Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Yine birşeyler gitti geldi. @bodominheaven ’ın Powerball II’sini çok sevmiştim. Fireball II olmayınca 2. Fireball’u alarak aynı tadı kovaladım. Yanında E412 Std. kabinle geldi. V60 aporlöler kimi üst makamlarca onaylanmasa da benim takdirimi yazandı. Full stack olarak da tokat şova döndü iş.

Bir de Karayıldız HT Metal 100 ve HTV412 geldi. Güzel amfi, Seventy 80 yine güzel. Set, sevgili dostum Ata Çubukçu’ya ait olduğu için detaylara çok girmiyorum. Bir ara videolamaya çalışacağım.

IMG_3509.jpeg

X
Yine birşeyler gitti geldi. @bodominheaven ’ın Powerball II’sini çok sevmiştim. Fireball II olmayınca 2. Fireball’u alarak aynı tadı kovaladım. Yanında E412 Std. kabinle geldi. V60 aporlöler kimi üst makamlarca onaylanmasa da benim takdirimi yazandı. Full stack olarak da tokat şova döndü iş.

Bir de Karayıldız HT Metal 100 ve HTV412 geldi. Güzel amfi, Seventy 80 yine güzel. Set, sevgili dostum Ata Çubukçu’ya ait olduğu için detaylara çok girmiyorum. Bir ara videolamaya çalışacağım.

164301 eklentisini görüntüle

Artık şu amfilerin önünde saygı duruşunda gitar çalarız. 😅 Hayırlı olsun dostum

164301 eklentisini görüntüle
Selam Tolga, hayırlı olsun, yeni tanıtımlar yolda anladığım kadarıyla. Bir ht metal 5 kullanıcısı olarak ht metal 100 hakkındaki görüşlerini merak ediyorum ve videoyu dört gözle bekliyorum. ☺️

Yani bence hiçbir sakıncası yok ama ekipman fetişi hakkında çok doğru şeyler söyleyip ekipman resmi paylaşmak bir çelişki gibi. Ama bunu gerçekten içten eleştirmiyorum.
Zaten buraya bunu atmamın sebebi de bu. Maddi durumum daha iyisini almaya yetecekken bunu satın alıp paylaşmışım. Çünkü yeterli görmüşüm. Herkes hayal edebilir, uzun yıllar Rockerverb almayı hayal ettim ox box ile ama yeterli bütçem olmasına rağmen gidip almadım. Hala da hayal ederim. Ancak almak başka bir şey. Tüketmeyi hayal etmek başka tüketmek başka. Ki zaten bu yüzden bahsettiğim fetiş unsurunu yapabilmeyi kendime hak gördüm. Profesyonel kayıt ve sürekli sahne alan bir adam değilsem imkanım olmasına rağmen fetişini yaşadığım şeyi almayı kendim için gereksiz görürüm. Ha stüdyosu olan, düzenli sahne alan adamlar vardır. Onlar ayrı… Kendilerine yaptıkları yatırımdır ekipmanlar onlar için. Bu paylaştığım şeyi ortalama bütçesi olan herkes alabilir. Zaten kimsenin alamayacağı pahalı bir şey olsa burada paylaşmam. İkisi arasında çelişki yok.

Son düzenleme:
Yani bence hiçbir sakıncası yok ama ekipman fetişi hakkında çok doğru şeyler söyleyip ekipman resmi paylaşmak bir çelişki gibi. Ama bunu gerçekten içten eleştirmiyorum.
Bir de bu bahsettiğim enstrümanlar konusundaki fetişizmi zamanında ben de yaşadım. Daha önce maddi durumum iyi değilken kendi durumumu zorlayarak bir sürü gitar, amfi vs denedim. Elimin altından bir sürü ekipman geçti. Ancak 1,5 senedir birçok şeyin gereksiz olduğunu fark ettim. Alabilecek durumum varken almamaya başladım. Hala söylüyorum. Herkesin hayal ettiği bir şeyler vardır. Almak ister, durumu vardır ya da yoktur. Kimisi alır kimisi de alamaz. Ancak bu ihtiyaçlarını karşılar anlamına gelmez. 2 seneye kadar ben de GAS ile bir sürü ekipman alıp satan adamdım ama şimdi fetişini yaşadığım ekipmanı bile almıyorum.
Burada dipnot düşeyim. Maddi durumu olup da alana laf etmek haddimize değil. Hele müzisyen adamlara hiç değil. Bu onun işinin parçası. Ancak irade göstermek ve eldekini kullanmayı öğrenmek de geliştirir insanı. Zihnen ve mental olarak. Yeni başlayanlar da özellikle bu konulara yoğunlaşsınlar diye yazdım.

