GTRS Intelligent Guitar

Ayrıca bu en nihayetinde bataryası olan bir cihaz ve bataryaların bir ömrü var. İçerisindeki prosessor çıkabilir bir yapıda belki ilerde onu ayrı satabilirler diye ummaktayım.

Ayrıca bu en nihayetinde bataryası olan bir cihaz ve bataryaların bir ömrü var. İçerisindeki prosessor çıkabilir bir yapıda belki ilerde onu ayrı satabilirler diye ummaktayım.
Batarya bozulursa veya iki üç sene sonra performansı düşerse satılıyor ayrı olarak. AliExpress'de gördüm. Processorun kolay kolay bozulacağını sanmıyorum, en fazla Super knob dediğimiz akıllı - çevirmeli tuş/ pot bozulur o da tamir edilir.

Kablo demişken... yazıldıysa görmedim:

ya içinden prosesör ayarlıyoruz ve kablosuz olarak aparata gönderiyoruz (o da jack gibi ses neredeyse ona takılı)
ya da klasik metod kablo jack ile ses kartı, amfi vb takıyoruz...
peki aparatı kullanmadan yine prosesör sesini 1/4 kablo ile PA hoparlöre direkt takmak mümkün mü?
amaç hem pil tüketimi azalsın hem de muhtelif sinyal interference vs olmasın...

Kablo demişken... yazıldıysa görmedim:

ya içinden prosesör ayarlıyoruz ve kablosuz olarak aparata gönderiyoruz (o da jack gibi ses neredeyse ona takılı)
ya da klasik metod kablo jack ile ses kartı, amfi vb takıyoruz...
peki aparatı kullanmadan yine prosesör sesini 1/4 kablo ile PA hoparlöre direkt takmak mümkün mü?
amaç hem pil tüketimi azalsın hem de muhtelif sinyal interference vs olmasın...
Her iki türlü de olur. Kablosuz ses alıcısı zaten sadece pahalı olan modelde var (w900 ve de normal kasaların yüksek fiyatlı olanında). Bunu kullanmazsak pil performansı artıyor.
Üstüne telefondaki aplikasyonu da kulkanmadik veya bluetooth footswitche de bağlamadik, oradan da bir tık enerji kazancı oluyor. Gitarın üzerindeki akıllı switch tuşu ile 4 adet farklı rig/preset arasında geçiş yapabiliyoruz zaten.

Ekteki ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi, kablosuz aparat ile kullanınca pil kullanim süresi düşüyor (12 saate kadar kablolu çıkış ile diyor ama pratikte biraz daha kısa tabii)

Dosyalar

• Screenshot_2024-01-09-11-26-01-057-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-09-11-26-01-057-edit_com.android.chrome.jpg
    775.5 KB · Gösterim: 15
Bana göre en mantıklısı wireless w900 modelini almak, (kafalı normal kasa modeline göre ekstra pratik ve taşınabilirlik), özellikle az yer kaplasin, seyahat ettiğim zamanlar veya saga sola taşıdığım zaman yormasın diyen için ideal. Üzerinde ekstradan kablosuz footswitch (1800-1900 TLye satılıyor ekstra olarak) ve de kablosuz verici(gitarın içinde var) ve kablosuz alıcı ücretsiz geliyor ( gtrs kablosuz jack sistemi de 2500 TL civarı).
Gitar zaten genel olarak da dokununca kaliteli olduğunu hissettiriyor, Çin malı olmasina rağmen. Ben normalde çin malı almam-almak istemem ama bu marka sonuçta çin markası olduğu için durum biraz farklı.

