Zoom G5n Ton Önerisi (kullananlardan efekt patch önerisi)

Herkese selamlar. Zoom G5n kullanıyorum. Clean tonlarda sıkıntı yok ancak drive tonlarda başarılı sesler alamıyorum. Kullandığınız ya da kombinlediğiniz Dist. pedellaeri amfiler nelerdir ? Önerileriniz var mıdır ?

Merhaba! Benim de benzer tecrübelerim olmuştu. Kendi kullandığım birkaç pedal ve amfiyi önerebilirim.

Öncelikle BOSS DS-1'i denemeni tavsiye ederim, klasik bir pedal ve neredeyse herkesin pedalboard'unda bulunur. Ibanez Tube Screamer da çok işine yarayabilir, hem boost hem de overdrive olarak harika sonuçlar verir. Electro-Harmonix Big Muff, yoğun distortion isteyenler için ideal, solosu olan parçalar için mükemmel. Fulltone OCD ise düşük ve yüksek gain tonlarında oldukça iyi.

Amfi konusunda ise Marshall DSL serisi benim favorim, hem clean hem de drive tonları süper. Fender Hot Rod Deluxe de çok iyi, özellikle iyi bir overdrive pedalıyla kombinlediğinde harika drive tonları elde edebilirsin. Küçük ama güçlü bir amfi arıyorsan Blackstar HT-5R'ı denemelisin, özellikle evde çalarken drive tonları için ideal.

Bu kombinasyonları deneme yanılma yaparak test etmeni öneririm kolay gelsin şimdiden

Geri