Behringer V-amp Serisi

İstanbulda (özellikle tünel tarafında) v-amp 2yi yaptıracak yer bilen bir arkadaş varsa lütfen söylesin uzun zamandır kullanamıyorum...

Peki hoca, elektrikçiye gittim, bana konvertör diye kocaman bi alet çıkardı. Benim bildiğim bu gibi aletler, DC elektrikle, adaptörle çalışır. Tahminime göre de, 110 voltluk adaptörünün aynısının 220 volt olanını burada takarsak alet çalışır. Önemli olan giriş değil, çıkış seviyesi diye biliyorum. Sonuçta 9-12 volt filandır bu alet diye tahmin ediyorum. Bir de amperi önemli tabi. Yani anlamadığım küçük bir adaptörle halletmek varken, kocaman konvertörü neden taşıyoruz. Yoksa ben mi yanılıyorum ?

Bir de v-amp 2 ile ne kadar efekt hazinemiz oluyor. Eğer sadece bilmemkaç tane amfinin clean ve overdrive tonlarının simülasyonlarından başka bir şey elde etmiyorsak, sanırım yanlış bir alışveriş yapmak üzereyim.

benim behringer x v-amp ta bile (2 degil) bir sürü efekt var. v-amp 2 de daha da fazla (ve daha iyi). v-amp 2 ile ilgili her türlü sitede bulabilirsin hangi efektlerinin oldugunu. fiyati avrupada 99 euro'ya düstü. fiyatina göre harika bir alet. ama drive tonlarini begenmiyorum ben.

konvertör kocaman değil bu arada vamp 2 nin adaptörü kadar. eğer yanlış hatırlamıyorsam 13watt kullanıyor v amp2. adaptörün ucu farklı yanlız bir yerlerde okumuştum behringer üst ve alt boarda farklı voltaj uyguluyordu diye hatırlıyorum.

o yüzden adaptörün aynısını (orjinalini) 220 volt olarak bulabiliyorsan al kullan. ben konvertörü adaptöre takıp kullanıyorum. hiç problem yaşamadım. kendi çantasına da sığıyor rahatça taşıyorsun her yere.

Bende voltaj problemleri yaşadım hep. Sonra ani sıçramalar ve düşmeler yüzünden 2 kere bilgisayarımın hard diski uçunca bir ups aldım. Processorımıda ona bağlıyorum,voltaj olayınıda regüle ediyor. 1 taşla 2 kuş misali sorunlarımı büyük ölçüde çözdü,önerebilirim. Hem elektirik kesintilerindende etkilenmiyorsunuz. 60-70ytl civarında bir maliyeti olur ama sağlıklı olur.

Ya benim bi sorunum var bu vampla ilgili. Geçenlerde Amerika'dan geldi. Ben öküz gibi gelir gelmez adaptörü taktım prize. Tabi bozuldu. Şimdide adaptör yaptırıcam. Bitane yaptırdım aletin ışıklar yanıyo ama ses yok. Yeni yaptırmam için behringerin adaptörü lazım adam ondan bakıp yapıcak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim v-amp2'm çok kullanmaktan bozulmuş! Almanya'dan 100 euroya aldığım aletin tamir masrafı yaklaşık 150 euroymuş! Almayın v-amp 2 tavsiye etmem! Benimki elimde kaldı...

Benim V-amp 2 en sonunda geldi. Yalnız anlamadığım bir konu var. Şimdi benim yapmak istediğim, bu aleti 15 watt'lı gitar amfime bağlayıp evde çalışmak. Ama alette iki tane (sağ ve sol) "stereo soketli" line out çıkışı var. Bir de stereo kulaklık çıkışı var. Kitabına baktığımda, farklı kullanım modları olduğunu gördüm. 2 tane studio, 3 tane de live modu var. Ve bu modaların her birinde kullanılan her line out, farklı özellikleri barındırıyor. Mesela S1 (studio1) modundayken, ilaki iki line out çıkışını da stereo inputu olan bir amfiye girmek zorunda olduğumu okuyorum. Yanlış mı okuyorum ? yardımcı olursanız sevinirim. İstediğim en basit setup. Yani gitar - prosesör - amfi. Kayıt filan yapmayacağım. E daha konser vermem için de 40 fırın ekmek yemem lazım :)

gitar anfisinde kullanmak için kabin simulasyonu nun olmadığı modda kullanman daha faydalı olur.. bi ara kullandım o aleti ama ne yalan söyliim unuttum huyunu suyunu.. :) ama hatırladığım eq. ın yetersiz olduğu, özellikle direkt pc bağlantısında tiz frekanslardan çok kaybediyor..
gitar anfisinde aynı sorunu yaşamadım ama..

arkadaşlar şimdi bana da amerikadan 1 hafta içinde v-amp2 gelicek..
şimdi onu orjinal adaptörüyle çalıştıramazmıyım?
çalıştıramazsam ne yapmam gerekiyor...

yardımcı olursanız sevinirim..

turke01 demiş ki:
Benim V-amp 2 en sonunda geldi. Yalnız anlamadığım bir konu var. Şimdi benim yapmak istediğim, bu aleti 15 watt'lı gitar amfime bağlayıp evde çalışmak. Ama alette iki tane (sağ ve sol) "stereo soketli" line out çıkışı var. Bir de stereo kulaklık çıkışı var. Kitabına baktığımda, farklı kullanım modları olduğunu gördüm. 2 tane studio, 3 tane de live modu var. Ve bu modaların her birinde kullanılan her line out, farklı özellikleri barındırıyor. Mesela S1 (studio1) modundayken, ilaki iki line out çıkışını da stereo inputu olan bir amfiye girmek zorunda olduğumu okuyorum. Yanlış mı okuyorum ? yardımcı olursanız sevinirim. İstediğim en basit setup. Yani gitar - prosesör - amfi. Kayıt filan yapmayacağım. E daha konser vermem için de 40 fırın ekmek yemem lazım :)

