Hangi bas gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Dediğim gibi burada belirttiklerinin hepsi farklı aletler.Basgitarist.com sitesine de bakabilirsin fikir alabilirsin bassitler için bir platformdur burası.Satılıkta istemediğin kadar da bass gitar var dostum :) Buraya baktıktan sonra fenderden bile vazgeçersin o derece özel aletler bulursun.Bahsettiğim forumda piyasada çalışan deneyimli kişi sayısı da çok fazla.Eminim kafanda birşeyleri netleştirebilirsin dediğim sitede.

Dediğim gibi burada belirttiklerinin hepsi farklı aletler.Basgitarist.com sitesine de bakabilirsin fikir alabilirsin bassitler için bir platformdur burası.Satılıkta istemediğin kadar da bass gitar var dostum :) Buraya baktıktan sonra fenderden bile vazgeçersin o derece özel aletler bulursun.Bahsettiğim forumda piyasada çalışan deneyimli kişi sayısı da çok fazla.Eminim kafanda birşeyleri netleştirebilirsin dediğim sitede.

Teşekkür ederim :)

Arkadaslar iki gitar arasında kaldım. Fikirlerinizi merak ediyorum..

Seçenek 1: Amerikan Fender Standart Jazz Bass (Maple Klavye)-(4telli)
Seçenek 2: Marcus Miller Fender Jazz Bass (4telli)

Sebepleriyle belirtirseniz daha iyi olur :)

Bence deneyerek karar vermelisin.Marcus Miller satan Amerikan standart kadar yok o sebeple bircok Amerikan JB deneme imkanin var.Hosuna gidecek bir adet bulman daha olasi yani.Hic mi bulamadin o zaman Marcus Miller modelini almak birsey kaybettirmez sana.Ama oncelikle denemen daha iyi olur bolca da demo izle ki modellerin arasinda stabilite var mi buna karar ver.

Marcus Miller'i bulup denemem çok zor.. Şuana kadar 2 tane satan gördüm :) Onlarada ulaşmam imkansız.. Marcus Miller'i tercih edersem Amerika'dan gelecek.. Fakat A.Standart J.B yi istersem deneme ihtimalim çok daha fazla.. Marcus Miller kullananlara sordum, hepsinin dediği şu, almadan önce Standart JB, Deluxe JB ve Marcus Miller arasında kaldım ve gitarları elime aldığımda düşünmeden Marcus Miller'i seçtim şeklinde cevap veriyorlar.. Kafam çok karıştı yanii

Kafanin karismasina gerek yok.Yapacagin sey belli deneyeceksin jazz bass modellerini burada hosuna gideni alacaksin.Hic bulamazsan hosuna giden siparis verebilirsin Marcus Miller.Onu begenmezsen zaten satip yine bir jazz bass alabilirsin hosuna gidenler arasindan.Ama vakit kaybi olur sadece.

O kadar parayı gözden çıkartmakla hata yapıyorsun zira yaptığınız müzik tarzı için "asla küçümseme anlamında söylemedim" Warwick corvette ziyadesiyle yeterli ve tatminkardır. Ha yok ben ille bi azman alacam diyosan Warwick streamer jazzmann..Ama Jazzmanin köprü humbucker, sap single modelini tercih et. Zaten köprü manyetiği araba plakası gibidir, anlarsın :D Bi arkadaşında dediği gibi bol bol demo izle çünkü 3000 liralık bir bas alacaksan evladiyelik olur, iyi düşün, Warwickten sapma.

Erkan Sızarlar desem? Beklersin belki biraz ama tabiri caizse her şey gönlünce olur.

