduruk bir gitar olduğu için acımadan zımparaladım:d

slm millet ben bi cort x2 alcam diyodum ama kararımı değiştirdim daha fazla biriktirip ibanez almayı düşünüyorum..ama anlamıorum fazla ben solo üzerine çalışıyorum ve heavy metal çalmaya çalışıyorum..amfim marshall ve gayet memnunum ama gitarında iyi olması gerekiyo sizce (300-400 dolara)nasıl bi ibanez almam lazım??yada ibanez diilde yine aynı kalitede başka markalarda olabilir görüşlerinizi bekliyorum herkese iyi çalışmalar!!!

benim gitarımda sap ve govdenin birleştiği kısımda gövdede( iki tarafta birden) ince bir çizgi şeklinde çatlama var. hatta arkadaşlarımın gitarlarına da tek tek baktım hepsinde aynı durum söz konusu. 0 gitarlarda var mı çok merak ediyorum .. bunun sebebi nedir tam olarak ? gitara veya tona bir etkisi olur mu bu çatlakların ?

insei demiş ki:
benim gitarımda sap ve govdenin birleştiği kısımda gövdede( iki tarafta birden) ince bir çizgi şeklinde çatlama var. hatta arkadaşlarımın gitarlarına da tek tek baktım hepsinde aynı durum söz konusu. 0 gitarlarda var mı çok merak ediyorum .. bunun sebebi nedir tam olarak ? gitara veya tona bir etkisi olur mu bu çatlakların ?

gitar mevsimleri geçirdikçe (kışın soğuk, yazın sıcakla uğraştıkça) ufak oynama ve genleşme-büzüşmeler olur sap ve gövdede. sapla gövde birbirine sıfıra sıfır oturtulduğu için ufak bir genleşmeyle CİLANIN çatlaması normaldir. tona etkisi olduğunu sanmıyorum. ileride bir sorun yaratacağını hiç sanmıyorum.

slm arkdslar benımde ufak bı sorum olacak sımdı elektro alcam 1seneder klasıkle ugrasıorum her neyse alacagım gıtarı belrledım ama gecenlerde the tool dıe bı gıtar gordm mydukkanda ne dersnız hıc kullandınız mı gordunuz mu?fıyatı cok uyugun geldı emın olmk uıstedım
tesekkr ederım

Re: d

ahmtysf demiş ki:
nocebo demiş ki:
2. el ama ne kadar temiz bilemiyorum daha gitarı görmedim

bilmiyorum ne diyim paraya ihtiyacı felan mı war satanın 300 ytl düşmüş gitardan..

aslında anlamadım adam garaja ilan vermiş 2 mail attım ses cıkmadı :) ama bence piyasası bole olmalı çünkü sıfırı 450 dolar 2. el sıfır fiyatın %60 ı gibi oluyo e tabi gitarın modifikasyonuna ve temziliğine de bağlı elemandan da ses cıkmadı zaten :D

Geri