Kara Kule

Stephen King' in kara kule serisinin tümünü okuyan (şimdiye kadar çıkmış olanları tabi) var mı aranızda? Ve varsa tabi yorumlarınız neler?

Her ne kadar Stephen King için bir çok şey yazılıp çizilse de bana göre şimdiye kadar yazılmış en iyi eserdir Kara Kule.Şimdiye kadar okumamış olanlara mutlaka okumalarını öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrı bir S. King başlığı olduğunu biliyorum ama bana göre Kara Kule ayrı olarak tartışılması , ele alınması gereken bir konudur.

Burada pek ilgi göreceğini sanmıyorum ama yine de açmak istedim...

bütün kitaplari okuma firsatim olmadi

hatta yeni cikan Calla'nin Kurtlari'ni bile okuma firsatim olmadi

para buldugum bi ara alicam

stephen king bile "hayatimda yazdigim en önemli seri(hikaye)" diyorsa zaten fazla konusmaya gerek yoktur onun üzerine

ben okudum tüm serilerini ;
bir stephen king harikası olan bu kitabı herkeze tavsiye ediyorum. O kadar güzel bi anlatım olamaz insanı resmen içine çeken bir kitap. Konusuda aslında iki kişi arasında geçer, silahşör ve siyahlı adam, esrarengiz bir kitap ya anlatılmaz yaşanır,

Kara Kule karmaşık bir roman...Lord of The Rings'i okuyup isimler çok karışıyo be abi diyen insanların okumasının zararlı olucağı türden.Silahşörü takip etmek kolay değil.Özellikle 3.kitap ilgimi çekti.Okunmasının hayalgücüne iyi geliceğini düşündüğüm bir seridir kendileri.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Stephen King bir kitabında (hangi kitabı olduğunu şu anda hatırlamıyorum) asıl hikayeden önce bir iki şeyden bahsetmiş kitabın başında.Orada söylediğine göre Stephen King' e dünyanın dört bir yanından insanlar ulaşıp Kara Kule' nin sonunu soruyorlarmış.Kanser hastaları , çok yaşlı insanlar yani kısacası Kara Kule' nin sonunu göremeyeceklerini düşünen insanlar.İnsanlar da bu kadar hastalık olmuş bu eser yani.

Düşünün 85 yaşında biri Stephen King' e mail atıp "Lütfen bana Kara Kule'nin nasıl bittiğini söyleyin.Ben sonunu görecek kadar yaşayamayacağım.Yemin ederim çocuklarıma bile söylemeyeceğim" diyor:)

ya ben kara kulenin bir seri olduğunu bilmeden ilk kitap kara kule'yi (the gunslinger) alıp okumuştum ama fazla sevmemiştim..daha sonra okumak üzere rafıma kaldırdım..şu üniversite sınavından sonra yapacağım ilk iş tüm seriyi tamamlayıp okumak olacak..zira stephen king'in ölmeden bu seriyi tamamlayamassam gözüm açık gider gibisinden bi şeyler söylemesi beni bu konuda gaza getirdi...

Tek bi kitabını okumuştum 3 4 sene önce...Uyuşmuş bi ruh hastasının karmaşık hayalleri, rüyaları içinden bisürü seçmelerle oluşmuş bi olay örgüsü gibiydi..O zaman bu türe alışık değildim tabi, tam olarak kitabı çözememiştim..Yine fırsatım olsa okumak istiyorum..Bitmeyen sessiz hayali bi takip vardı..Karanlığı takip eden bi adam...Garipti..Etkileyiciydi...

Kara Kule serisinin altıncı kitabi
Song of Susannah - Susannah'nın Şarkısı
yarın dünyada piyasaya sürülüyormuş

cover-dt6.jpg

kapağı da bu olacakmış
aynı zamanda kitap 432 sayfa olacakmış

"And the gunslinger reloaded his weapon"

Kara Kule 7 kitapta bitecek mi?
Sanırım öyle ve bu kitabın ne olacağı daha belli değil...
İnşallah Stephen King çoğu romanında yaptığı gibi bu yapıtını da uyduruk bir sonla bitirmez.Eğer öyle yaparsa çok büyük bir hayran kitlesi kaybeder...

S. King okumaya çok uzun zaman önce başlamıştım ama Kara Kule seri olduğu için uzun bir süre alıp okumaya üşenmiştim.Bir kitaba başladığımda onu bitirmeden rahat edememek gibi bir hastalığım olduğu için :) "Ulen şimdi Kara kule olayına girersem bir ay evden çıkmam ben" diye düşünüyordum.Neyseki kendimi kontrol edebildim.

Şu anda üçüncü kitabı bitirdim ve vakit kaybetmeden 4. cilde başlayacağım.Beşinci cilt te okunmak için masamın üzerinde sırasını bekliyor.Üçüncü kitap çevreden duyduğum övgüleri gerçekten hakediyormuş."Hikayeyi okumadım sanki ben yaşadım anasını satayım" durumlarındayım hala.

Stephen abimizin hayal gücü en çok duş alırken çalışıyormuş.Bu adama duş almayı en kısa sürede yasaklamak lazım.

Ah bi de şu eserin seri filmi çekilse , şöyle Matrix veya L.O.T.R. tadında.Ne iyi olurdu...

Calla'nin Kurtlari'ni birkac saat önce bitirdim ve oldukca güzel bir kitap oldugunu düsünüyorum. Hala akan hikayeler esliginde eksik olanlari ögreniyoruz ama benim en cok merak ettigim sey geride kalan iki kitapla Stephen King bu hikayeyi toplayabilecek mi

bu arada serinin 7. ve son kitabi olan "Kara Kule" nin de bu sene icinde cikacagi söyleniyor.

scrotestical demiş ki:
hocam bu serinin filmini çekerlerse sinema tarihinin gişe rekoru kırılır heralde...ne matrix ne L.O.T.R... :twisted:

Doğru söze yorum yapmaya bile gerek yok.Çok haklısın.

Bence film yapımcıları da bunu çok iyi biliyorlar ve serinin bitip üzerinden biraz zaman geçmesini bekleyecekler.Eseri okuyanlar okuyacak , Stephen abimiz kazanacağını kazanacak , sonra da karşımıza 3-4 filmlik bir Kara Kule sinema başyapıtı çıkacak.Ulen düşüncesi bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor.

Acaba Roland'ı kim oynar filmde :LOL: ?

Baba , Cüneyt Arkın oynasın da , o birden kendini kaptırıp "Savulun ulan Bizans köpekleriiiii" diyip güzelim konseptin içine eder bırakır yani :D
Yoksa oynasın , iyi de olur.Zaten dünyayı kurtarmaya aşina bir abimizdir kendisi. :LOL:

walla kara kule 1'i okurken roland'ı cüneyt arkın, rakibi cort'u da erol taş olarak canlandırmıştım gözümün önünde :) sonunda cort'u harcamıştı tabii babayiğit roland :p

Geri