Ogün Sanlısoy

iyi ya sıkıntı yok gibi, hayırlısı olsun o zaman...

20 Şubat Bursa-Suare konserinde muhabbet ederiz, bir tane daha pena alırız(geçen seneki suare konserinde verdiğini cenk eroğlu'nunkini ben alınca arkadaşa vermiştim) diye hayal kuruyordum ama kısmet değilmiş:D

HABER: OGÜN SANLISOY DREAM TV - "MÜZİK HATTI" PROGRAMI CANLI YAYIN KONUÐU

Ogün Sanlısoy

10 Kasım 2008 Pazartesi saat 17.00 de Dream Tv - Müzik Hattı'nda Melis Baştuğ'un

canlı yayın konuğu olacak.

ilgilenenlere duyurulur...

-------------------------------------------
http://www.ogunsanlisoy.info
Ogün Sanlısoy Offical Fan Page

Ogün Sanlısoy Fans
Offical Facebook Group of Ogün Sanlısoy Fans

Bijen demiş ki:
Yok hayır kesinlikle bir anlaşmazlık ya da buna benzer bir durum söz konusu değil, benim Ankara'da yaşıyor olmamın ekibi yavaşlatıyor ya da yavaşlatabilecek olması durumu sonucunda böyle bir arayışa gidildiğini söyleyebilirim. Yoksa hiç bir kırgınlık dargınlık yok.

Gruptan ayrılmana üzülsemde,herhangi bir anlaşmazlık olmaması beni sevindirdi.
Umarım Ankara`da istediğin kişilerle,istediğin projelere imza atarsın...
Başarılar.

Bayadır Turkrock.com'dan uzak kaldım.. 4-5 sayfa önce yazılanları okudum da, saçmalayan insanlar yeniden türemiş..

Ogün abinin dediğini aynen size yazıyorum.. Geçmiş zamanda yapılmış bir röportajda şöyle demişti..
-----------
"Madem o kadar biliyorsunuz, siz çıkın siz bi albüm yapın.. Bizde görelim 'aa öyle değilmiş böyleymiş ' diyelim.
-----------

Herşeyi para için yaptı lafları filan da çok komik geliyor...

Siz sokakta dolaşırken parasız karnınızı doyurabiliyormusunuz?

Parasız gezebiliyor musunuz? Ya da evinize gidebiliyor musunuz?

Parasız yaşayabiliyorsanız tüm sözlerimi geri aldım... Yuttum..

O kadar insafsız yazıyorsunuz ki... Tabi ki para kazanacak.. Hatta geleceğini garanti altına almak için var gücüyle çalışacak herkes gibi...

Bunu yazanlar sadece yazmak için yazıyor.. Tartışma çıkarıp kendini reklam yapmak için yazıyor..

Ogün'ün karakterini beğenmezsiniz bi de... Kendi yaptığınız en büyük karaktersizlik örneğidir..

Paranız olursa güzel görsel şovlar koyarsınız konser alanınıza.. Yabancı gruplara hem özenirsiniz, hem de ülkemdeki sanatçılara para için müzik yapıyor dersiniz..

Güya rock dinleyen kitle var diye seviniyoruz.. Sizler gibilerin yüzünden Türkiye'de rock müzik bir milim ilerlemez..

Rağbet çok fazla olmadığı için çok güzel konser mekanlarımız yok.. Olsa da büyük mekanları bir rock grubu dolduramıyor.. Bi kaç istisna dışında..

Dolduramadığı için de o büyük mekanlarda konser vermelerine izin verilmiyor..

Ogün abi bu işten tabi ki para kazanacak.. Doktor bedavaya sizi muayene ediyor mu? Marketten bedava ekmek alabiliyormusunuz?

Ogün abi bu müziği yani mesleğini yapmak istiyor.. Ve devam ettirmek istiyor.. Bunun içinde bir sermaye gerekiyor.. Belki hayali bizlerin karşısına çok daha güzel bir sahnede çıkmak..

Ama kaz kafalılar oldukça ne Ogün abi ne de diğer rock gruplarımız, sanatçılarımız bu hayallerini gerçekleştiremez..

Türk Rock müziğinin yol alması için sizlerden arınması lazım.. Herkese bi eleştiri sokuşturuyorsunuz..

Hadi çıkın siz yapın görelim nasıl oluyormuş.. Bakalım bu kafa yapınızla hangi müzik şirketi sizi kabul edecek.. Nereye kadar dayanacaksınız..

Sonu ne olur biliyor musunuz?

O Ogün abiye para için müzik yapıyor diyenlerin hepsi tarz değiştirip VJ BÜLENT gibi müzik yapar...

Bu ağır ve zor piyasada tutunabilmek bile başarı iken.. Bunu başaran Ogün abiye laf atıyorsunuz..

