10000TL civarlarında amfi önerisi

Gerçi bu ara nedense Spider V çalıyorum özlemişim onun o hafif suni ama keyifli cıjı cıjı gzzz gzzz metal tonlarını... Ola ve Kreator presetlerim var epey eğlenceli 🙂
Hocam Spider V'ler IV'lere göre hoparlör olarak zayıf diyorlar. Siz ne dersiniz?
hocam Yamaha THR II ve Silverline'ı tavsiye ederdim ama dediği fiyat aralığı veya biraz üstü için Code 50 veya Katana daha mantıklı duruyor, uzun süre zevk de alır online'dan preset de indirir yazmakta zorlandığı tonları da bulur. Hard Rock ağırlıklı çalıyorsan Marshall'ı metal çalıyorsan Katana'yı tavsiye ederim ama iki amfide de ikisini yapabilirsin. Ben Marshall hayranlığımdan Code 50'yi tercih ederim o fiyat aralığında.
Bende yola Code 50 ile çıktım aslında. Ha şu ha bu derken şuan Code 50-KTN50-VT120+ arasında kaldım. Birinden birini seçeceğim.

IV ve V yazılım olarak POD cihazların altyapısı... ikisi de artık pek güncellenmiyor internette bile ama V seçenek olarak çok daha zengin (pedal, efekt vs)

IV yanlış hatırlamıyorsam Celestion, V olunca isimsiz hopalöre geçtiler... bir de IV tek hoparlör, V olunca tweeter olan FRFR sistem .... yani tek başına iyi kötü diyemem, tam karşılaştırılabilir değiller...
IV daha gitar amfisi hissi vermekle birlikte teneke sesli bence ama V biraz bass'ı zayıf olsa da stereo olayına odaklı ve bol efekt ile çalarken daha keyifli geliyor insana... oyuncak bunlar sonuçta... ben bu ara bir sardım öyle ama Katana, Silverline, Catalyst vs varken çok da ciddiye alınacak şey değil Spider. Dediğim gibi kötü değil sadece haddini bilerek çalacaksın onu. Bir de V 30w ve üstü olanlarda looper ve drum eşlikçisi filan var, oynaması kolaylık.

Hard Rock ağırlıklı çalıyorsan Marshall'ı metal çalıyorsan Katana'yı tavsiye ederim ama iki amfide de ikisini yapabilirsin. Ben Marshall hayranlığımdan Code 50'yi tercih ederim o fiyat aralığında.
Katana Librarian uygulaması ile kullanıyorum MKII 50 W amfimi. Uygulama içinde 2 tane Marshall Plexi var ki sneaky amp seçeneklerinde Mesa Boogie'den(Dual Rectifier ve Mark IV) tut da Fender Twin Reverb'e kadar 25 kadar daha amfi modellemesi kullanabiliyorsun. Formülize edersek : Katana > Code

Eski demek kotu demek degil ama oyle ahim sahim ust kademe bir modellemesi yok voxlarin.Amfi kimde ne sartlarda kullanildi basina ne geldi o da bir soru isareti.Alip kullanilir mi evet ama piyasada benzer fiyatlara katan,id tvp,thr,vtx gibi daha guncel ve bilgisayar baglantili modeller varken tercih etmek anlamsiz ozellikle ev icin.Adio air de bakabilirsiniz.Buyuk amfi istemenizin belli bir nedeni var mi acaba ?

Hocam Spider V'ler IV'lere göre hoparlör olarak zayıf diyorlar. Siz ne dersiniz?

Bende yola Code 50 ile çıktım aslında. Ha şu ha bu derken şuan Code 50-KTN50-VT120+ arasında kaldım. Birinden birini seçeceğim.
Code 50 alma asla. Marshall kalitesi ve tonlarıyla pek alakası yok. Dandik bir processor gibi sesleri. Ben bı ara aldım, pişman olup geri sattım hemen.
Katana çok daha iyi

Code 50 alma asla. Marshall kalitesi ve tonlarıyla pek alakası yok. Dandik bir processor gibi sesleri. Ben bı ara aldım, pişman olup geri sattım hemen.
Katana çok daha iyi
Hocam emin misiniz? İçinde gördüğüm en iyi JCM800 modellemesi vardı. Ki Nux de denemiş amplitube da kullanmış biriyim. Çevremden kaynaklı çoğu prosesörü ve dijital amfiyi deneme fırsatım oldu.

