gitar mağazalarına gitar satılırmı?

Arkadaşlar elektro gitarımı iade etmiştim ama jelatinleri çıktığından dolayı mağaza kabul etmedi.
Şimdi satmak istiyorum ancak ikinci el sitelerinde satılmayacak gibi duruyor.
Bir gitar mağazasına satabilirmiyim?
Model: ibanez grx20

Kimi var jelatini çıkarmaz, 10 sene sonra jelatini üstünde diye sıfır gibi satmaya çalışır, kimi var gitarın birkaç teli cızırdıyor diye gitarı iade eder (o kalite gitardan ne bekleniyorsa) ama jelatini ilk dakika çıkardığından mağaza kılıfına uydurur içinde kalır.

2. El sitelerinde satamadığın fiyata hiçbir mağaza o gitarı almaz. Geçmiş olsun.

Gitar satin alma sahiplen.
Arkadasim terkedecekseniz almayin su zikkimi ya(!)
Saka bir yana, gitarin artik ikinci el. Bir ihtimal az kullanilmis olarak normal piyasasinin bir miktar uzerine ancak satabilirsin. O da alacak adam bulursan.

Keza satisi yapilmis 0 bir urunu 3-5 gun evine goturup sonra magazaya iade alan bir saticidan o gitari kimse tekrar 0 diye almak istemez. O sekilde 3 musteri gezse gitar mesela ne fret kalir ne cila...

Konu: gitar mağazasına gitar satılır mı?

yani kapısından girip merhaba Zuhal, selamlar Dore şu gitarı benden almak ister misiniz...?

Cevap: almazlar yani satılmaz.

Onun dışında iade etmek için ne çaba gösterilmiş, gitarın durumu ne (jelatinsiz olması dışında) gibi bilgiler olmadan bence teorik tartışmanın anlamı yok.

Sanmıyorum. En azından sıfır fiyatından almazlar. En az %30-35 ucuza alır. Alacağını düşündüğüm tek yer de Zuhal Müzik Outlet mağazası. Beyoğlunda. Ben daha önce bir gitarımı takaslamıştım orada.

Geri