Rest

Sağol Dehacım..Madem konuyu açtın biraz bilgi vereyim..

26 Şubat C.tesi saat 20.00'da ODTÜ Kültür Merkezinde Barış Manço anısına düzenlenen, Toprak Sergen ve İzzet Öz'ün sunumlarıyla ve Manço Ailesinin katılımıyla gerçekleştirilen gecede sahne aldık.
Katılım oldukça iyiydi. 800 civarında biletli seyircinin geldiği gecede, ilk bölümde Barış Manço'nun biyografisi ve onu yakından tanıyanların anılarından oluşan sinevizyon gösterisi sunuldu. İkinci bölümde ise 20 tane Barış Manço şarkısını 8 kişilik (dediğin gibi toplama) bir orkestrayla çaldık.

Orkestrada yer alan müzisyenlerin bazıları, turkrock'ın forumlarından da az çok tanıyabileceğiniz kişiler...Nicklerini hatırlayamıyorum ama bilgi babında yazayım:

Klavyede Gang Band'den Güney,
Gitarlarda ve basda Worms'dan Soyhan, Alper ve Erkan
Davulda bendeniz Rest'den Baran :)

Ayrıca akustik gitarda İsmail, vokalde Altay, back vokalde İnci, yaylı tamburda büyük üstad Mehmet Abi ve kanunda Ömür yer alan diğer müzisyenler...

Soyadlarını hatırlayamadığım için sadece adlarını yazdım.. Futbol takımı gibi oldu farkındayım ama en azından tanıyanların ilgisini çeker sanırım..

Neticede güzel bir konserdi, ufak tefek aksaklıklar ve hatalar oldu tabi ama sanırım baya eğlendi gelenler...En azından benim konuştuğum herkes çok memnundu hayatından...
Herkese sevgiler...

Abi baymadımı 20tane bari manço sarkısı ya neyse
hava ayazmı ayaz özel rest versiyasını çalsaydınız bari:)

yarın studyo herkese uygun, üst üste bikaç studyo alıp bitirelim bu işi gerçekten sıkılmaya başladım

tebrikler baran, bi hava ayaz mi ayaz - rest version patlatsaydiniz..
bende burda bir toplama aktivitede calabilirim, olursa bildiririm, gorusuruz..

edit: dehayla ayni anda ayni seyleri yazmisiz sonradan gordum, neyse bizim fikstir zaten.. :wink:

Teşekkür ederim Saygıncım...Zaten ben o şarkının davullarını bizim cover'ladığımız şekli ile çaldım...Biraz benzedi ucundan kıyısından annican..Ama tabi aynı tadı vermesi mümkün değil he he :)

Senin de "cem seşın" olaylarını 4 gözle bekliyoruz..Sevgiler...

Bu arada gruptaki yabancı sayısında azalma olacak sanırım..Federasyon 2 yabancıya izin vermiyormuş hehehe:)
Gelişmeleri bildireceğiz..Herkese sevgiler...

VALLA bişi belli değil ama grubun selameti açısından bazı değişiklikler yapılabilir

Tarihi boyunca öyle olduğu gibi rest grubu hala talihsiz ve son anlarda çıkan aksaklıklarla yılmadan ve geçmişinden aldığı kuvvetle savaşmaktadır :)

"Birgun herkes rest li olacak" derim hep ;)
Ne oldu abi aciklasaniza kim gide kim kala, lan yine mi aksilik.. :kafaat
yilmayin..

Bu arada ben ve taa en eski rest'cilerden I.Alp (deha tanir) burada 2 Nijeryali muzisyeni transfer ederek bir senlik grubu toparladik, hatta bu aksam bir cafede duzenlenen international day de, Baris Mancho ve Asik Veysel sarkilarinin Ingilizce versiyonlariyla sahne aldik. Yaklasik 80-100 kisi vardi, cesitli ulkelerden ogrenciler muzik ve diger alanlardaki hunerlerini gosterdiler. Cok guzel yorumlar aldik ozellikle "uzun ince" nin ingilizce versiyonu olan "tell me old man" cok begenildi, Alp de iyi soyledi, hatta beni bile sasirtti :twisted: Tabi rocknroll da patlatmayi :dan ihmal etmedik ;) 2 hafta sonra daha buyuk bir organizasyonda calmak icin davet ettiler, herhalde ona da hazirlanacagiz. Acikcasi yillar sonra tekrar Alp le sahneye cikmak cok garip geldi, yaslaniyoruz ya..
Ayriyeten II.Alp le web uzerinden ortak kastigimiz demo part-I, mayis basinda bitecek gibi, Alp in 2, benim 2 bestemi icermesini planliyoruz..
Sonra Alp in is icin 6 ay yurtdisina gidip gelme durumlari var, foruma ugramiyor bu aralar herhalde haberiniz yoktur.. Gelismeler bu sekilde.