Ampline gireceksen vampın L çıkışını (monodur) kullanman gerekiyor. Eğer fx loop varsa ona girersen daha verimli sonuç alırsın. Normal inputa da girersin ama o zaman amplinin üzerindeki kontrol düğmeleri de devrede olacaktır ve normalde alman gereken sesten daha farklı bir ses alabilirsin.

Benim tercihim, 15W bi amplide kabin simülasyonunu devreden çıkarmamaktır. İsteğe göre bir kabin seçilerek daha hoş sesler elde edilebiliniyor. Aksi taktirde çok cılız bir ses çıkıyor özellikle distorted seslerde. Tabi black metal falan çalacaksan orası ayrı :p

Edit : Modlarla ilgili söyleyeceğim şey ise şu an için kullanman gerekmediğidir. O modlarda bahsettiğin stereo çıkışın birinden çıplak gitar sesi, diğerinden eq'lu ve efektli olan ses geliyor ki kaydı düz sinyalden yapıp aynı zamanda sonradan vereceğin şekliyle (efektler bilgisayarda vs eklenmek istenebilir) duymanı sağlamaktır. Sanırım o modlar arasında geçiş de bağladığın cihazlara göre otomatik yapılıyor, en azından ben modlar arasında geçiş yapmak için manuel bir kısayol bulamadım :)

220/110 volt çevirici adaptör alırsın, ona amerikadan gelen orjinal adaptörü bağlarsın, olur biter. Elektrik malzemesi satan dükkanlarda bulabilirsin. Büyük alışveriş merkezlerinde de bulunabiliyor.

Ya da Behringer'in türkiye distribütörü "Asimetrik ses ve bilmemne"den orjinal adaptörünü satın alabilirsin :) Kusura bakma isimlerini tam bilmiyorum.

turke01 demiş ki:
220/110 volt çevirici adaptör alırsın, ona amerikadan gelen orjinal adaptörü bağlarsın, olur biter. Elektrik malzemesi satan dükkanlarda bulabilirsin. Büyük alışveriş merkezlerinde de bulunabiliyor.

Ya da Behringer'in türkiye distribütörü "Asimetrik ses ve bilmemne"den orjinal adaptörünü satın alabilirsin :) Kusura bakma isimlerini tam bilmiyorum.

çok sağol kardeşim.. ;)

Arkadaşlar, özellikle V-amp 2 sahiplerine bi sorum olacak. Ben bir kaç gündür (en sonunda) bu aleti kaliteli bir kulaklıkla deniyorum. Kullanması gerçekten çok kolay bi alet, bütün özelliklerini çözdüğümü söyleyebilirim. Tabi teoride. Ama nedense özellikle "drive" tonları bana çok yapmacık geldi. Akustik tonlar tamam güzel ama nedense uğraştığım distortion tonları içime sinmiyor bi türlü. Şimdi bana prosesörlerin drive tonları zaten yapmacıktır diyeceksiniz, tamam kabul ediyorum ama, bu kadar belli olması normal mi ? Acaba problem benim adam gibi ton yazamamamdan mı kaynaklanıyor ? Ya da bu işi kulaklıkla yapmak yanlış mı ? Çok mu erken davranıyorum. Ya da çok mu fazla kaliteli müzik dinliyorum ? :D

Aslında benim gibi düşünen başka kullanıcılar var mı onu merak ettim.

turke benim evimde de 15 wattlık laney hardcore max amfim var ve stüdyomda ise 40w 'lık peavey var...tabii buraya yazı yazdığıma göre doğal olarak bir tane de v-amp2im var :D ...v-amp'ın kabin simulatörelini çok beğendiğimi söylemeliyim...solo tonu olarak bu alette yazdığım tondan başkasını zor kullanır oldum..yakında elimdeki bana yeterli gelmeyen gitarları satıp şöyle bir canavar aldığım zaman iyice sağlam olacak bu iş...aletin clean tonlarının drivelardan dahaözenilerek yapıldığı bir gerçek... blues tonlarını ben çok sevdim... ama çok hoş drive tonları da yazılabiliyor bu alette... bence biraz dahah uğraş....bende ilk aldığım zamanlarda çözdüm bu aleti demiştim, sonra kayıtmış, 2. reverbmiş bilmem ne birsürü yeni şeyin öğrendim...benim alet şimdi stüdyoda kaldı eve getirdiğimde sana bir kaç ayar söyliyim benim yazdıklarımdan , bir de onlara bak bakalım (bak beğenmezsen "abi sen de kötü yazmışın" demek yok haa ;)

Yok abi der miyim öyle şey, sonuçta zevk işi bu. Ya bence kulaklıkla kullandığım için bana öyle geliyor. Hatta kendimi iyice rezil edeyim, ben gitara yeni başladım sayılır :D Adam gibi tuşem yok belki de ondan. Biraz dere görmeden paça sıvadık galiba. Neyse sen yaptığın ayarları bi ara bana yolarsın, bi de öyle bakarım.

Geri