10000TL civarlarında amfi önerisi

Merhaba,
Genellikle evde kullanacağım bir amfi arayışı içerisindeyim. Sıfır ikinci el pek farketmez. Genellikle hard rock ve alt rock yapacağım, ilerleyen zamanlarda metale de kayabilir. Sıfırda BOSS KATANA 50 hariç pek bir seçenek yok gibi. İkinci elde de geçen gün ID Core Stereo 100 kaçırdım. Şuan 11500'e Prestij Müzik Sahibinden sayfasında VOX VT120+ gördüm. Nasıldır sizce alınır mı? Başka önerileriniz, tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.
Teşekkürler.

Katana da Vox da iyi... özellikle K50 bu forumda çok fazla incelendi, yorumlandı Arama yapabilirsin.
ID Core serisinin mantığı İsviçre Çakısı kafasında her işi gören küçük egzersiz amfisi olması, bir de aynısını alıp stereo 100 yapmak bence saçma.
O segment bir şey istiyorsan zaten daha iyi olan Katana 50 veya 100, yine Blackstar Silverline, Line 6 Catalyst vb amfiler var.
Bu arada sağa sola gideceksen bakmadım ama o Vox 20kg üstünde olmalı...

Katana da Vox da iyi... özellikle K50 bu forumda çok fazla incelendi, yorumlandı Arama yapabilirsin.
ID Core serisinin mantığı İsviçre Çakısı kafasında her işi gören küçük egzersiz amfisi olması, bir de aynısını alıp stereo 100 yapmak bence saçma.
O segment bir şey istiyorsan zaten daha iyi olan Katana 50 veya 100, yine Blackstar Silverline, Line 6 Catalyst vb amfiler var.
Bu arada sağa sola gideceksen bakmadım ama o Vox 20kg üstünde olmalı...
Hocam aşırı taşımayacağım o yüzden pek sorun olmaz. Prestij Müzik hakkında bir fikriniz duyumunuz var mıdır? Sorun çıkartmazlar herhalde ama yinede emin olmak istiyorum. Piyasası 16000 lira civarında olunca acaba teşhir midir şey midir açıklamada da yazmıyor. VOX VT120+ incelemek isterseniz bırakıyorum.

Bende bir Laney TI5-112 var, çok seviyorum. Yalnız tek kanal bu yüzden clean tonlar için overdrive'ı iyice kısmak gerekiyor. Bir tane ilan var şu anda isterseniz bakın.

Vox baya eski teknoloji,kötü degil ama bir katana da degil özellikle ev icin.Dijital ve büyük amfi alacaksaniz katanadan sasmayin derim.
Kisisel tavsiyem ise blackstar debut 50r olacak.Digital amfi bana cok sicak gelmiyor prosesör + monitör daha iyi sonuc verir bana göre.

Vox baya eski teknoloji,kötü degil ama bir katana da degil özellikle ev icin.Dijital ve büyük amfi alacaksaniz katanadan sasmayin derim.
Kisisel tavsiyem ise blackstar debut 50r olacak.Digital amfi bana cok sicak gelmiyor prosesör + monitör daha iyi sonuc verir bana göre.
Hocam prosesör + monitör şuan için çok zor. Vox'un eskiliği çok mu sıkıntı yaratır? Eğer çok sorun yaratacaksa Katana alayım. Bir de ayrıyeten Marshall Code 50 var. O nasıldır?

eskiden kasıt nedir? şu anda kullandığımız benzinli arabaların da motor sistemleri son 100 yıldır aynı prensipte çalışıyor... belki son dönem elektrikli arabalar artık başka bir boyut.... vites dişlileri şanzıman vs desen otomatik bile en az 50 yılllık teknoloji .... sıfır ise veya ikinci el ama iyi durumdaysa alınır neden olmasın
eskinin dezavantajı belki yeni nesil oyuncakları olmaz, misal fx loop, cab bağlantısı, prosesör için hoparlör girişi, usb, firmware update, patch yükleme vs gibi... ses/ton olarak Peavey Vypyr kullanmıştım alet belki 15 yıl oldu üretimden kalkalı, muhteşem amfiydi.... o gözle bak yoksa bilemem ben eski diye sorun yaratır mı