Hocam emin misiniz? İçinde gördüğüm en iyi JCM800 modellemesi vardı. Ki Nux de denemiş amplitube da kullanmış biriyim. Çevremden kaynaklı çoğu prosesörü ve dijital amfiyi deneme fırsatım oldu.
Şöyle söyleyeyim, ben jcm 2000 tsl full lambalı kafa+2*12 kabinden sonra hiç beğenmedim seslerini. Birçok lambalı amfi kullandım ve hala da kullanmaktayım.
Diğer processorler veya processorlu amfiler ile karşılaştırınca tonları çok kötü geldi bana.
Code fiyatını hiç haketmiyor bence. Ucuz mg serisine birkaç efekt ve kabin simülasyonu eklemişler gibi duruyor ama ses kalitesi hala düşük.
Karar sizin tabii ama ben almayın derim. Boss katana çok daha üstün bir ürün o fiyata. Veya biraz daha pahalıya Yamaha The de tatmin edecektir fazlasıyla

İçinde gördüğüm en iyi JCM800 modellemesi vardı
Code'un belki tek iyi yaptığı şey... kendi ailesinden olan bir marshall modellemesi... başka bir şeyi vasatın üstünde yaptığı yok. JCM fanatikleri tercih edebilir. Genel olarak üstte adı geçen çoğu amfiyle denk diyemem Code için.
Katana, Silverline TVP, Spider V, THR, VTX, Laney vs bu tip tsolidstate veya dijital amfilerde genelde harika, eşsiz sesler almasanız da kötü ses almak için çabalamak gerekir. Code ise iyi ses almak için çabalamak gereken bir amfi. Hiçbir alet mutlak iyi ya da kötü olamaz ama kullanan bunca insan benzer şeyleri söylüyorsa (hiçbirimiz markalar adına trollük yapmıyoruz varsayımıyla) o zaman ısrarla demode veya rüştünü ispatlamamış cihazlar peşinde koşmanın anlamı yok. Son 5 senede aktif olarak Code alış satış görüyor musunuz, sitelerde dükkanlarda, forumlarda var mı? Katana ise satışa koy 2 günde akan giden model örneğin...

Şöyle söyleyeyim, ben jcm 2000 tsl full lambalı kafa+2*12 kabinden sonra hiç beğenmedim seslerini. Birçok lambalı amfi kullandım ve hala da kullanmaktayım.
Diğer processorler veya processorlu amfiler ile karşılaştırınca tonları çok kötü geldi bana.
Code fiyatını hiç haketmiyor bence. Ucuz mg serisine birkaç efekt ve kabin simülasyonu eklemişler gibi duruyor ama ses kalitesi hala düşük.
Karar sizin tabii ama ben almayın derim. Boss katana çok daha üstün bir ürün o fiyata. Veya biraz daha pahalıya Yamaha The de tatmin edecektir fazlasıyla
Dediklerinizin çoğuna katılmakla beraber tabii ki kafa-kabin amfiden sonra asla tatmin etmeyecek vasat gelecektir. Ama evde kullanılacak pratik ve kişisel çalım için, profesyonel iş yapılmayacaksa Code yeterli olur diye dedim. Ben de biraz taraflı bakıyor olabilirim, yanlış bir şey söylediysem özür dilerim. sonuçta kendi görüşlerimizi insanlara aktarmaya çalışıyoruz hepimiz.

Vox kullanmadım hiç. Özelliklerine bakınca "lambalı" ama sadece tek preamp lambası var. Hibrit amfi daha çok. 18 kg bayaa ağır. Katanadan çok farkı yok gibi duruyor özellik olarak. Fiyat daha yüksek. O fiyata daha iyi bir amfi bulunabilir belki - en azından FX loop giriş - çıkışı olan bir amfi.

