Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

bende jackson dk-2 var sap ayarına baktırmam gerek kime ulaşıcam .yardımcı olun karsta luthier bulamıyorum.

Millet İzmir'de gitarıma manyetik ve devre taktıracağım. İşinde bilgili birisi lazım. Aklıma ilk olarak Erkan Sızarlar ve Atilla abi geldi. Ama Atilla abi hem pahalı hem yavaş çalışıyor. Ondan o tarafı pek düşünmek istemiyorum. Bildiğiniz böyle iyi bir luthier var mı acaba?

Millet İzmir'de gitarıma manyetik ve devre taktıracağım. İşinde bilgili birisi lazım. Aklıma ilk olarak Erkan Sızarlar ve Atilla abi geldi. Ama Atilla abi hem pahalı hem yavaş çalışıyor. Ondan o tarafı pek düşünmek istemiyorum. Bildiğiniz böyle iyi bir luthier var mı acaba?

MUHARREM NALBANTOĞLU

920 Sk. No:610/414 tanaydın işhanı Kestelli Konak - İZMİR

TEL : 0505 334 00 73

merhaba ben batumda yasiyorum, elektro gitarimin bazi sorunlari var (sap ayari,fret tesfiye vs..)Trabzon veya civarinda bildiginiz bir luthier varsa yazarsaniz sevinirim

Gitarımın modifiye işlemleri için öncelikle Muharrem Nalbantoğlu'na gittim. O değil ama sanırım çırağı ilgileniyor bu işlerle. Her neyse. Bağlantıyı beceremediler.

Bende Erçin Kırkar (Çalgıcı) ya gittim. O da tam anlamıyla yapamadı. İşçiliği kötüdür zaten Erçin abinin.

Son olarak yine başka çare kalmadı Atilla abiye gittim. Adam parasını hak ediyor arkadaş. Muharrem'den daha ucuza halletti. Bu da kime gidilip gidilmeyeceği konusunda tekrardan ders oldu bana.

Zonguldak taraflarında gitar tamiri, bakımı tarzı ihtiyacınız olduğunda, dün gidip gördüğüm Bultan Müzik Aletleri, yani Zafer Bultan'a uğramanızı öneririm. Kendisi, ölüm döşeğindeki akustik gitarımı yeni gibi yaptı, hatta sade tesfiye, eşik ayarları falan yapılacakken ucundan gitarın cilasına da el atmış sağolsun, uzun zamandır elime almadığım gitarı yeni almış gibi oldum... Tel vereyim Zafer Bultan: 532 561 93 91

Luthier'e de versen araba boyacısına da götürsen, yine çok iyi sonuç çıkmıyor.
Bildiğim kadarıyla firmaların kullandığı boyalar ile, Türkiyedeki boyalar arasında dağlar kadar fark var.

Geri