Ogün Sanlısoy

ya zaten Ogün düşüncesini söylerken 4. albüm akustik olacak demedi. akustik albüm yapma projem var ama belki bir ara albüm olur dedi. mesela 4. albüm çıkmadan önce öyle bir ara albüm olur . ya da ne biliyim 4. ile 5. albüm arasında bir albüm gibi. :D valla ben trtde dünyanın türküsünde akustik halde şarkıları dinleyince çok beğendim. heleki Sınav(koşu başladı) gibi gümbür gümbür sağlam rock bir parçayı bile akustik halde o kadar başarılı çalıp söyledilerse daha ne cevherler çıkar . :D

ogunkolik demiş ki:
ya zaten Ogün düşüncesini söylerken 4. albüm akustik olacak demedi. akustik albüm yapma projem var ama belki bir ara albüm olur dedi. mesela 4. albüm çıkmadan önce öyle bir ara albüm olur . ya da ne biliyim 4. ile 5. albüm arasında bir albüm gibi. :D valla ben trtde dünyanın türküsünde akustik halde şarkıları dinleyince çok beğendim. heleki Sınav(koşu başladı) gibi gümbür gümbür sağlam rock bir parçayı bile akustik halde o kadar başarılı çalıp söyledilerse daha ne cevherler çıkar . :D
cevher dolu bir ekibi var zaten Ogün`ün.Ogün zaten cevher. :D

bu "kimdi" nasıl bir parça ya !!!
2004'den bu yana dinliyorum dinliyorum hala ilk günkü tadında , bazen daha da güzel ... şahsen Ogün Sanlısoy'un en beğendiğim parçasıdır ... keşke birkaç tane daha olsa bu şarkıdan ... " gerçekler çok kısa ... anla benim derdim onla ! " vs. çok mütevazi görünselerde müthiş çarpıcı sözler , o kadar güzel dizilmişler ve müzikle öyle bi harmanlanmışlar ki ...

bir de Türkiyenin doğu kısmına da kaysalar şu müzikal anlamda idol seçtiğimiz şahsiyetler ... daha bi makbule geçecek ; ama çoğu kez dile getirilene verilen cevapta , merkezde hep organizasyon şirketleri bulunmakta ... ticaret bir işin içine girdi mi kumpas kaçınılmaz ( maalesef ) ...

siyah_aydinlik demiş ki:
bu "kimdi" nasıl bir parça ya !!!
2004'den bu yana dinliyorum dinliyorum hala ilk günkü tadında , bazen daha da güzel ... şahsen Ogün Sanlısoy'un en beğendiğim parçasıdır ... keşke birkaç tane daha olsa bu şarkıdan ... " gerçekler çok kısa ... anla benim derdim onla ! " vs. çok mütevazi görünselerde müthiş çarpıcı sözler , o kadar güzel dizilmişler ve müzikle öyle bi harmanlanmışlar ki ...

bir de Türkiyenin doğu kısmına da kaysalar şu müzikal anlamda idol seçtiğimiz şahsiyetler ... daha bi makbule geçecek ; ama çoğu kez dile getirilene verilen cevapta , merkezde hep organizasyon şirketleri bulunmakta ... ticaret bir işin içine girdi mi kumpas kaçınılmaz ( maalesef ) ...
idol seçtiğin şahsiyetler normalde bile fanlarına ulaşmakta zorlanıyorlar zaten.ama keşke mümkün olabilse.
bu arada''kimdi'' parçasını bende çok seviyorum yaw :oops:

geri sayım başladı ...

Kanal D binasının yıkılmasına sadece 9 gün kaldı... Doğan Medya Center havaya uçacak yıkılacak resmen...

17 Ocak Çarşamba 2007 - saat 22.00

:metalhead :metal

geçenlerde elime trail blazers albümü geçti ogün sanlısoyun vokali güzel olmamış sanki biri kuyruğuna basmış gibi viyaklamış...

panik_431 demiş ki:
geçenlerde elime trail blazers albümü geçti ogün sanlısoyun vokali güzel olmamış sanki biri kuyruğuna basmış gibi viyaklamış...
yorumuna dikaat et.sende belki kuyruk olabilir ama kusura bakma insanlarda bulunmaz bu 1.
2.si eve t çığlık atmış baya ve gerçketen süper neden mi heavy metal söylüyo.şimdi ki gibi sakin ve dinlendirici bir seslemi söylemesini isterdin.
3.sü böylebir yorum yaptığına göre senden daha iyi viaklamalar çıkıyo.bir gün çıkar heavymetal albümü hem kulakları tırmalayacak şekilde hemde güzel bir çığlık at da ,bizde haklıymış diyelim ok.

panik_431 demiş ki:

hoşaftan pek anlamıyorsun belli...

pentagramın en sert albümüdür...

Ogün abimizin vokalini ve de Murat abinin vokalini tek geçerim Türkiye de... başka şeyler de yazdım da geri sildim... netice de bi eleştiridir... saygı duyarım diyecem ama duyamıyorum kusura bakmayın... çığlıktan rock vokalinden anlamayanlara bi sözüm olamaz...

haklı bile olsan( değilsin bana göre o ayrı) o yıllarda bu kadar güzel bir albüm yapmışlar... rock müzik yapmanın ne kadar zor olduğu ,"öcü" diye bakıldığı bi zamanda çıkarılmış albüme ,albümün sanatçılarına saygıdan dolayı bunları yazmazdım ben olsam... emeğe saygı... Bugün OGÜN SANLISOY şu an ki genç rockçılarımızın kesinlikle önünü açan ender müzik adamlarımızdandır...

saygılar...

ben küfür falanmı ettim?sadece o albümde beğenmedim,pentagramın en sert albümü 1.albümü pentagram'dır cayır cayır gitar soloları(hemde penasız atılmış)

Arkadaşlar burda Ogün'ü savunan arkadaşlar ile tekin arkadaşımız birşeyler savunuyorlar ama hatalı bilgiler vererek savunuyorlar..

1.si Ogün'ün (Pentagram'ın) Trail Blazer albümü heavy metal değil speed/power Metaldi ..
2.si Pentagramın en sert albümü Trail Blazer olabilirdi ama kayıt kötü olduğu için Unspoken'dır .
3.olarak bende Ogün'ün Trail Blazer vokalinin daha iyi olabileceğine inanıyorum , kötü demiyorum ama daha iyi olabilir .. Speed metal'e uygun bir sesi yok çünkü ..

Ama sonuçta hepimiz kardeşiz bu kavga ne diye :D Herkese Ogün'lü günler ... :) ;) :arrow:

Kayıtlar kötü olsa da biz canlı performansta metali de rockı da hakkıyla icra ettiğini görüyoruz. kuyruğuna basılmış kedi gibi denmiş ya.Türkiyede kaç kişi o sesi çıkarabiliyorki. o sesi çıkarmak yetenek meselesi heleki 1992 yılında güzel kayıt yapacak ortam bulmak da bugün rock yapmak kadar kolay değildi.olaylara bu açıdan bakalım,hiçbir albüm de en iyi diye adlandırılamaz zevk renk meselesi falan filan.

Geri