Amfini Göster Ey Türkrockcılar

@OsmanBurak Jose Arredondo modlarına ilişkin uzuun yıllardır aşağıdaki şema dolaşıyor. 2203 devresi olduğu yazılmış ancak daha çok her kanalı için ekstra birer güç katı ve bunlara ilişkin volume potları eklenmiş bir plexi'ye benziyor. (Bu açıdan sizin gördüklerinizle de tutarlı. Ayrıca cold clipper katı yok ve olmadan 2203'ten bence pek bahsedilemez. ) Ekstra tüpü bypass etmek için de yöntemler görülüyor. Arkasından da, ton katından önce clipping için üçüncü tüpün katotuna bağlanmış transistörler ve aralarına eklenmiş meşhur "jose master" görülüyor. Açtığın zaman hard clipping devreden çıkacak ve normal bir plexi'den çok farkı kalmayacak.

Bu arada ekstra tüpün eklenme sebebi de hard clipping sebebiyle ortaya çıkan gain kaybını kompanse etmek olabilir.

Transistörlerin diyot gibi bağlanma konusuna gelecek olursak. Ben plexi devresinde denemedim. Benim bildiğim kadarıyla bir transistörün base ve emitter'u diyot şeklinde bağlamak mümkün. Tercih edilme sebepleri de farklı clipping karakteristikleri olabilir. Jose Arredondo muhtemelen teknik detaylarına fazla girmeden sadece
kulağına hoş geldiği için kullandı. Elektronik mühendisi arkadaşlarım tabii ki daha detaylı teknik bilgi verebilirler.

Metallica'nın ilk albümlerinde kullanılan jose modlu kayıp amplifikatöre geri dönelim... Doğrudur, amplifikatörün tam olarak ne şekilde modlanmış olduğunu şimdi bilemeyiz muhtemelen. Ancak bence çok da gerek yok. Hard clipping gayet net olarak duyuluyor ve söz konusu sounda ulaşmak isteyen arkadaşlara da bu modun uygulanmış olduğu amplilerle karşılaştırmalarını tavsiye ediyorum.

arredondo1.jpg

Son düzenleme:
Merhabalar aldığım sağlam tavsiyeler sonucunda istediğim tonu yakaladım, Ev kullanıcısı ve apartmanda olmama rağmen düşük seslerde muazzam tonlar alabiliyorum @hackeiommi @devastator @oldiesngoldies güzel tavsiyeniz için ayrıca teşekkürler zamanınızı ayırdınız.
Bu arada amfide çift master volume sistemi var bir tür volume boost oluyor ve amfinin arkasında v.l.s ratio diye bir buton var boost seviyesi ayarlanabiliyor.
Amfi çok ağır ev içerisinde yer değiştirmek zorunda kalıyorum zaman zaman tekerlekli bir sehpa yaptırttım çok komforlu oldu :D

57MnqM.jpg
1vMZaD.jpg
57MnXj.jpg

Merhabalar aldığım sağlam tavsiyeler sonucunda istediğim tonu yakaladım, Ev kullanıcısı ve apartmanda olmama rağmen düşük seslerde muazzam tonlar alabiliyorum @hackeiommi @devastator @oldiesngoldies güzel tavsiyeniz için ayrıca teşekkürler zamanınızı ayırdınız.
Bu arada amfide çift master volume sistemi var bir tür volume boost oluyor ve amfinin arkasında v.l.s ratio diye bir buton var boost seviyesi ayarlanabiliyor.
Amfi çok ağır ev içerisinde yer değiştirmek zorunda kalıyorum zaman zaman tekerlekli bir sehpa yaptırttım çok komforlu oldu :D

57MnqM.jpg
1vMZaD.jpg
57MnXj.jpg

Güle güle kullan :)

57MnqM.jpg
1vMZaD.jpg
57MnXj.jpg
Basslari biraz fazla acarsaniz amfi tekerleklerle birlikte yurumeye baslar, aman dikkat :)

Iyi kullanmalar. Alanin satmadigi cok leziz bi amfi.

Basslari biraz fazla acarsaniz amfi tekerleklerle birlikte yurumeye baslar, aman dikkat :)

Iyi kullanmalar. Alanin satmadigi cok leziz bi amfi.
Bass konusuna haklısın vuruyor resmen tekerleklerde kilit özelliği var kitliyorum :D (Amfi hakkında yanlış bilgi olmasın diye açıklayim çok basslı boğuk bir ses diye düşünmeyin ben bass frekansını saat 2 yönünde kullanıyorum middle saat 11 yönünde EQ ayarları oldukça hassas sağlam)

Bir süre sömürdükten sonra bir rapor geçer misin hatta kısa da olsa kayıtlı mayıtlı bir inceleme yazar mısın? Amatör YT kayıtları nefret ettiriyor insanı bu amfiden. Kullanan birinden bir şeyler duymak/okumak daha sağlıklı olur sanırım.
valla bunu arkadaşıma getirdik bugün almanyadan arkadaşım getirdi yarın teslim edicem bi kızlığını bozup test ettim işin ilginçi kabinimde yoktu rivera kabin modellemesi kulaklık şekli.

Geri