Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Gitarımın özelliklerini bilmiyorum modeli yok ama seri numarası var nası ve nereden öğrenebiliriz özelliklerini yardımcı olursanız sevinirim
serial number: A06062344

Benim favorilerim-sahip olmak için fırsat kolladığım-Ibanez RG2550E-GK+BOSS MT-2+MARSHALL MG15...tir.Hastası olacağım yaa. Hele RG2550E'nin. Bi de benim takıldığım bir şey var. Başta RG2550E olmak üzere bazı RG modellerinde tremolo köprünün altı pek derin olmuyor veya derin görünse de köprü geriye fazla çekilemiyor. Bu durumu RG370DX-EB'de ve JEM7V-WH'ta da gördüm. Tabi bu modellerin bir kaçında geriye iyi gittiğini görerek rahatladım. Hele hele RG2550E'de. Yeni modeli de merak ediyorum ayrıca. Zuhal Müzik'e de geldi yeni model ilk defa ama satıldı.
Bunun dışında size elektrogitar için iyi marka olarak Ibanez, Fender, ESP, Washburn, Gibson, Jackson'ı örnek verebilirim. Elimde lacivert Washburn Lyon var.

525 ytlye mex strat(89 model) ve 450 ytl ye ibanez rg 350 var forumda, bilenler vardır. bu iki gitar arasında kaldım. floyd falan korkutuyor, strat daha çok hoşuma gidecek gibime geliyor ama rg de güzel gitar, her yola gelir deniyor ki manyetik modifiyesiyle coşturulabiliyor. düşünceleriniz nelerdir?

aşırı sert distortion sevmem, ama rg lerin her yola geldiğini de biliyorum. strat hiç düşünmemiştim fiyat nedeniyle ama ucuza gelince düşünmem gerekti. blues jazz falan da severim, hafif distoritionları da. bu tanıma strat daha çok uyuyor ancak sonradan değişen sap muhabbeti kafamı karıştırdı.

RG'ler her yola gelir, tamam ama blues, jazz, hafif dist/overd. diyorsan Strat'i tavsiye ederim. Daha sert bir tarza kayacak olursan ama gene ucundan kıyısından blues - jazz yapayım dersen RG'yi tavsiye ederim. Bir de Floyd Rose işi var ki zaten başlı başına bir tercih farkı, forumda artısı eksisi çok konuşuldu, Aramaya inan derim... :)

Bu arada RG 350'nin manyetiklerini büyük olasılıkla pek beğenmeyeceksin, fiyatın üstüne bir de manyetik maliyetini ekle bence.

mersinden_ersin demiş ki:
525 ytlye mex strat(89 model) ve 450 ytl ye ibanez rg 350 var forumda, bilenler vardır. bu iki gitar arasında kaldım. floyd falan korkutuyor, strat daha çok hoşuma gidecek gibime geliyor ama rg de güzel gitar, her yola gelir deniyor ki manyetik modifiyesiyle coşturulabiliyor. düşünceleriniz nelerdir?

Gel sana linkte duyacağın gitarı vereyim.... ;) www.purevolume.com/ozgurozturk

Selam arkadaşlar ben forumunuzda yeniyim daha :D elektroya geçicem ama hangi gitarın hangi modelini alim karar veremiyorum... metal , rock müzik dinliyorum ve genelde slipknot ve cob sololarını rahat ve ii ses verecek şekilde atabileceim bi gitar almak istiyorum... ters çalıyorum yani solağım :D yardımcı olursanız sevinirim...

baslık acmıstım kitlenmiş...sanırım burası doğru yer, buraya sorabilirim...

forumda Arama yaptım lakin sadece washburn wg587 hakkında biraz bilgi bulabildim...

elimde zar zor biriktirebildiğim az bi param var istediğimde 7 telli bi gitar...
gitarı music123.com dan alacağım aklımda washburn vardı lakin siteyi gezerken epiphone markalı 7 telli bi gitar gordum...

washburn benim aklımda olan gitar ama epiphone nasıldır ton olarak...bir kez epiphone les paul denemiştim fazla ağır gelmişti bu da o kadar ağır mıdır???

