Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

Arnavutköy'de Çağlayan vardı bir de, hatta onun yaptığı elektro'yu kullanıyorum yıllardır.
Hala orada mıdır, uğraşıyor mu haberim yok ama.

Arkadaşlar Bursada inegöl çarşısında Turgay abi var en alt katta... Sakın ona gitmeyin derim neden derseniz bir gün ankaradan arkadaş geldi dediki kenan ustaya yaptırdım bütün ayarları süper oldu her şey dedi. Gitarı açtık baktık hakikaten süper bide gitarı silmiş cilalamış falan manyak olmuş alet yani. Sonra bizim arkadaşlardan biri gelin dedi turgaya götürelim gitarı sap ayarı yaptırcakmış gibi yapalım dedi bizde gittik Turgay abie baktı gitara abicim gitarının sapı atık dedi. Bu gitarla böyle çalmaya devam edersen fretlere yazık edersin falan dedi. Abi kaça yaparsın o zaman dedik ayağa kaltı vurdu duvara yanındaki kel elemanı çağırdı 30ytl ye her şeyii yaparız dediler biz de ok para bulup gelelim deidk.... Düşünün yani artık... Elinizde dört dörtlük ayarı yapılmış bir gitarda olsa adam hemen yapıştırıyor sap atık diye haberiniz olsun.

tunelde bildigim rıfat var cok sallama iş yapiyor,habire kendini övüyor yok iste benım elim degdimi gitara sole olur bole olur vede fiatlari "bidaha gelme" fiati olarak algıladim ben töbe diyorum bidaha

ya arkadas anlamıyorum nasıl bir mantıktır hani uzun seyahatlerde dinlenme salonlari olur mecbur alicaksindir 1 i 5 e satarlar, gitar tamirde nie aynı seyi yaparsin bu adamı memnun bırakırsan zaten sana gelicektir bidaha ,sastim cidden cunku aynı adam arkadasin akustigi yapmıs tel goturmesine ragmen kendi tellerinden takmıs ve 80 ytl istemis arakadastan, gitarin sorunu ise 2 tane fretini degistirmis

Explorer kasa gitar yapan birini tanıyormusunuz?

Ağacı kalitesiz ve manyetikleri standart olacak. Sesi önemli değil o kadar.

Renk Siyah ve sap ın ucu istediğim gibi olacak.

Kadıköy SRVmusic nasıldır gitar tamiri konusunda.sap ayarı yaptırmam gerekiyor. Luthier Yener Kuşçuluoğlu diyor sitesinde.Yaptıran varsa deneyimini yazsın lütfen.

Yener Usta iyidir aynı zamanda hem Özlem Abla hem de Yener güler yüzlüdür...Fiatları herkese göre deişir :)Bütçe meselesi..ama çok fahiş değil...İşçiliğide oldukça iyidir...Ayrıca sap ayarı yaptırmak istiyorsan sana srv'den başka Kadıköy Çarşısı'ndaki Stage'i tavsiye edebilirim..Ordakilere bi kez yaptırdım sap ayarı ve cidden çok iyi olmuştu..fiyatları da uygun

ankara'da evrenselden başka gitar atölyesi var mı?? sapla gövde birleşcek bi de 3-5- delik delincek çok işi yok, evrenseldeki tatile çıkcakmış, şimdi yapamam dedi, bana da acil lazım, bi de, "ahmet abi var mehmet abi var" diye yazmazsanız, mümkünse adres telefon, olmadı tarif falan yazarsanız daha makbule geçer, öbür türlü 80 tane sarı çizmeli mehmet aga msjı var, kimsenin de bi derdine derman olmuyo..

tamir işi için murat sezen ve yanındaki arkadaş (remzi abi) ikisi de çok iyi murat sezen bir efsane tabii bence.
ayar içinse arkadaşların dediği gibi srv music ve stage iyidir.

raistlin17 demiş ki:
Yener Usta iyidir aynı zamanda hem Özlem Abla hem de Yener güler yüzlüdür...Fiatları herkese göre deişir :)Bütçe meselesi..ama çok fahiş değil...İşçiliğide oldukça iyidir...Ayrıca sap ayarı yaptırmak istiyorsan sana srv'den başka Kadıköy Çarşısı'ndaki Stage'i tavsiye edebilirim..Ordakilere bi kez yaptırdım sap ayarı ve cidden çok iyi olmuştu..fiyatları da uygun
ben stage götürdüm gitarımı (ibanez rg 1570 japon) sap ayarını hiç iyi yapmadılar bence..ama orda çalışanları severim...

raistlin17 demiş ki:

sap ayarını kaça yapıyorlar?

arkadaslar su ankaradaki kenan ustaydı dimi onun adresini biri verebileckmi?bide bnm sorunum gitarın jackında sanırım kablo saglam olmasına ragmen(5-6 tane kabloyla denedim) ses gidip gelio bana ne kadara patlar sizce?

Geri