Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Selamlar herkese..

Bugun eve geldim ve aylardı bas gitarıma yapmak istediğim şeyi basıma kıyamayıp klasik gitarıma yaptım ve perdelerini söktüm...

Şu anda tesviye işleminide kendim yapmak istiyorum zaten ucuz bir gitar o yüzden biraz da uğraş olsun diye..

sanırım şu anda zımparalamam gerekiyor klavyeyi kaç numara kullanmak gerek acaba daha sonra boşlukları neyle dolrurum..

Yardımcı olucaklar çıkacaktır umarım..
Müzik dolu günler..

DrB demiş ki:
ExE al sana olayinin cozumu:

http://www.guitar.com.au/pickups/emg/EMGFAQ.html#ConcPots

Buradan dual concentric 25K/25K EMG icin low-impedance potansiyometre alirsan ek bir delik acmana gerek kalmayacak.

Simdi fark ettim o dukkan avustralyada iyi mi! :D Neyse artik aradigin seyin ne oldugunu biliyorsun, gerci avustralyadan da neden postayla gelmesin alt tarafi bir pot yani.

B

Abi cok saol.. Demek avustralyada :) Türkiyede bulamayız herhalde..? Sanırım emg'nin türkiyedeki distributoru zuhal muzik.. istesem getirtirler sanırım.. Abi eğer böyle bir olay varsa neden gidip gitarı deldireyimki.. Artık neyse vericez kargo parasını :) Bu gün arayıp sorucam zuhal müzik'e.. Drb yardımın için çok saol.. Böyle umut ışığı oldu bana :)

ExE demiş ki:
DrB demiş ki:
ExE al sana olayinin cozumu:

http://www.guitar.com.au/pickups/emg/EMGFAQ.html#ConcPots

Buradan dual concentric 25K/25K EMG icin low-impedance potansiyometre alirsan ek bir delik acmana gerek kalmayacak.

Simdi fark ettim o dukkan avustralyada iyi mi! :D Neyse artik aradigin seyin ne oldugunu biliyorsun, gerci avustralyadan da neden postayla gelmesin alt tarafi bir pot yani.

B

Abi cok saol.. Demek avustralyada :) Türkiyede bulamayız herhalde..? Sanırım emg'nin türkiyedeki distributoru zuhal muzik.. istesem getirtirler sanırım.. Abi eğer böyle bir olay varsa neden gidip gitarı deldireyimki.. Artık neyse vericez kargo parasını :) Bu gün arayıp sorucam zuhal müzik'e.. Drb yardımın için çok saol.. Böyle umut ışığı oldu bana :)

Eyvallah, ama dur daha bitmedi. SD-forum'dan yakin oldugum ve bu isleri bilen, ayni zamanda da muzik endustrisinde calisan bir arkadasima pm'le sordum. Avustralya'ya gitmene gerek yok, Amerika'da mevcutmus. Kisaca dedigi EMG'nin katalogunda ki numarasi "EMG Part# A25kX2" ve de online olarak GuitarPartsDepot'de olmasi lazim der. Ama EMGnin sayfasinda zaten gerekli online storelarin listesi varmis. Kisacasi artik gerisi sana kalmis.

EMG Part# A25kX2 ... dual volume control $13.25 USD, no a balance control, that's listed separately, and I don't think it's a dual-ganged, I think it's concentric. ...
www.emginc.com will have all the info, their catalogue is 2.2meg on pdf, well worth downloading just to have.
GuitarPartsDepot should have them for on-line ordering, the first EMG site page lists links to on-line dealers ... they have a funky intereface which is why I can't list the url to GPD, as it references EMG's home page. There you go.

B

Abi saol yaw.. Eminim başkası benim için bu kadar araştırma yapmazdı :)
HAkkını ödeyemem saol.. Bir derdim kalmadı.. bende ne yapıcam diye kara kara düşünüyordum:) Saol hızır gibi yetiştin:)

slm arkadaşlar ya ben başlangıç gitarı olarak washburn x20 aldım aslında gitarın sesinden memnunum ama cok ağır ya.bunu satıp yerine yeni bise almayı planlıyorum gitarı alalı 2 ay oldu sıfır gibi ama kaca satacagımı bilmiyorum.bide yeni gitar için ne önerirsiniz 600-700 milyon ciarında bise arıyorum.

unspoken öncelikle Türkçe yazım kurallarına biraz dikkat edersen daha hoş olur. Eser yazmanı değil sadece üşenmeden gerekli harfleri yazmanı bekliyoruz.