bu aksamki gosteriden resimler yolluyorum, gerci rest in forumu ama napalim ;) herkese selamlar, sevgiler...
sahne
sstage.jpg

bando
sband1.jpg

calarkene
slive1.jpg

slive4.jpg

live2.jpg

Hayırlı olsun saygın ordada bişiler yapmıssın az çok.Yine en baştan başladın demek:)
bizimde bildiğin gibi ufak aksaklıklar var ama haloluyo yavaş yavaş

aslanlar gibi ciktik sahaya caldik dayi memleketi temsil ettik ;)
sana demistim ya hersey basa donuyor diye, cok ilginc cidden, kiyamet yaklasiyor galiba.. :seytan

Helal olsun dayı ne diim bizde hala uğraşıyoz
unutma deplasmanda atılan bir gol 2 gol hesabı :)
Bi ismail yk çalın söle şapur şupur hesabı grubun isminide black snakes koyun hem gastamonu hesabı hemde elemanlara uyuyo :)

Tebrikler abicim..Çekmişsin valla Türkiye formasını da yayla gibi sahnede bir de minyatür kale çeviseydiniz oldu olacak:))
Hazır bulmuşken Nijeryalıları bi de "hamsi kavağa" patlatsaydın :lol:
Bizden hızlı çıktın valla, herneyse yeni çalışmaları bekliyoruz dört gözle 8O
Sevgiler...

sagol abi, sekilde de goruldugu gibi zulu zukki hesabi yaptik, yakin bir zamanda tekrar calacagiz galiba, bu sefer daha oryantal ezgilerle falan buradaki dinleyicileri iyice bi dumur etmek niyetindeyiz. :dil
sizden hizli cikmadim hoca bar olayiniz elbet zaman alir da sizin asiri sanssizliklar karsisinda artik ne diyecegimi sasirdim.. :bilmem
bu arada sen harbi baya iyi bi organizasyonda calmissin ya tekrar okudum da, Manco ailesi falan karsisinda, cesaret isi..
hadi gorusuruz

tABİ OLM PRENS Ççars bile geldi.
Ama az kaldı, sorunlara rağmen iyi bişiler yapacaz bence kasacaz artık
neyse görüşmek üzrere herkese slm
ha bide saygın İfiye selam söle hacı naber ya ekmek varmı süt varmı hesabı takılın :)

rest demiş ki:
aslanlar gibi ciktik sahaya caldik dayi memleketi temsil ettik ;)
sana demistim ya hersey basa donuyor diye, cok ilginc cidden, kiyamet yaklasiyor galiba.. :seytan

Takma be saygıncım kafanı,her şey çok güzel olacak,başa dönmüyor ileri gidiyor hep.

Herkese selamlar,sevgiler ahali,özledim sizi hayırsız adamlar...

Harbi ya hoşgeldin dayı ya, seni özlemiştik buralarda HEYO HEYO ! ama cidden sagının ve benim son 4 senedir yaşadığımız olaylar dönüyo dolaşıyo en başa geliyo kafayı iyiyecem valla bu sadece müzik açısından değil :(

Armend bugün konuştum on unla ama müzik mevzusunu pek açmadım yazın gidiyo zaten o şu an baranın bir arkadaşıyla çalışıyoruz bakacaz iyi olucak gibi
sabrediyom valla her an sorun çıkıyo ama çok komik sorunlar patlicam artık, bara çıkıp kurtukmak istiyom artık

kısa bir süre studyoları 3 kişi olarak yapacaz. Ceko
bir kaç studyo bize katılamayacak bazı özel işlerinden dolayı. Bu amaçların planlanandan daha geç gerçekleşmesi demek ama amaçlanandan daha da olması için de bir fırsat

rest demiş ki:
bu arada sen harbi baya iyi bi organizasyonda calmissin ya tekrar okudum da, Manco ailesi falan karsisinda, cesaret isi..
hadi gorusuruz

Valla biraz sıkıntılı oldu Saygınım gerçekten ama orkestra elemanları hakkaten çok efendi insanlardı. Bir kısmını daha önceden tanıyordum zaten ama büyük kısmıyla yeni tanışmamıza rağmen çok güzel kaynaştık. Diyaloğun iyi olması da baya bi rahatlattı bizi..Konserin tekrarı konusunda teklifler var sanırım yeniden bir araya geleceğiz...

Bu arada Deha'nın açıkladığı gibi bu hafta 3 kişiyiz ama artık kuyruğuna geldik işin..Sıkıntı yok yani grupla ilgili ..Herkese sevgiler...

Geri