Fabrikasyon modellerden ise dinleme fırsatı bulup da en çok beğendiğim bass'ları Warwick ve Musicman yapmıştır ki bunlar da yukarda söylenmiş.

fender american jazz bass standard, ya da precision da olabilir, tarzına göre. bugüne kadar, bir çok çeşit gitar kullandım, musicman bongo'sundan, stingray'inden, japon ibanez'ine kadar. fender ayrı. fender american'ın eline hiç bişey su dökemez.

ayrıca turkrock'taki bu warwick aşkına da anlam veremedim. tamam güzel gitarlar yapıyor da, fazla abartılmış burada. metal müzisyenleri tercih ediyor anladığım kadarıyla.

ama radiohead'inden muse'une, maroon5'ından, m. miller'a, nirvana'dan, geddy lee'sine kadar fender kullanıyorlarsa, bi' oturup düşünmek lazım.

unutma; sucukta ender, bass gitarda fender :)

fender american jazz bass standard, ya da precision da olabilir, tarzına göre. bugüne kadar, bir çok çeşit gitar kullandım, musicman bongo'sundan, stingray'inden, japon ibanez'ine kadar. fender ayrı. fender american'ın eline hiç bişey su dökemez.

ayrıca turkrock'taki bu warwick aşkına da anlam veremedim. tamam güzel gitarlar yapıyor da, fazla abartılmış burada. metal müzisyenleri tercih ediyor anladığım kadarıyla.

ama radiohead'inden muse'une, maroon5'ından, m. miller'a, nirvana'dan, geddy lee'sine kadar fender kullanıyorlarsa, bi' oturup düşünmek lazım.

kesinlikle warwick merakına anlam verememekle noktasına virgülüne katılıyorum..

O kadar parayı gözden çıkartmakla hata yapıyorsun zira yaptığınız müzik tarzı için "asla küçümseme anlamında söylemedim" Warwick corvette ziyadesiyle yeterli ve tatminkardır. Ha yok ben ille bi azman alacam diyosan Warwick streamer jazzmann..Ama Jazzmanin köprü humbucker, sap single modelini tercih et. Zaten köprü manyetiği araba plakası gibidir, anlarsın :D Bi arkadaşında dediği gibi bol bol demo izle çünkü 3000 liralık bir bas alacaksan evladiyelik olur, iyi düşün, Warwickten sapma.

Hocam warwick'e bir türlü ısınamadım, acaba bana birkaç demo önerir misiniz :)

Aynen katılıyorum hocam, bu warwick konusunda özellikle o_O

bütün dünya fender takıntılı malesef :) gerçekler, ticari başarı, kalite. marka olabilmek zordur. olduğun zamanda böyle takıntı olursun. bkz: fender.

ayrıca fender in kasaları artık geleneksel gitar formu olmuş.. eski gitarların nasıl olduğunu da biliyoruz. warwick ne kadar iyi olursa olsun..

bu kadar az kişiyle takıntı olmaz bence warwick diyen çok az kişi var :)
fender takıntılı arkadaşların warwick deneme şansı olsa keşke...

warwick denedim, corvette std 4 nt bir süre çaldım. fender'le kıyaslayamam bile. fender'le kıyaslanabilecek bir marka varsa, o da gene leo fender'in kurduğu sonrasında earnie ball'ın satın aldığı musicman'lerdir. mesela, jazz bass mı, stingray mi ya da precision bass mı, bongo mu soruları üzerine saatlerce tartışırım; tezler, antitezler üzerinde konuşurum. ama warwick malesef bu seviyede bir marka değil. şu an american jazz bass sahibi olarak, inanılmaz huzurlu ve mutluyum, beni kendi gitarım kadar eargazm'a sokacak başka bir gitar olduğunu düşünmüyorum malesef.

warwick denedim, corvette std 4 nt bir süre çaldım. fender'le kıyaslayamam bile. fender'le kıyaslanabilecek bir marka varsa, o da gene leo fender'in kurduğu sonrasında earnie ball'ın satın aldığı musicman'lerdir. mesela, jazz bass mı, stingray mi ya da precision bass mı, bongo mu soruları üzerine saatlerce tartışırım; tezler, antitezler üzerinde konuşurum. ama warwick malesef bu seviyede bir marka değil. şu an american jazz bass sahibi olarak, inanılmaz huzurlu ve mutluyum, beni kendi gitarım kadar eargazm'a sokacak başka bir gitar olduğunu düşünmüyorum malesef.

Ben musicman düşünüyorum şuanda en çok :) Teker teker hepsi için yorumlarınızı bekliyorum..

Geri