Vox kullanmadım hiç. Özelliklerine bakınca "lambalı" ama sadece tek preamp lambası var. Hibrit amfi daha çok. 18 kg bayaa ağır. Katanadan çok farkı yok gibi duruyor özellik olarak. Fiyat daha yüksek. O fiyata daha iyi bir amfi bulunabilir belki - en azından FX loop giriş - çıkışı olan bir amfi.
Ağırlığı pek sorun değil hocam aşırı taşıma durumum olmaz ama değmez mi sizce? Arasında 1500-2000 lira fark var.

Ağırlığı pek sorun değil hocam aşırı taşıma durumum olmaz ama değmez mi sizce? Arasında 1500-2000 lira fark var.
Dediğim gibi hiç kullanmadım Vox. Belki kullanmış olan biri tecrübelerini bildirir.
Bütçeni aşmadan bulabilirsen FX loop'lu bir model al derim. Ilerde processor veya herhangi harici pedal-preamp gibi cihazları da bağlayabilirsin boylece. Katana'nin bir üst modelinde vardı sanırım. Ikinci el almak daha mantıklı

Dediğim gibi hiç kullanmadım Vox. Belki kullanmış olan biri tecrübelerini bildirir.
Bütçeni aşmadan bulabilirsen FX loop'lu bir model al derim. Ilerde processor veya herhangi harici pedal-preamp gibi cihazları da bağlayabilirsin boylece. Katana'nin bir üst modelinde vardı sanırım. Ikinci el almak daha mantıklı
O fiyatta Katana MK2 100 bulamadım hocam ikinci el olarak. @solitude71 hocamdan da bir yorum alabilirsem iyi olacak. FX loop girişine sahip olup fiyatına değecek bu bütçede ürün bulamadım.

yapacağım yorumu ve karar vermek için paylaşabileceğim şeyleri paylaştım
onun dışında şunu al bunu al demem kimseye... kişisel karar o
ha illa sen ne alırdın dersen Katana alırdım ama aklım vox'ta kalırdı derim ancak
Çok teşekkür ediyorum hocam, bende acaba şu mu bu mu diye düşünüyorum pekte bilgim yok yeniyim ondan soruyorum. Anlayışınız için tekrar teşekkür ederim.

Bu tamamen benim kişisel tercihimdir. Uygun fiyatlı f/p odaklı amfiyle sert tonlar almak istiyorsanız benim tavsiyem uygun bütçeli clean bir amfi alıp (mesela fender champion 20), sert tonları pedaldan almanızı öneririm. Hem tek bir seçeneğe bağlı kalmadan, farklı pedallardan farklı lezzet alabilirsiniz.

Onun dışında yukarıda arkadaşların da belirttiği gibi Boss Katana gerçekten iyi bir tercih. Boss için düşüncem şu, bir Boss ürünü alınca pişman olmazsınız, kötü ürün almış olmazsınız. Daha iyisini bulabilir misiniz? Elbette. Ancak Boss hiç bir üründe size kalitesizlik hissi vermez.

Bol müzikli günler dilerim.

Bu tamamen benim kişisel tercihimdir. Uygun fiyatlı f/p odaklı amfiyle sert tonlar almak istiyorsanız benim tavsiyem uygun bütçeli clean bir amfi alıp (mesela fender champion 20), sert tonları pedaldan almanızı öneririm. Hem tek bir seçeneğe bağlı kalmadan, farklı pedallardan farklı lezzet alabilirsiniz.

Onun dışında yukarıda arkadaşların da belirttiği gibi Boss Katana gerçekten iyi bir tercih. Boss için düşüncem şu, bir Boss ürünü alınca pişman olmazsınız, kötü ürün almış olmazsınız. Daha iyisini bulabilir misiniz? Elbette. Ancak Boss hiç bir üründe size kalitesizlik hissi vermez.

Bol müzikli günler dilerim.
Hocam Boss Katana'yı alacaktım normalde ama VOX VT100X'i buldum. O bana daha mantıklı geldi açıkçası bilemedim. Ona ne dersiniz? Fiyatına değer mi?

Vox hiç kullanmadım ancak kalitesini ispatlamış bir markadır. Boss için söylediğim her şeyi, onu kullananların ve fikirlerine çok değer verdiğim gitarcıların yorumlarına bakarak Vox için de söyleyebilirim 🙂

Geri