Rock Müzik kültürünü almış insanların biraz daha mantıklı , daha olgun birşeyler yazmasını bekliyor insan.. Eğer içimizde sizin gibiler çoksa yandık..

Eleştiriye kesinlikle karşı değilim. Saygılı,seviyeli,yapıcı ve dürüst olduğu sürece..
Ben beğenmediğim gruplara genelde yazmam.. Ama saygı duyarım.. Eleştirirken saygımı yitirmem..

Siz direk buraya kıskançlığınızı kusuyorsunuz..

Yazmayın kardeşim beğenmiyorsanız.. Yada adam akıllı eleştirin.. Saygılı olun..

Çok acı ama ; Türkiye'deki rock kitlesinin çoğu özenti.. Hala kafa olarak hazır değiliz.. Çoğu neye inanarak dinliyor acaba .. Rock müzik kültürünü yanlış tanımlıyoruz kafamızda..

Rock müzik gitardan ,davuldan ,vokalistten oluşmuyor sadece.. Birşeylere inanmayı gerektirir...

Yeterince anlatabilmişimdir umarım.. Anlamayanlar zaten yazacaktır.. Ben de devamını sonra getiririm..

Saygılar..

yasin_ibar demiş ki:
HABER: OGÜN SANLISOY DREAM TV - "MÜZİK HATTI" PROGRAMI CANLI YAYIN KONUÐU

Ogün Sanlısoy

10 Kasım 2008 Pazartesi saat 17.00 de Dream Tv - Müzik Hattı'nda Melis Baştuğ'un

canlı yayın konuğu olacak.

ilgilenenlere duyurulur...

-------------------------------------------
Ogün Sanlısoy Offical Fan Page

Ogün Sanlısoy Fans
Offical Facebook Group of Ogün Sanlısoy Fans
Umarım bu program yeni albüm müjdecisidir:)) yeni albümle ilgili habere de razıyım.Hoş,son zamanlardaki projeler gerçekleşmedi ama Ogün'ün suskunluğu da uzun sürdü.Yeni şarkıların zamanı geldi bence.
Ne yazık ki D smart olmadığı için izleyemeyeceğim.

Sevgili Ogün'ün single'ı bir aya kadar klibiyle birlikte geliyormuş.Çok sevindirici hatta sevinçten kanatlandırıp uçurtucu bir haber benim için.Şarkının ismi de çok vaatkar:Büyüdük Aniden.Allah bilir ya Ogün şimdi ne güzel sözler yazmıştır.bir de İyiler siyah Giyer'e klip çekilecekmiş.Bu güzel haberler için info'ya teşekkürler;)

google'da Büyüdük Aniden'i araştırırken bir forum sitesinde bana göre ilginç bir şeye rastladım.Hadi Beni Güldür'den bir bölüm ve büyüdük aniden'li bir dörtlük yazılıydı.Forumun akışına göre sanki Ogün Sanlısoy ima ediliyor gibime geldi.Neyse hoş bir tesadüf bence.Belki gerçekten yeni şarkının bir bölümüdür.Şarkıyı dinleyince anlarız artık.
Çocukken dünya bir mavi toptu gözümüzde
Biz dönerken düşüyordu..
Çocukken Deli (!) gibi dönerdik sahiden
Nasıl da büyüdük aniden!
http://my.opera.com/Snowdream/blog/2008/08/14/k?cid=5886156

Yasin yazın için teşekkürler. Cidden tüm düşüncelerime tercüman olmuşsun gibi harfiyen katılıyorum sana. ayna sağol paylaşım için eğer sözler bunlarsa güzelmiş ben de beğendim,hadi bakalım en kısa zamanda şarkıyı da dinleriz inşallah.

ogn1td8.jpg

Merhaba arkadaşlar,

YARIN ( 18 Ocak 2009 - PAZAR ) SAAT : 19.30 'da

OGÜN SANLISOY - PATLİCAN KONSERLERİ - TRABZON

Tekrar Dream Tv 'de yayınlanacaktır...

Kaçıran arkadaşlara ve tekrar izlemek isteyen arkadaşlara duyurulur...

" Bu harika konser kaçmaz ! "

OGÜN SANLISOY OFFICAL FAN CLUB

OGÜN SANLISOY FANS
Facebook Group

ogn2lo7.jpg

MACERA VE AŞK
DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR

Osman Sınav’dan
Hayata doludizgin koşan bir gençlik hikayesi;
“Doludizgin Yıllar”
yepyeni bölümü
“kül kedisi”
ile
26 Ocak 2009 Pazartesi Saat 19:30’da TRT1’de

“kendin oldun”

Hayat denen bu sahneden
Bir yol bulup ilerle
Beğenmezsen bir yerde
Darılmak yok
Devam et

Kader benim diyorsan
Değiştir istiyorsan
Oturmuş bekliyorsan
Acınmak yok
Gocunmak yok
Alınmak yok
Devam et