eskiden kasıt nedir? şu anda kullandığımız benzinli arabaların da motor sistemleri son 100 yıldır aynı prensipte çalışıyor... belki son dönem elektrikli arabalar artık başka bir boyut.... vites dişlileri şanzıman vs desen otomatik bile en az 50 yılllık teknoloji .... sıfır ise veya ikinci el ama iyi durumdaysa alınır neden olmasın
eskinin dezavantajı belki yeni nesil oyuncakları olmaz, misal fx loop, cab bağlantısı, prosesör için hoparlör girişi, usb, firmware update, patch yükleme vs gibi... ses/ton olarak Peavey Vypyr kullanmıştım alet belki 15 yıl oldu üretimden kalkalı, muhteşem amfiydi.... o gözle bak yoksa bilemem ben eski diye sorun yaratır mı
Eskiden kasıt daha çok arızadır şudur budur yaşama durumuma bağlı. Valvetronix serisinde herhalde bu tarz bir sorun yaşamam.

Silverline modeli çok pahalı keşke ucuz olsa biraz daha da, o modele baksam aşırı kaliteli hissettiriyor 😅
işte bazı şeyler için reklamda dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim :

Katana mk1 50 ve 100, mk2 50 ve 100 dört model de elimden geçti, hepsinden de razıyım herkese de tavsiye ediyorum... ama bugün yoklar ....
ID Core v2 ve v3 tüm watt modelleri hepsi elimden geçti, hepsinden de razıyım herkese de tavsiye ediyorum... ama bugün yoklar ....

oysa şu an karşımda yıllar önce aldığım üstüne bir sürü kuma getirdiğim Silverline "gördün mü geçti hevesin hepsinden" dercesine gururla duruyor ...
oysa şu an Yamaha THR II "ne oldu aldın bütün küçük amfileri tespih gibi dizdin" dercesine mağrur hadi gel de çal zevklen azıcık diyor bana...

gerçi bu ara nedense Spider V çalıyorum özlemişim onun o hafif suni ama keyifli cıjı cıjı gzzz gzzz metal tonlarını... Ola ve Kreator presetlerim var epey eğlenceli 🙂

işte bazı şeyler için reklamda dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim :

Katana mk1 50 ve 100, mk2 50 ve 100 dört model de elimden geçti, hepsinden de razıyım herkese de tavsiye ediyorum... ama bugün yoklar ....
ID Core v2 ve v3 tüm watt modelleri hepsi elimden geçti, hepsinden de razıyım herkese de tavsiye ediyorum... ama bugün yoklar ....

oysa şu an karşımda yıllar önce aldığım üstüne bir sürü kuma getirdiğim Silverline "gördün mü geçti hevesin hepsinden" dercesine gururla duruyor ...
oysa şu an Yamaha THR II "ne oldu aldın bütün küçük amfileri tespih gibi dizdin" dercesine mağrur hadi gel de çal zevklen azıcık diyor bana...

gerçi bu ara nedense Spider V çalıyorum özlemişim onun o hafif suni ama keyifli cıjı cıjı gzzz gzzz metal tonlarını... Ola ve Kreator presetlerim var epey eğlenceli 🙂
hocam Yamaha THR II ve Silverline'ı tavsiye ederdim ama dediği fiyat aralığı veya biraz üstü için Code 50 veya Katana daha mantıklı duruyor, uzun süre zevk de alır online'dan preset de indirir yazmakta zorlandığı tonları da bulur. Hard Rock ağırlıklı çalıyorsan Marshall'ı metal çalıyorsan Katana'yı tavsiye ederim ama iki amfide de ikisini yapabilirsin. Ben Marshall hayranlığımdan Code 50'yi tercih ederim o fiyat aralığında.

Adı geçen tüm modellerle (Vox hariç) ilgili yorum ve incelemelerim var şu post'ta:

Geri