Ogün Sanlısoy

forumuna yazacak kadar olumlu olumsuz ilgileniyorsan senin de yazdıklarının okunmasını istiyorsun demektir o halde yazılanları da okuman gerekir diye düşünüyorum. yoksa bütün forumlar aralıklı oalarak bir kısır döngü muhabbetine dönüşebilir. forum kullanıcılarının böyle bir manzara oluşturmaması için sabırla her yazılana ilgi göstermesi gerekir bence.

shine demiş ki:
forumuna yazacak kadar olumlu olumsuz ilgileniyorsan senin de yazdıklarının okunmasını istiyorsun demektir o halde yazılanları da okuman gerekir diye düşünüyorum. yoksa bütün forumlar aralıklı oalarak bir kısır döngü muhabbetine dönüşebilir. forum kullanıcılarının böyle bir manzara oluşturmaması için sabırla her yazılana ilgi göstermesi gerekir bence.

doğru söze ne denir ki ? :tap:

dostum forumun amacı bu. merak ettiklerini, paylaşmak istediklerini kaydetmek. bi şeyler kaydoluyosa okunmak içinler. en azından bi göz gezdirip daha önce yazılanlar hakkında bilgi sahibi olman mümkün. [/b]

umuT777 demiş ki:
shine demiş ki:

doğru söze ne denir ki ? :tap:

+1

deligonlum demiş ki:
korkma albumunu piyasaya surmeye calısıyorlarmış....

korkma albümü berbat bir albüm bence rock la felan alaksı yok
bende orjinal cd si var bu adamı pentagram da az çok severdim ondan almıştımpişman oldum...umarım çıkmaz ..kariyerini zedeler...
yeni albümü vasat bence..bu adamda önceden bir tip vardı uzun saç felan:))
tarz değiştirmesi yeniliklere açık olduğu anlamına gelir beni m hoşuma gitmese de umarım basarılı olur...ama lütfen saydım çalmasın hiç bi yer.saydımmmmmmmm...saydımmm

Henüz tam cd sini dinleyemedim ama pencere ve saydımı dinledim.Saydımın sözlerini hoş.Tamam saydım saydım diye gidiyor ama öyle çok vasatta değil yani.Pencere de güzel,diğerlerini dinleyip yorum yapcam.

the_bassist demiş ki:
ne kadar kızarsanız kızın ama quicksand'e katılıyorum sen pentagramda vokal yap sonra da saydım gibi bi şarkı söyle klip zaten... ama pencere idare eder.

adamın işi müzisyenlik. bu durumda para kazanması gerek. pentegram gibi gruplar ülkemizde piyasalaşamadığı gibi pekte tutulmuyolar, ancak son zamanlarda alternatif yapan adamlar bir bir tutulmaya başladı (bkz. mvö, kurban, gripin). bu adamın tarz değiştirmesi için çok yeterli bi sebep.

bir ikincisi, insanların zamanla zevkleri ve yapmak istedikleri şeyler değişim gösterebilir. kendimden örnek vereyim. lise başlarında dimmu borgır, marduk vs. dinlerdim. şu anda hardcore dinliyorum. yani adam eskiden metal yapmak istemiş ve yapmış. şimdi de bu müziğe daha sıcak bakıyo da olabilir.

peki bunlar için eleştirilmeyi hak ediyo mu ? sen pentegramı seviyosun. sokaktaki adam sevmiyo. sen ogün'ü sevmiyosun, sokaktaki adam seviyo. olaya biraz objektif ve kendi zevk sınırlarımız dışında yaklaşmak lazım. adam yapmış. albümü beğenirsen dinlersin, beğenmezsen dinlemezsen. bence eleştirileri adama değil de, genelde müziğine yapsanız daha mantıklı olur gibi geliyor.

bunları yazmamın sebebi de çok büyük bi ogün fanı olmam falan değil. aldım albümü 2-3 kere dinledim ve arşivledim. savunduğum sadece müzikal açıdan değerlendirmelerde bulunmanın daha çok getirisi olabileceği. adam eskiden heavy yapıyo, şimdi nasıl böyle yapar demek abes kaçıyo bence. yapıyo işte. parasını da kazanıyo, kendini de tatmin ediyo. bu ülkede rock müzikten para kazanmak o kadar kolay değil. hatta hiç değil. yeni yetme pop rockçılardan bahsetmiyorum. onlar zaten popçu bence. neyse çok uzattım. bence adamı yargılamak yerine, müziğine bakın arkadaşlar...

Geri