Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

İstanbul dışında olduğum için isfendan ya da my dükkan dan alışveriş yapmayı düşünüyorum.Bu sitelerdeki fiyatlar İstanbul piyasasına göre nasıl? Heavy metal için Line 6 DM4 Distortion Modeler kullanan varsa fikrini alabilir miyim?

bu soruyu sormada once sitede bir arama yaptırdım ama belli bir fikre sahip olmama ragmen spesifik bir sonuca ulasamadım..
sorum şu:

amerikadan pod xt live yada pod v2+fbv floor controller alacam(getirtecem) simdi konusulanlardan v2 nın xt ye gore daha analog ve daha az dijital bır sesi oldugu anlasılıyor
bu aletlerı kullananlar varsa fıkırlerını iletebilirlerse cok memnun olacam

saolun

s

o dediğin aletleri kullanmadım ama bi şey ne kadar analogsa çıktı o kadar iyidir, ama tamamen zevk meselesi, bazıları da daha dijitaj gitar sesi sever, ama hani klasik fender soundu var ya, onu dijital le yakalaman çok zor, ne kadar analog o kadar iyi, BENCE.

Kayıtla uğraşmıyor isen pod xt live işini görür...
analog işte son noktadır kayıtla uğraşanlar ve bu işi meslek olarak seçmiş insanların olmazsa olmazlarıdır ve çok eziyetlilerdir.
analog digital diye bir takıntınız olmasın sakın zaten böyle takıntısı olup digitalle ses yakalanmaz olmaz öyle şey ben digitalle çalmam diyen adamların ileri derce kompleksleri vardır alet edevatla bastırmaya çalışıyolardır...
Gaza gelip analog olayına falan dadanmayın canınız yanar...

soru yanlış anlaşıldı heralde
analog pedalmı pod mu degildi sordugum sey
pod xt live ----pod v2+fbv
idi xt ile v2 arasındaki ton farkları idi
ve evet kayıtla da ugrasıyorum..

s

xt ler vetta amfilerde kullanılan modellemeyi kullanıyor
podv2 ler flextone sanırım

pod xt , v2 nin gelişmişi değil 0 dan yapılmış bir alet
şimdi hangisi daha iyi olayına giremeyeceğim
bende xtlive var ve çok memnunum
hem footcontroller + processordense hepsi birarada formatı daha güzel bana göre

2 sorum olacak:
1- Kore yapımı gitarlar nasıldır? Gitar yapım kalitesine göre ülkeleri sıralayabilir misiniz?
2- Ibanez EX270 diye bir şey duydunuz mu? İyi midir?

ya be bişey sorcam ben de bi tane elektro gitar var bu gitar efenim böyle çalarkene nası basarsan bas 6. tel fretlere çarpıyo kimileri sap ayarı kaymış diyo kimi sen çalamıyon ver ben çalayım diyo ama aynı şey kendine de oluyo kısacası bunun nedeni ne olabilir sap ayarının kaymış olduğunu nasıl anlarım?

musty demiş ki:
ya be bişey sorcam ben de bi tane elektro gitar var bu gitar efenim böyle çalarkene nası basarsan bas 6. tel fretlere çarpıyo kimileri sap ayarı kaymış diyo kimi sen çalamıyon ver ben çalayım diyo ama aynı şey kendine de oluyo kısacası bunun nedeni ne olabilir sap ayarının kaymış olduğunu nasıl anlarım?

Tellerin yüksekliğini ayarlaman lazım köprüden,fazla alçak olabilir...

Gitar kalitesini ülkeye göre sıralamak çok da doğru değil gitarı deneyip bireysel karar vermek lazım bu gitar iyi yada kötü şeklinde.Ama genel olarak Usa gitarlar en çok özenilen en sağlam yapılanları olur.Sora Japon yada Kore gelir artık hangisi varsa sorada Çin Hindistan Endonezya. Ama her üretimden iyi gitarlar çıkabilir tabii gidip çin malı dandirik gitardan usa jackson tadı vermesi beklenmez mantıklı olmak lazım :)

şu an Esp Ltd MH-50 gitarım var,genel olarak memnunum, ağacı ''agathis'' diye geçiyo ve manyetikleri emg 81 setle değiştirmek istiyorum sizce bu gitarla güzel sonuç verir mi?

Aktif manyetik taktıktan sonra ağaç karakterini biraz göz ardı edebilirsin.

Tarzına bağlı ama köprüye takılacak bir EMG 81 iyi bir modifiye, neck için aynı şeyi söyleyemiycem bence acaip kötü oluyor neckteki 81.

85 varsa 60 yada bütünlük önemli değil dersen seymour duncan ın çeşitli modelleri tavsiye edebilirim.

Şahsi ve materyalist yaklaşımım :) 85-81 veya 81-60 ın iyi gideceği yönünde.

ok,saol,zaten sorma amacım daha çok aktif manyetiklerin,özellikle emglerin benim gitarımın ağacıyla güzel uyum gösterip göstermiyeceğini öğrenmekti...
neck için 85-60vs. araştırıcam...

Önce böyle bir bölüm iyi olmuş sağolun.. 2 tane sorum olacak.
1- Oscar Schmidt marka gitarlar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
2- Bende bir tane 43 W 'lık akustik gitar amfisi var. Ona prosesör bağlayabilir miyim. Yani overdrive özelliği katabilir miyim?

Yönetici Notu: Tamamı büyük harflerle yazılmış olan mesajınız yönetici tarafından düzeltilmiştir, bir sonraki bu tarz mesajınızda siteden uzaklaştırılacaksınız.. Foruma mesaj göndermeden evvel, forum kurallarını okuyunuz....

Ben 2. soruya cevap vereyim.. Akustik gitar amfisine de processor/analog tek pedal şeklinde overdrive sağlayıcı şeyler bağlanabilir... Fakat akustik gitar amfilerinin tonal karakteristiği normal elektro gitar amfilerine göre farkıldır... Tatmin edici bir sonuç alamayabilirsiniz.. Ayrıca bağladığınız aletin çıkış gücünü de sona dayamayın... Akustik gitarların çıkışları aktif elektrolara göre daha düşüktür... Pasif akustiklere göre tasarlanmış bir amfi böyle bir giriş gücüne ayak uyduramayabilir... Amfiye zarar verebilirsiniz.. Önce düşük değerlerden başlayın.. Sesin amfi tarafından overdrive a girdiğini gözlemlerseniz, processor/overdive 'ın çıkışını düşürün...

Geri