Elixir tel

konu başlığına ne yazacağımı da bilemedim. yıllardır ernie ball tel kullandım. merakımdan elixir aldım ve tellerin üzeri soyuluyor gibi çok ilginç. ernie ball da hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. paketten direkt olarak bu şekilde çıktı. köprü floyd olduğundan telleri topuz olmayan taraftan köprüye taktığım için 3 tel de de üst üste geldi. sanki fabrikasyon hata gibi boyları aynı. penalama noktasına geldiği için yazıyorum. penadan değil.
IMG_20220714_192037.jpg

konu başlığına ne yazacağımı da bilemedim. yıllardır ernie ball tel kullandım. merakımdan elixir aldım ve tellerin üzeri soyuluyor gibi çok ilginç. ernie ball da hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. paketten direkt olarak bu şekilde çıktı. köprü floyd olduğundan telleri topuz olmayan taraftan köprüye taktığım için 3 tel de de üst üste geldi. sanki fabrikasyon hata gibi boyları aynı. penalama noktasına geldiği için yazıyorum. penadan değil.
155753 eklentisini görüntüle
Ben eskiden kullanıyordum hatalı bilgi veriyor olmayayım ama sanki telleri teflonla kaplıyorlardı geç paslansın diye. Benim bildiğim kadarıyla o beyazlıklar teflon, yani sıkıntılı bir durum yok gibi.

155753 eklentisini görüntüle
Yıllardır elixir kullanırım hiç böyle bir durumla karsilasmadim.
Şansınıza kusurlu paket denk gelmiş sanırım 😕

Merhabalar,

Bende hiç karşılaşmadım pakette de kalsa uzun süre kalırsa teller yıpranıyor belki böyle bir durum olmuş olabilir. Üretim tarihine vs bakmak lazım

Aslında penadan yada çalım tekniğinden kaynaklı gibi duruyor. Ama üretim sorunundan da kaynaklı da olabilir. Lakin Elixirin oksitlenmeye karşı dayanıklı olmasının tek sebebi tellerinin üzerine uyguladıkları bir solüsyondur.

Sendeki tellerde bu solüsyon soyulmaya başlamış.

Doğal olarak ta aklıma gelen ilk 2 şeyi yazdım. Pena - pena vuruş şiddeti veya hatalı üretim.

Yaklaşık 14-15 yıldır tüm gitarlarımda Elixir kullanıyorum. Bu şekilde bir sorunla bende karşılaşmadım. Şuan için bende oluşan kanı en net üretimden kaynaklı gibi. Sanırım solüsyon uygulamasında bir sorun oluşmuş.

Nanowebde oluyor bunlar daha çok özellikle penalanan yerlerde
Poliyi bilmiyorum ama optiwebde pek olmuyor. Teller eskiyince o saçaklara bi çakmak tutasım var ama teli ziyan etmek için erken 😅

Geri