2 gitarı karşılaştırırsak hangisi alımalı sizce...

epiphone linkte verdim...wahburn linki calısmıyor...

uzun sure kullanım ton bakımından oneriniz ne olur çok kararsız kaldım size danısmak istedim...

http://www.music123.com/Epiphone-Go...ive--Solid-Body-Electric-Guitar-i353108.music

yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederim..

saygılar...

walla epiphone daha bi ağır duruyor...ama bilemem ton olarak nasıldır calmak lazım sonucta...resime gore epiphone ezici gibi duruo ama ağırdır o gitar belin bükülür...

RG2550E

Arkadaşlar en sonunda denedim Zuhal Müzik'te geçende bahsetmiş olduğum ve nickimde yazılan o prestige sultanının sharktooth klavyeli 2007 modelini. Ayrıca tremolo için bahsettiğim durum istediğim gibi ikna ediyor (edge pro nun altındaki derinlik.) Siz de deneyin, Tavsiye ederim. İyi akşamlar...

slm bende washburn x11 var manyetiklerini değiştirsem nasıl olur ne almam gerekir
manyetikler hakında fazla bilgim yok
yardımcı olursanız sırıtırım :)

iyi gunler. sorumu sormadan once belirtmek isterim ki onceki 279 sayfayı okudum. soru sormayı dusunen herkese de bunu tavsiye ederim. baska hic bir yerde bulamayacagınız bilgiler ve mukemmel bir muhabbet var.
ben 4-5 yıldır akustık gitar calıyorum. artık gitara daha fazla zaman ayırabilecegim bir doneme geldigim icin elektro gitar almayı dusunuyorum. calmayı dusundugum tarz pantera, megadeth ve metallica.cevremde bu islerle aktif ugrasan kimse yok ve ne yazık ki elektro gitar calmak gibi bir fırsatım olmadı. ama okuduklarımdan anladıgım kadarıyla gitar seymour duncan manyetolu bir jackson olmalı. gitara ayırabilecegim miktar 1500 lira civarında oldugu icin pro serisinden bir model sececegim. cunku bu modeller seymour duncan manyetolu en dusuk modeller sanırım. bu noktada modeller arasında bir secim yapamadım. iki soru sormak isterim
birincisi bazı modellerde floyd rose var. floyd rose ile alakalı olumlu ve olumsuz yorumlar kafamı karıstırdı. floyd rose kullanarak o sesleri cıkarabilmek isterim ama akor tutmama sorunu ne kadar ciddi bu konuda bi bilgim yok. ayrıca sustaini azalttıgından bahsediliyor. bu sorun uygun amfi ve proc. kullanarak cozulebilir mi?
ikincisi ise klavye rahatlıgı benim icin cok cok onemli bu konuda bir tavsiyeniz olur mu? yoksa kisisel oldugu icin denemek mi gerekir?
son olarak secimlerim okuduklarımdan cıkardıklarımla alakalı eger yanıldıgımı dusunuyosanız veya daha iyi bir fikriniz varsa paylasmanızı dilerim.
simdiden cok tesekkur ederim. paylasımlarınız icin sagolun.

dostum öncelikle zahmet edip tüm sayfaları okuduğun için çok teşekkür ediyorum.keşke herkes böyle sorsa sorusunu.ve evet haklısın dediğin türlere güzel bir jackson gider.pro serisi konusunda da haklısın 1.el almak istersen o fiyata güzel pro serisi gitarlar bulabilirsin.önünde seçebileceğin çok model var(dk2 serisi,ke3,rr3 gibi).sap konusunda en iyisi senin denemen olucaktır.sap rahatlığı insandan insana değişir gerçekten.floyd rose a gelince ise,o sistemi gerçekten kullanıcaksan almanı öneririm.yani floyd rose olmadan yapamam diyecek biriysen al.ama aksi takdirde arada bir takılıcaksan hiç zahmet etme direk sabit köprülü bir gitar al.kolay gelsin.

rolandDESCHAIN demiş ki:
Jackson DK2S Dinky
Jackson DK2M Dinky
jackson DKMG Dinky
Jackson Slsmg soloist
SİZCE HABGİSİ bı haftadır beynım dondu formlara sielere bakmaktan allah rızası ıcın

dk2s ile dkmg farklı gitarlar.slsmg soloist bu gitarların içinden en iyisi bence. biraz yapacağın müzik tarzını söylersen,daha iyi olur

selamlar,
jackson wrmg'ye uygun tremolo kolu nereden bulabilirim ? Yurtdışından getirteceksem benimkine uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Geri