Bir de bu bahsettiğim enstrümanlar konusundaki fetişizmi zamanında ben de yaşadım. Daha önce maddi durumum iyi değilken kendi durumumu zorlayarak bir sürü gitar, amfi vs denedim. Elimin altından bir sürü ekipman geçti. Ancak 1,5 senedir birçok şeyin gereksiz olduğunu fark ettim. Alabilecek durumum varken almamaya başladım. Hala söylüyorum. Herkesin hayal ettiği bir şeyler vardır. Almak ister, durumu vardır ya da yoktur. Kimisi alır kimisi de alamaz. Ancak bu ihtiyaçlarını karşılar anlamına gelmez. 2 seneye kadar ben de GAS ile bir sürü ekipman alıp satan adamdım ama şimdi fetişini yaşadığım ekipmanı bile almıyorum.
Burada dipnot düşeyim. Maddi durumu olup da alana laf etmek haddimize değil. Hele müzisyen adamlara hiç değil. Bu onun işinin parçası. Ancak irade göstermek ve eldekini kullanmayı öğrenmek de geliştirir insanı. Zihnen ve mental olarak. Yeni başlayanlar da özellikle bu konulara yoğunlaşsınlar diye yazdım.
Ben eleştirmedim herhangi bir açıklamaya gerek de yok. Ama sahip olduğun bir şey göstermek de dün yaptığınız psikolojik çözümlemeler benzer bir durum gibi geldi bana. Yani ben neden uğraşıp amfi gitar resmi çekip buraya koyayım. Bana hiçbir faydası yok ki ben böyle bir şeyin ayıp görgüsüzlük olduğu şeklinde eskiden öğrendim ama başkası da bundan keyif alır saygı duyarum. Ama bu da bu yeni çağın tüketim toplumunun yarattığı güdü müdür onla ilgili yorum varsa analitik aslında onu bekledim.

Ben eleştirmedim herhangi bir açıklamaya gerek de yok. Ama sahip olduğun bir şey göstermek de dün yaptığınız psikolojik çözümlemeler benzer bir durum gibi geldi bana. Yani ben neden uğraşıp amfi gitar resmi çekip buraya koyayım. Bana hiçbir faydası yok ki ben böyle bir şeyin ayıp görgüsüzlük olduğu şeklinde eskiden öğrendim ama başkası da bundan keyif alır saygı duyarum. Ama bu da bu yeni çağın tüketim toplumunun yarattığı güdü müdür onla ilgili yorum varsa analitik aslında onu bekledim.
Ya zaten açıklamada gizli paylaşma motivasyonum. Daha bütçe dostu olan bir ürünü alıp kullanıp paylaşabiliyorum. Birçok arkadaş da bunu yapabilir. Hatta ben bütçe dostu olarak satılan ürünlerden iyi ton alabilen adam bunu daha çok göstersin isterim. Varsa Mustang 25 koysun mesela. Ya da gitarı varsa squier bullet koysun. Ki bilelim her şeyin ekipman olmadığını. Bazen ucuz bir ekipmanın da bir insana keyif verebileceğini. Bu görgüsüzlük değil ki. Kimisi ben ucuz ekipmandan iyi ton alabiliyorum diye övünmek için koyabilir. Hatta ben tüketimin özendirilmesinin azalması için bu arkadaşların bakın milletin şu kadar para vererek elde ettiği tonu şu kadarlık ekipmanla halledebiliyorum demesini destekliyorum. Kimileri de kamyon gibi sound alıyorum ama kendi ekipmanıma şu kadar yatırım yaptım diye koyabilir. Ekipman paylaşımı kötü bir şey değil. Ekipmanı amaç haline getirmek kötü bir şey. Kimisi de bir şeyler hayal eder, aldığını başkasında görünce bir gün almak istediğinde bilgi alır. Bu başlıklar adamına göre değişir. Ben hala söylüyorum. Fetişten ziyade çalmaya odaklanmalı. Alınacaksa da işini gören ekipman alınır, fazlası satılır. Benim işimi “fakirler için” üretilmiş Rockerverb klonu olan ama ses kalitesini çok üst düzey gördüğüm bir amfi görüyor mesela.

