Şehir Efsaneleri.....

hocam tartışma yaratmak istemiyorumda. fenderi sevmen savunman gayet doğal avatarından belli. oyüzden yancı bi tartışma olur. ama ben dediğimin arkasındayım. fender metal gitarı değil.
serçeyle araziye çıkılmaz gerek yoktur bile. 4x4 lada vsvs dururken serçe dağa çıkmak için üretilmemiştir. bunda anlaşılmayacak bişey yok. nedir arkadaş bu fendercilerin fender aşkı fender savunması yav.

kardeş fenderin köprüye bi emg humbucker tak.bide yanına mt-2 bak o zaman oluyor mu niye olmasın arkadaşım.stoc single manyetiğiyle olmaz tabi 😀

yok dostum avatarımla bir alakası yok bu işin. müziğin her türlü rengine gönülden bağlı, her enstrüman a sonsuz saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.. fenderle metal olmaz boyutu ise hala komedi. eldeki imkanlarla paşa paşa güzel güzel metal yapilir. ha demek değildir sss bir fenderle çık metal çal. Ya da metal gitarları varken fenderle metal yapmaya da gerek yoktur ama.. ne olursa olsun fenderle metal olmaz muhabbeti hayalcilik ve efsaneden öte bir şey değildir. savunma demişsin ancak bence sende metalci kişiliğin ile fenderlere karşı bir önyargı mevcut.. yoksa bendeki fender aşkı başkaa, gerçekler başka.. fenderle metal yapildiğini her an her saniye ispatlayabilirim. nedendir ki bu çaba.. neyse bu şehir efsanesinin içinde daha fazla pozisyon bulmak istemiyorum.. biraz araştirma ile neyin ne olduğu zaten meydana çıkar.

Sanırım stok SSS Fenderler'den bahsediliyor "Fender ile metal yapılmaz" denirken. Stok Fenderle modern metal olmaz(Modern high gain scooped metal tonlarından bahsediyorum), buna katılabilirim, ancak kimi kesim ne olursa olsun Fender ile metal olmaz, olursa da clean tonunu kaybeder iddiasında, buyrun ilanımdaki Fender'e... Heavy metal - neo classical metal çalıyorum, ancak kullandığım ton meshuggah tonu 🙂

e onu diyoruz işte.. sss manyetiğin hsh ya da hss yerini tutmayacağini herkes biliyor zaten. ancak bazı arkadaşlar ne olursa olsun o gitarla metal yapilamayacağini iddia ediyor. buna gülüyorum işte..

Obituary gayet kotur kotur florida usulu death metal yapiyor fender ile, ha h-s-h ve floydrose ile tabi. Yapiyor mu adamlar, 88'den beri yapiyorlar. Ha ben de Cort X2'yi 5150'ye girerim sonra LTD MH400 ile kayit aldim diye yuttururum millete.

Adam Dutkiewicz, Killswitch Engage'in ilk 2 albumde EMG'li Fender Strat ile caliyor mesela gitarlari, amfi Peavey 5150 oldugundan gayet OKUZ bir gitar tonu da aliyor yani. Ha su anda Caparison, Parker falan kullaniyor, daha iyi ediyor bence.

Exodus stratla thrash çaldı, Obituary death çaldı. Stevei Ray blues, Ritchie Blackmore rock çaldı. Zevk ve renk meselesi bu işler. Eli Fender'e alışık adam metal çalamayacak mı? Gerekirse değiştirir manyetikleri çalar. Uzatmanın gereği yok bence.

Diyor ve 90 başlarından kalma bir şehir efsanesine geçiyoruz: King Damond öyle bir satanistmiş ki, ayinlerde hata yapanların parmaklarını kesiyormuş.

ben fenderle metal olmaz demiyorum. diyorumki FENDER METAL İÇİN ÜRETİLMEDİ DOLAYISIYLA STOK FENDERLE METAL OLMAZ buna dikat çekiyorum. ha olurmu olur fakat stok bi esp ile fender arasında dağlar kadar fark olucak. dolayısıyla esp ile veya diğer metal ve türevi müzik tarzının gitarlarıyla yapılan metal müzikle fender ile yapılan aynı olmayacak. demek istediğim şu ki fenderi metal için üretmiyorlar. oyüzden bu laf çıkmış ha metal olmazmı olur. dedimya 2 tel 1 manyetik dünya kadar ekipmanın olsun iş bitti. ekipmandır herşeyin başı...

önceki
"Stock Strat ile metal olmaz"; en fazla "Fiat Bis ile Formula 1'e girilmez" kadar değerli bir tespittir, üzgünüm. Bir köprü manyetiğine bakıyor iş be, kasmayın.

O öve öve bitiremediğiniz Charveller sonuçta modifiyeli Strat.
önceki mesajlarımı okursanız manyetik değişimi olmadan bu yorumları yazdığımızı okuyabilirsiniz.

o değilde rg550 efsanesi giderek büyüyor.az önce 1750 ye gördüm sahibindende.2000 e az kaldı ha gayret.bir gitarın 600 tl den 2000 e çıkışının öyküsü 😀

Şehir efsanesi değil gerçek,

Malmsteen, Türk bir bayan ile evli hatunda İzmirli..

Şimdi efsane kısmı;

Amca İzmire geliyor kızın ailesini ziyarete, geziyor dolaşıyor İzmirde 1 hafta ve kimse tanımıyor acayip tilt olup gidiyor...

tabi doğru olma ihtimali de var..

😀

Bunu bana anlatan arkadaşım, o hatunun kardeşinin arkadaşı ve direk bu şekilde tarafımdan duyulup, arkadaşım tarafından İzmir de şehir efsanesi olmuş bir durum..

Tabi şimdi hikayeyi dinlediğimizde yaşlar 30-32 gibi değerler olunca , atmıştır sallamıştır diye düşünmüyorsun ama, genede içimde bir soru işareti var.. hoş malmsteen le çekilmiş fotoğraflarını görünce kıbrıs şehitlerinde inanasımda geliyor 😀 🙄

Geri