Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Arkadaşlar bu gitar hakkında bilgisi olanların önerilerini bekliyorum. bu fenderin meksika yapımı olmasının bir sakıncası var mı yoksa biraz daha sabredip amerikan mı almalıyım. mesela ibanezin japon prestij serisi ile diğer kore üretimi gitarlarının arasındaki gibi bir kalite farkı var mı. yardımcı olursanız sevinirim. link aşağıda...

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1903&gid=109

abi bu küfür gibi bi soru olmuş gülsemmi ağlasammı bilmiyorum...hocam sanırım bu işlerde tecrübesizsin bence paran yetiyosa hiç kaçırma meksika fenderi...illaki amerikan fenderle farkı olacaktır ama şuan o farkı hissedemezsin vede meksika yapımlarıda fazlasıyla kalitelidir zaten

arkadaşlar Marshall MG100HDFX 2-Channel Guitar Amplifier Head with DFX (100 Watts almayı düşünüyorum ama fiyat araştırması yapamadım fiyat nerden araştıra bilirim fiyatını.. :?:

sevgili kardeşim, BLaCK_MaGiC86...
bu sorunun neresi küfür gibi anlamadım. benim öğrenmek istediğim gövde, klavye ve köprü sistemleri hakkında birşeyler öğrenebilmekti.

herkes gitarı anasının karnında öğrenmiyor değil mi. ;)

BLaCK_MaGiC86 doğru söylüyor. Amerikan fenderin yerini tutmasa da mexika fenderler de hiç fena değil. hatta baya iyi:) gövdesi alder değil bildiğim kadarıyla, amerikanların alder olması lazım.

hepsinin gövdesi alder merak etmeyin...küfür gibi olansa gitarı anasının karnında öğrenmek değilde 1000 küsür tl lik gitar hele hele fender hakkında tereddüt etmek...tabiki amerikan fender daha iyidir ama kalan parayı kısa sürede bulabileceksen bekle tabi ama benim elimde o kadar para olsa bi dakka durmazdım :)

SX PSG SC -,-Aria STG-004 -,-Acepro AE 301-,-Fender Squier Affinity Fat Strat -,-cort g250 -,-Yamaha Pacifica 012 elektro gitarlardan hangisi ii !!!! :?:

biraz fazla sordum galiba:D bide bu Ibanez GAX 30
özür dilerim ama sordum işte öğrensem daha ii olcak lütfen söyleyin hangisi

abicim cort al diorum ben.kore malı fiyatına gore oldukca güzel gitarlar iste.gio ibanez,aria.squier falan uzak dur.sx için de
bildiğim kadarı ile fenderin defolu ağaclarını kullanıyolar.yamaha pacifica hakkında bilgim yok.ama cort g250 veya z22 oldukca güzel.kafanı aria ile falan karıstırma...

od1603 demiş ki:
sevgili kardeşim, BLaCK_MaGiC86...
bu sorunun neresi küfür gibi anlamadım. benim öğrenmek istediğim gövde, klavye ve köprü sistemleri hakkında birşeyler öğrenebilmekti.

herkes gitarı anasının karnında öğrenmiyor değil mi. ;)

Ikisi arasinda pek fark yok canim, en basta iscilik farkli, agacin kalitesi farkli, meksikalar cok parca iken amerikanlar 2-3 parca, köprüsü farkli, manyetikler farkli, boyasi farkli, klavye farkli, fretler bile farkli iyi bir amerikan alirsan ömürlük gitardir, bir kere alicam paramda var dersen american series yada üstü bence

Yeni bir başlık açmayayım buraya yazayım dedim :
Bu akşam Motif'te Musicman Sub1 denedim de hoştu, güzeldi.. Musicman'e bir sempatim var zaten.. Ama ne bileyim kullananlar bilenler ne der ? Ağacı Poplar manyetikleri Musicman (gerçi değiştirilebilir onlar çok problem değil), potansları 250K, onlar da değişir.. Tereddütte kaldım ama bilgilendirilmek istiyorum tekrardan :D

ChatKing demiş ki:
Yeni bir başlık açmayayım buraya yazayım dedim :
Bu akşam Motif'te Musicman Sub1 denedim de hoştu, güzeldi.. Musicman'e bir sempatim var zaten.. Ama ne bileyim kullananlar bilenler ne der ? Ağacı Poplar manyetikleri Musicman (gerçi değiştirilebilir onlar çok problem değil), potansları 250K, onlar da değişir.. Tereddütte kaldım ama bilgilendirilmek istiyorum tekrardan :D
abi ben de aynı şeyi düşünüyordum. sonradan üstad kişiler önermediler bu gitarı.

ChatKing demiş ki:
@taka sağolasın :) Ne zamana geliyor bu olay ?
bir hafta öncesine kadar düşünüyordum sub1'i. hatta gidip deneyeyim, sonra bastırıp parayı alayım diyordum. gitar işini meslek olarak yapanlar (alan, satan, gitar ustası olan, gitar yapan, anlamışsındır işte) bir kaç kişi bu paraya değmeceyeceğini söyledi bana. ama denemeden bir şey söylemek yanlış olur bence. gerçi ben de bir yamaha fanatiği olarak sub1 almak yerine rgx a2 sipariş ettim. heyecanla beklemekteyim.

Geri