Ayrıca 2024’te almayı hayal ettikleriniz başlığına Pacifica Professional ve Rockerverb de yazdım. Ancak bunları tam manasıyla kullanamayacaksam almayacağım ve fetişe yenilmeyeceğim mesela. Bunun hayalini kurmak kötü değil. Benim aradığım soundu birisi 35 Watt Orange ve bir tane Pacifica 112 ile az biraz alabiliyorsa göreyim ilham alayım, mutlu olurum. Ben 100 wattlık stadyum konseri için tasarlanmış lambalı amfi alıp arada evde tıngırdatmaktan başka bir şey yapmayacaksam bir zahmet almayayım. Arzu ile mantık aynı kaynaktan gelmez. Ben hiçbir enstrümana istek duymayın, hiçbir ekipmanı istemeyin demedim kimseye. Aracı amaç yapmayın dedim.

Ayrıca 2024’te almayı hayal ettikleriniz başlığına Pacifica Professional ve Rockerverb de yazdım. Ancak bunları tam manasıyla kullanamayacaksam almayacağım ve fetişe yenilmeyeceğim mesela. Bunun hayalini kurmak kötü değil. Benim aradığım soundu birisi 35 Watt Orange ve bir tane Pacifica 112 ile az biraz alabiliyorsa göreyim ilham alayım, mutlu olurum. Ben 100 wattlık amfi alıp arada evde tıngırdatmaktan başka bir şey yapmayacaksam bir zahmet almayayım. Arzu ile mantık aynı kaynaktan gelmez. Ben hiçbir enstrümana istek duymayın, hiçbir ekipmanı istemeyin demedim kimseye. Aracı amaç yapmayın dedim.
Bu arada bu iki kişi arasındaki diyalog diğer arkadaşları gocundurmak için bir şey yazmadım hiç kimse üstüne alınmasın olumsuz bir şey herkes farklı düşünür de. İmkanın varken zaten işini görecek bir şeyin iyisini almak fetiş değil tamam daha ucuzu da işini görür ama bunu elden çıkarırken mesela aldığın Rockerverb daha prim yapabilir iktisadi bir yanı da var olayın . Yani imkanın olduğu halde daha ucuz amfi almak bence tam fetiş yada GAS karşıtlığı değil. Keşke Rockerverb alsaydın ne eziyet ediyorsun kendine. Yani bazı arkadaşlar var burada isterse gider Axe FX III alır uğraşıp didiniyor Katana matana tuhaf bir çeşit Quest gibi.

Bu arada bu iki kişi arasındaki diyalog diğer arkadaşları gocundurmak için bir şey yazmadım hiç kimse üstüne alınmasın olumsuz bir şey herkes farklı düşünür de. İmkanın varken zaten işini görecek bir şeyin iyisini almak fetiş değil tamam daha ucuzu da işini görür ama bunu elden çıkarırken mesela aldığın Rockerverb daha prim yapabilir iktisadi bir yanı da var olayın . Yani imkanın olduğu halde daha ucuz amfi almak bence tam fetiş yada GAS karşıtlığı değil. Keşke Rockerverb alsaydın ne eziyet ediyorsun kendine. Yani bazı arkadaşlar var burada isterse gider Axe FX III alır uğraşıp didiniyor Katana matana tuhaf bir çeşit Quest gibi.
Söylediklerinizde haklılık payı var ama aldığım şeyi üretim amacına uygun kullanmadığımı düşünürsem rahatsız oluyorum. Belki de bundandır diğer arkadaşların da ekipmana bakış açısı.

Geri