Analog Setup

Arkadaşlar ltd jh-200 elektro gitarım ve roland cube20x amfim var.Pedal alacağım.700 tl para var bir iki gün içinde gidip alacagım.Alcagım pedallardan biri wah olacak digeri dist..Artarsa manyetik yada baska bi pedalda bakabılırım..Bana önerebilceginiz iyi pedallar ne olabılır..bu bütçeye göre gerekli olan kullanıslı pedalları söylerseniz sevinirim..

Bu arada tarz olarak trash,death fakat dream theater, vai ve satriani tonlarını da tutturmak istiyorum.. anlatbıldım umarım teşekkürler

dostum ben distortion için digitech scott ian black 13 anthrax kullanıyorum ve gayet mükemmel.Sert ve keskin ton almak istersen birebir.

sessizlik12 demiş ki:
Arkadaşlar ltd jh-200 elektro gitarım ve roland cube20x amfim var.Pedal alacağım.700 tl para var bir iki gün içinde gidip alacagım.Alcagım pedallardan biri wah olacak digeri dist..Artarsa manyetik yada baska bi pedalda bakabılırım..Bana önerebilceginiz iyi pedallar ne olabılır..bu bütçeye göre gerekli olan kullanıslı pedalları söylerseniz sevinirim..

Bu arada tarz olarak trash,death fakat dream theater, vai ve satriani tonlarını da tutturmak istiyorum.. anlatbıldım umarım teşekkürler

cube 20x dijital modellemeye sahip olduğu için drive pedallarına pek olumlu tepki vermiyor.yani dijital preamp modellemsi + analog pedal genelde iyi sonuç vermez.bence 700 liraya birazdaha ekle 20xi sat yada kenerda pratik amfisi olark dursun adam gibi bir amfi al pedala filan para yatırma zaten güzel bir amfi alırsan en dandik pedalda bile tatminkar sonuçlar alınabilir.sağlam ton pedalda değil amfidedir , pedal sadece bunu destekler kanımca.yani 700 lira harcayıp bir dünya pedal alırsan yazık olur bence.zaten yazdığın adamların hepsinin tonunun ana kaynağı amfilerdir.

dream theather - mesa boogie
vai - bogner - carvin legacy
satriani - marshall 6100 head - peavey jsx

tabi bu amfileri al demiyorum hem çok pahalılar hem ev kullanıcısı için ideal değiller.sonuçta kaliteli bir amfi al.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
amfiyi ve gitarı alalı 2 ay oldu amfiyi değişemem suan için .. evde kullanıyorum zaten 50-100 watt amfiye ihtiyacım olmayacak o yüzden pedal alacagım...sonucta stüdyo vs de amfi olacak ama pedal fln ben getirmiş olucam diye öneri istedim arkadaşlar..yinede teşekkür ederim

Geri