"Evimde procesorum-amfim pedalım yok, gitarım da yok" diyen adam için özellikle çok iyi ve pratik bir gitar tüm gtrs modelleri.
Ama benim gibi evinde zaten birkaç tane üst düzey gitarı, lambalı amfisi, processoru olan adam için daha farklı bir çözüm var yine Mooer'den.
Mooer Prime model kompakt procesor. iPod boyutunda, processor ve özellik olarak da gayet zengin bir alet.
Kısacası benim fikrim Headless modeli daha iyi, veya evinde zaten full ekipmanı olup da yeni bir gitara ihtiyacı olmayan için da resimdeki bahsettiğim mini procesor
Screenshot_2024-01-08-20-40-16-737_com.google.android.youtube.jpg

Her iki türlü de olur. Kablosuz ses alıcısı zaten sadece pahalı olan modelde var (w900 ve de normal kasaların yüksek fiyatlı olanında). Bunu kullanmazsak pil performansı artıyor.
Üstüne telefondaki aplikasyonu da kulkanmadik veya bluetooth footswitche de bağlamadik, oradan da bir tık enerji kazancı oluyor. Gitarın üzerindeki akıllı switch tuşu ile 4 adet farklı rig/preset arasında geçiş yapabiliyoruz zaten.

Ekteki ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi, kablosuz aparat ile kullanınca pil kullanim süresi düşüyor (12 saate kadar kablolu çıkış ile diyor ama pratikte biraz daha kısa tabii)
Bendeki w900'ü sattım ama özlüyorum pratikliğini, yerine aldığım bas gitarın getirdiği yeni heyecandan dolayı tolere edebildim ama.

Pratikliği her gittiğim yere taşımak için mini amfi GTRS GCA almıştım, enstrüman kablosuyla bağladığımda amfinin şarjı 5-6 saat gidiyordu ancak w900'ün içinden çıkan wireless ile kullandığımda amfinin şarjı 1 saatte bitiyordu, defalarca denedim iki türlü de. Şu anda da diğer gitarlarımı bağlıyorum(processor vs. olmazsa clean ses keyif vermiyor bu arada), 5-6 saat gidiyor. Pratik yapmak için taşınabilirliğinden dolayı almak isteyen varsa alabilir, ses tabii ki idare eder oluyor ama kesinlikle keyif veriyor. Şehir dışına çıktığım zaman w900'ün kendi çantasına bu bahsettiğim mini amfi sığıyordu, biraz çantanın içini düzenlediğimde. Daha önce de bahsedildiği gibi çanta da zaten çok küçük ve çok kaliteli.

Bu arada footswitch oldukça iyi. Hem looper ve drumun neredeyse tüm kontrolleri yapılabiliyor hem tüm presetler gezilebiliyor. Açıkçası ben yazdığım 4 ton dışında kullanma ihtiyacı duymuyorum ama cihazın o konuda yelpazesi baya geniş.
Mooerin ge150 model prosesorunu ilk çıktığında bir süre kullanmıştım, bunun tonlarının çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Cloudda yer alan ir ve amfi modellerinden kullandıklarım da var, güzel şeyler var içinde. Benim düşüncem zaten bu fiyata hiç özelliği olmasa w900 tek başına gitar olarak çok rahat alınır. İlk headless deneyimim, diğer gitarlarim çok hantal geliyor bundan sonra :)

Konuyu hortlatayım gtrs 801wh aldım squier affinity alacaktım ancak bu gitarla tanıştım kendi tonlari da gayet güzel özellikle ev ortaminda çalacaklar icin bence çok çok iyi.Pedal derdi yok kablo derdi yok iyi bir kulaklığa tak bangır bangır çal.Klavyeside rahat.Bir sürü amfi modellemesi var anlat anlat bitmez manyetiklerine kadar değiştirebiliyorsun. Ben 2.el aldim gayet ucuza aldım diyebilirim bir affinity fiyatina neredeyse(2.el)

Direkt P2 ama dokunmatik ekran yok, onun yerine kasası footswitch haline getirmişler. Mantıklı. Bu tip cihazlar genelde telefon veya tablet ile kullanılır zaten. P2 o yüzden tek başına cazip gelmemişti bana. S1 daha iyi fikir gibi.

Geri