2. El jackson veya 2. el beğendiğin bir gitar almanı tavsiye ederim. Washburnler iyi gitarlar. Onun üstüne Cort vb. tavsiye etmem. Gitar ağırlığı çok sorun değilse, klavyesinden şikayetin yoksa iyisinden manyetik almanı ve ona takmanı da öneririm. Cebine de birsürü para kalır.

teşekkür ederim.yazım konusunda haklısın sanırım biraz daha dikkat etmeliyim.cidden baya ağır gitarım dediğim gibi sesinden şikayetim yok.bulunduğum ilde(samsun) gitarlar çok pahalı bu yüzden söylediğin gitarları internet alabileciğim bir site önerebilirmisin?

unspoken18 demiş ki:
teşekkür ederim.yazım konusunda haklısın sanırım biraz daha dikkat etmeliyim.cidden baya ağır gitarım dediğim gibi sesinden şikayetim yok.bulunduğum ilde(samsun) gitarlar çok pahalı bu yüzden söylediğin gitarları internet alabileciğim bir site önerebilirmisin?

Türkrock daki alım satım bölümüne bak derim. Ayrıca gitti gidiyor.com a da bak. Belki vardır. 2. el için başka yer bilmiyorum. Kolay gelsin umarım bulursun aradığın gibisini :)

turkiyede iyi washburn yok olanlarların cogu presenmis sunta isi,x-20de malasef boyle...
bir bolumude uretimden kalkmıs seri numarası bile olmayan ,uzak dogu uretimi dandik washburnler.
ustune ustuluk birde agırlar..ton alamadım cogundan.

bence turkiyede alıcaksan cort alıcaksın..cok saglam gitarları var.ustunde ki ekipmandan daha dusuk fiyata satılıyorlar,ne yalan soyliyim ben cok begeniyorum.
ya da 2.el jackson bakabilirsin,bir ara cok fazla ps-4 vardı piyasada.guzel gitarlardır.

arkadaşlar şu anda elimde orta halli bir bas gitar 4 telli- var. bir amfiye ihtiyacım var. şöyle 2-3 yıl idare edecek bişey. Bu konuda bana hangi markaları öerebilirsiniz?(bas gitar konusunda oldukça yeniyim)

wah pedalımın pedalı çok yumuşaklaştı. nerdeyse kendi ağırlığıyla aşağı inecek gibi. pedalın arasına baktığımda iki dişli var.. birisi çubuk şeklinde diğeri ise yuvarlak ve pota bağlı. ikisi arasında gres yağını andıran beyaz bir madde var.. bu madde çubuk şeklinde olan dişlinin dişsiz kısımlarına taşmış.. bunu dişlilerin arasına gelecek şekilde kürdanla vs. müdahale etmeli miyim? ya da yapacak başka bir şey var mı? aletin sesinde, çalışmasında herhangi bir problem yok. teşekkürler...

bas amfisi öyle 3-5 yıllık değil çok uzun süre gider. Bilmiyorum halen var mı ama sonakr amfiler bie çok uzun süre gidiyor. Markaya göre alman gerekiyor sanırım. En ucuzlarından biri behrinder.

Arkadaşlar 2. bi gitar almayı düşünüyorumda.Kafamda L.T.D lerin Viperları vardı,herkes başka birşey diyor.Birisi kötü diyor,birisi iyi diyor kime güveneceğime şaşırdım.Birde Les paul gothic düşünüyorum.Tavsiye edermisiniz ?
Hem clean tonlarda,hemde distortionda iyi iş yapabilecek birşey arıyorum...
Bu arada Epiphone ile Gibson arasındaki farklarıda söylerseniz sevinirim.Tam olaylarını anlamadımda.

En iyisi gidip gitarı denemek ve kendin karar vermen. Rahatsa al gitsin. Bu kadar kasmayın arkadaşlar. Yazıktır size. Eğer nasıl iyi olup olmadığını anlayacağız diyorsanız: Çalarken klavyesi rahat mı, şekli hoşunuza gitti mi ona bakın. Ondan gayrısı prosesör ve amfiye bakar. Ucuz gitarın manyetikleri zaten ucuz olur. Ona kafayı takmayın.

Selam üstadlar, ben önümüzdeki aylarda ist.a gelicem ve gelmişken gitar bakmak istiyorum, alamıcam ama elim değsin bi duyayım istiyorum bazı gitarlara, inanmazsınız ama gerçek amerikan bi strata dokunmadım bile hiç, neyse uzatmadan stratların bi sürü modeli var standart deluxe vs., ESP-EC serisi, belki bi kaç Epiphone falan bunları tünelde kolay bulabilirmiyim? Yoksa oralarda da resmini gösterip istersen getirtiriz mi diyorlar.

Ayrıca konu dışı ama gitar kaçakcılığı ile ilgili bi yazı var burda ilginizi çekebilir.
http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=2735

Arkadaşlar bu Gt-6 dan MT-2 tonunu yakalayabilirmiyiz acaba yakalamış olanlar var mı? bir kaç kişiden Gt-6 alınca mutlaka sağlam bi distortion tonu için birşeyler daha alınması gerektiğinden bahsetmişlerdi
ne diyorsunuz aslı astarı varmıdır???

Re: Gitar / Gitaristler ve Ekipman Hakkında Herşey

FORUM YÖNETİCİSİ TARAFINDAN SİLİNMİŞTİR

LÜTFEN FORUM KURALLARINI OKUYUN :)

Geri