Kendin oldun
Zengin oldun
Sen kim oldun bu oyunda
Bencil oldun
Anladın durumu
Yalnızlık sonunda

Ogün Sanlısoy

Yapımcılığını Osman Sınav’ın, yönetmenliğini Hakan Kurşun’un üstlendiği,
senaryosu ise Yiğit Güralp imzası taşıyan “Doludizgin Yıllar” yepyeni bölümü
“külkedisi” ile macerasına doludizgin devam ediyor…

Yusuf Ömer Sınav, Selen Seyven, Arda Kural, Yılmaz Calayır, Deniz Özpınar, Yağız Bankoğlu,
Damla Debre, Gürkan Tavukçuoğlu’nun; Hüseyin Soysalan, Erdal Cindoruk, Ayşegül İşsever,
Mehmet Polat, Suat Güzey, Aslı Aybars, Meltem Savcı ve Aylin Saraç gibi usta oyuncularla
başrolleri paylaştığı “Doludizgin Yıllar”ın bu bölümünün konusu ise şöyle…

Barış Gülşen’in habersizce ortadan kayboluşu karşısında meraktan deliye dönerken Gülşen’se
başına gelenlerle ilgili Barış’a doğruyu söyleyip söylememekte kararsızdır.

Aliço ile Bekir ise Feraye ile Asu karşısında adeta bir külkedisi masalı yaşamaktadır…
Ancak hayatın gerçekleri bu külkedisi masalının uzun sürmeyeceğini tüm çıplaklığıyla
ortaya koyacak ve saat gece yarısını vurduğunda herkes pahalı giysilerinden sıyrılıp
kendi öz benliğiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır…

Dizinin yazarı Yiğit Güralp’in, her hafta anlattığı hikaye ile paralel seçtiği çok özel
parçalara yer vermeye devam eden “Doludizgin Yıllar”ın bu haftaki sürprizi ise OGÜN SANLISOY…
Anadolu ve batı ezgilerini en iyi şekilde harmanlayarak olgunlaştırdığı farklı müziğiyle
Türk Rock Müziğinde kendine özgü yerini yıllardır koruyan OGÜN SANLISOY’un ÜÇ isimli
albümünde yorumladığı ve şimdiden unutulmazlar arasına giren hiti “KENDİN OLDUN” bu hafta
hikayemize yine en özel anlarında eşlik ediyor…

Eğlenceli, romantik ve macera dolu, “Doludizgin Yıllar”, yepyeni bölümü “külkedisi” ile
dostluk, aile, aşk ve hayat adına söylenmemiş bütün sözleri söylemeye devam ediyor…
Bu müthiş buluşma için 26 Ocak Pazartesi gecesi 19:30’da TRT1 ekranları karşısında
yerlerinizi almayı unutmayın…

ogün sanlısoy u çok takdir ediyorum. hele hele kendin oldun isimli şarkı beni benden alıyo. en yakın zamandaki konseri ne zamandır acaba.. en son gittiğim konserinde hayatımın en güzel 2 saatini yaşamıştım.

ben bu adamın şarkılarını dinlemekden keyif alıyorum yaptıgı tüm şarkılar,gerek soundları olsun sözleri olsun kulaga cidden hoş gelen şarkılar gitar çalanlar içinde özellikle ogün şarkıları birebir keyifle çalınacak şarkılardır yalnız ben şunu sormak istiyorum bir kişiden bir grup olmaz bir kaç kişiden grup olunur peki neden ogün şanlısoy grup ismi koymak yerine kendi adını kapak yapmış anlamıyorum bu soru sadece onun için degil öyle yapanlar içinde geçerli ben şahsen kendimi örnek alarak bir grup kursam diger kişileride düşünerekten bir grup adı kullanırdım

Bu şekilde bakarsak bütün sanatçıların veya şarkıcıların hepsinin grup olması lazım. Sonuçta hepsinin çalıştığı müzisyenler var. Tabi seninkide mantıklı bir yaklaşım ama nasıl olacak iblmiyorum :LOL: belki öyle daha iyi olurdu kim bilir :D

2008 Şubat'ından beri klipti,single'dı,yeni şarkıydı derken tam bir yıldır Ogün'ü beklemekteyiz. Önceden haber verilmeseydi hevesimiz kursağımızda kalmamış olurdu en azından;)
"Senede Bir Gün" şarkısını tüm Ogünseverlere armağan ediyorum:)

Hay Allah yine heveslendik ama bu sefer belli ki hakikatli haber.Fotoğraf çok hoş,Ozan Barış çok tatlı maşallah.Ozan Barış büyürken Ogün de onunla tekrar çocukluğuna dönmüş.Baba oğul birlikte büyüyecekler, birbirlerini büyütecekler:) Sonrasında ise yine "büyüdük aniden" denilecek elbette.

Geri