Bloodbath

Blodbath çok özürdilerim üstad :D
napalım bizde bilip bilmeden yorum yapıyoruz işte.. özür dilerim tekrar. bende yeni yeni kayıt yapıyorum. bir tane parçam var. öss'den sonra baştan 1 göz geçircem, yazıcam foruma yorum yaparsın artık. seni gibi bir üstad'ın yorum yapması beni onurlandırır
kolay gelsin

Paralysed demiş ki:
yok olm ben gitarda elime veren herifleri sevmem! Deget...

Sen değil miydin 5 tel sweep yapmaya yeni başlamışken 2 haftada Serrana Arpegious'u çalan :tap:
Sen değil miydin Romeo'yu herkesten sonra görüp herkesten önce çalan :tap:
Sen değil miydin hepimize öğreten bu işleri :tap:
Ahmetçim üstad sensin, en iyi öğrencinse Barış bunu reddedeni döverim :D
OBEY YOUR MASTER nidalarıyla önünde eğiliyorum :D :tap:

Selam BB,

Bana e-mail ile gonderdigin o ilk demodan bu yana gitar teknigin muthis ilerlemis. Olayin uzerine ne kadar azimle gittigin ve ciddiye aldigin belli oluyor. Bu arada, sen bu sene universite sinavina hazirlananlardan biri degildin umarim :D

1:30'dan itibaren caldigin kisa solodaki notalarla geri plandaki armoni birbirine teget geciyor. Ben senin yerinde olsam muzige ayirdigim zamani yeniden planlar, teknik etudleri geri plana koyar armoni calismaya agirlik veririm. Sololarin da artikulasyonun gibi saglam olmali artik.

Parca bir demo niteliginde oldugu icin kayit teknigine iliskin fazla yorum yapmak istemiyorum, bass gitar tabii ki aratiyor kendini. Ama daha da onemlisi bu duzenekle kayit yapmaya devam edeceksen davul konusuna acilen cozum bulman gerekiyor. Davul yazma yetenegine soyleyecegim yok, ama MIDI davul olayi hem muzisyene hem dinleyiciye iskence.

Loop olayina girmeni tavsiye ederim. Turkiye'de ozellikle rock camiasinda "loop hip-hop ve dans muzigi icindir, bize yaramaz" anlayisi suruyor ama dunya o noktayi coktan gecti. Drumkit from Hell gibi loop'larla muhtesem rock davullari yaratabiliyorsun.

Bu konuda ufak bir "tutorial" hazirlayip birkac ornek vermek istiyorum ama loop'larin kullanim lisanslari insanin elini kolunu bagliyor boyle konularda. Dur bakalim...

Herneyse, tekrar tebrikler. Her demoda biraz daha ileri ;)

eilk bestenin yeni hali cok daha üstün olmuş..bya büyük bir gelişme oldugu açık tebrikler.. :D

ama bazı yerlerde davullar cok kotu duyuluyo drummachine tonunun yanı sıra sanırsam hızlı olmasından böyle temiz gelmiyo kulaga..
solo da çok şekil olmuş tebrikler..

ilk besteye gore davullar daha gelişmiş splash fln koymuşsun araya guzel olmuş daha da gelişceğine inanıyorum başarılar..

Eklediğin solo güzel olmuş, beğendim.
Ama şarkı genel olarak çok tekdüze gidiyor. Vokal olmadan yapılacak yorumlar önemsiz bence. Bence bu şarkıyı asıl belirleyecek şey vokaller.

*domokun yorumlarin için çok tesekkur ederim. malesef bu sene öss ye girecegim :(
daha önce de loop konusuna deginmiştin hatirliyorum. baterileri bu sefer cubase de yazmak istedim fakat biraz üşendim :) ayni baterileri koyunca yorum yine ayni oldu :) looplar kötü biliyorum. :) ayrica solo dedigim gibi biraz yaziş oldu :) daha yeni yeni solo teknigimi geliştiriyorum. hiç de beceremem solo yazmayi. bu sarkiya böyle solo gider düşüncesiyle taradim sadece. :)
*reggy yorum için tesekkurler. baterilerin kötü duyuldugu yeri tam olarak söylersen orayi düzeltebilirim belki.
*sava yorumlarin için tesekkurler. hep söylemişimdir ben (nedense) grup müzigi yapiyorum. vokal olmamasi eksiklik tabi. bi vokal bulmali :D

SLM BLOODBATH...HUHHHH...Sanki trash konserinden çıkmış gibiyim... :D Dostum parçanı dinledim...İlk dinlediğim çalışmandan daha iyi bir çalışma diyebilirim...Yalnız parça baştan sona tek düze gibime geldi...Yapılan riffler aynı gibi...Ve Domokunun dediği gibi bass eksikliği fark ediliyor...Biraz daha planlı düşünmen gerekir...Soloya gelince BLOODBATH DOSTUM üzerinde pek düşünmemişssin gibi geldi bana sanki öyle çalayım bitsin demişssin...Hırslı ve oldukça istekli birisin bu yazdıklarından belli, bence daha iyi ve özellikle MELODİK BİR SOLO YAZABİLİRSİN...Davullar güzel olmuş enerjisi yüksek....Son olarak bulduğun riffleride armoni açısından daha iyi döngüler yakalayabilirsin...Birde dediğin gibi vokal girmemişsin...Aslında vokal
girince değerlendirmek apayrı...SAYGILAR...Çalışmaya devam ;)(tabi bu laf benim içinde geçerli)Haberdar et çalışmalarını... ;)

juicecum cok tesekkur ederim degerli yorumlarin için. solo atmicaktim aslida ama o riff çok boş kaldi diye atiyim dedim. :) senin çalişmalarini da bekliyorum. tekrar tesekkurler. :)

Kutlarım Bloodbath.

Gitar tuşene, davul anlayışına, parçanın trafiğine ve bütünlüğüne hayran kaldım.

Müziğine kopya diyemem. Ama, etkilenme var derim. Fakat, hangimiz de yok ki etkilenme? Ama, şablon gibi kopya müziğe karşı olduğumu da her zaman yazdım. Sen bu problemi aşmışsın.

Parçan, evrensel heavy metal arenasına layık, forumun az görülen ender parçalarından biri. (Not: Aman, sakın ha...Davul tarzını değiştirme derim ben. Bana çok özgün ve sıradışı geldi.)

Sen yolunu çizmişsin. "Benim müziğim" sadece TR için değil, tüm dünya için demişsin. Bu da kendine güven duyduğunun en büyük ıspatıdır.

Bu forumda, eleştirileri eleştirmek hoş karşılanmıyorsa da, parçana gelen eleştiriler için bir iki satır yazacağım.

Örneğin, kayıt açısından senin parçanı asla eleştirmem.

Elinde ki ekipmana göre, böyle bir neticenin çıkmasına bile şaşırdım kaldım. Önemli olan, "senin müzikal vizyonun ve müzikal felsefendir".

Kayıt nasıl olsa daha da güzelleşebilir. Ama, müzikal yeteneğe sahip değilsen, en süper profesyonel stüdyoya girsen ne yazar?

Bass olmazsa olmaz diyenlere ise, kesinlikle katılmıyorum. Yaptığın parçanın armonileri belli. Ben şu yöntemi kullandım: "Armoniye uygun bass partisyonunu kafamda parçana ilave ettim, bass problemi anında gitti. "

"Tek başına ağaçları görürsen, ormanı göremezsin." diye bir laf vardır. Senin orman güzelliğinde ki parçanda "bass" ağacı eksik olsa ne yazar? Parçan bütün haşmetiyle meydanda.

Vokal olmazsa olmaz diyenlere ise % 100 katılıyorum. Eleştirim bir tek bu noktada olacak. Diğer mesajlarımda hep bunu belirttim. Parçana, kafamdan bass, synth ya da vesaire ekleyebilirim. Ama, vokali ekleyemem. Vokal için trilyonlarca kombinasyon olabilir çünkü. Ayrıca, vokal bir parçanın ruhu ve kalbidir.

Başarı dileklerimle, seni tekrar tebrik ediyorum.

fighter

Bloodbath demiş ki:
tesekkur ederim fighter yorumlarin için, vokal olmadan olmuyor. ugrasiyorum söz yazmak için ama simdilik tikandim.. ilham gelmesini bekliyorum :(

Rica ederim...

Bir tavsiye: Tıkandıysan, hiç sıkma kendini. Dediğin gibi, şuuraltı muhakkak bir şeyler yaratır zamanla...

Kolay gelsin.

fighter

thrash dinlemeyeli oluyor baya, ama davul yazım tekniğinin gayet güzel ve olması gerektiği gibi olduğunu söyleyebilirim. bende ilk kaydın var(sanırım bir daha kaydetmişsin) ve davul samplelarının kötü olduğunu düşünüyorum. ve hatta fruityloopsda gerçekçi davul partisyonları yazmak çok çok zor. bunun dışında her şey yolunda gözüküyor.

Geri