Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Watt ile pek birsey anlamak mümkün degildir, yani 5W ampli,1W amplinin 5 kati gücte ses vermez.

Ayni sekilde hoparlör boyutuyla watt arasinda da bir iliski yoktur.

Büyük speaker‘larin bass tepkileri daha yüksek olur, daha hacimli sesler almayi kolaylastirir. Kücük hoparlörlerde bass tepkisi azalabiliyor. Fakat Yamaha THR serisine baktigimizda da hoparlör inch‘ine bakilmaksizin ne kadar iyi ampliler yapilmis görülebilir.

Her ampliyi tek basina degerlendirmek ve denemek lazim. Kagit üstündeki özelliklere bakip ampli alinmaz.

IMG_7733.jpg
Saol başkan yeni wireless Bluetooth lu amfi çıkmış da merak etmiştim
Gitar ile amfi arası kablo yok. Amfi pil ile de çakışabiliyor. Telefon aplikasyonundan sınırsız efekt ve ton seçeneği de var hoşuma gitti

113444 eklentisini görüntüle Saol başkan yeni wireless Bluetooth lu amfi çıkmış da merak etmiştim
Gitar ile amfi arası kablo yok. Amfi pil ile de çakışabiliyor. Telefon aplikasyonundan sınırsız efekt ve ton seçeneği de var hoşuma gitti
Yamaha thr ile line6 amplifi karması bir alet. Yamaha almadan evvel amplifi ile çok arasında kalmıştım o sıralar çıkmış olsaydı bunu alırdım muhtemelen. :D Bu tür teknolojile ev kullanıcıları için biçilmiş kaftan. Hem gitar için değil müzikle alakalı çoğu alanda kullanılabiliyor, en basitinden müzik dinlemek için, hemde taşıma kolaylığı. Bırak dışarı götürmeyi koca koca lambalı amfileri evde başka odaya götürmek ya da yer bulmak bile ayrı dert. Ben seviyorum böyle şeyleri :)

Yamaha thr ile line6 amplifi karması bir alet. Yamaha almadan evvel amplifi ile çok arasında kalmıştım o sıralar çıkmış olsaydı bunu alırdım muhtemelen. :D Bu tür teknolojile ev kullanıcıları için biçilmiş kaftan. Hem gitar için değil müzikle alakalı çoğu alanda kullanılabiliyor, en basitinden müzik dinlemek için, hemde taşıma kolaylığı. Bırak dışarı götürmeyi koca koca lambalı amfileri evde başka odaya götürmek ya da yer bulmak bile ayrı dert. Ben seviyorum böyle şeyleri :)
Ortak iyi hoş amma fiyatını görmedin galiba. Amerika fiyatı 400$ ;)

Arkadaşlar merhaba. Daha önce hiç lambalı amfi kullanmadım ve bir AVT 50 almayı düşünüyorum çoğunlukla evde kullanmak için. Çünkü okuduğum yorumlarda çok fazla övülen bir amfi deneme fırsatım yok yaşadığım yer dolayısıyla. Ancak aynı fiyat aralığında VS 65 R diye bir amfi de var kafam karıştı. Kimi diyor ki VS serisi daha iyi kimi diyor AVT serisi VS serisinin devamı arasında fark yok.. Kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Bu amfilerin yanında ekipman ihtiyacı hasıl olur mu sert müzik yapmak için? yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

Blackstar‘in „metal“ modellerine bir bakin o zaman. HT1 Metal, HT5 Metal gibi.

Modellemeli isterseniz Boss Katana güzel olur.

Pedalla kullanirim derseniz Laney CUB serisi olabilir.

Arkadaşlar merhaba, forumda yeni üyeyim bundan dolayı yanlış bir yere konu açtıysam affola :)
Sorum şudur; genellikle ev ortamında, blues ve classic rock çalabileceğim, pedalları rahat ve düzgün kabul eden, temiz tonlu ve bütçe olarak 1500TL yi aşmayan bir lambalı amfiye ihtiyacım var. Güncel olarak 2 Mart 2018 tarihindeki fiyatlara göre bu fiyat aralığında karşılayabilirim ancak. Önerebileceğiniz herhangi bir şey var mıdır ? Şimdiden teşekkürler :)

Arkadaşlar merhaba, forumda yeni üyeyim bundan dolayı yanlış bir yere konu açtıysam affola :)
Sorum şudur; genellikle ev ortamında, blues ve classic rock çalabileceğim, pedalları rahat ve düzgün kabul eden, temiz tonlu ve bütçe olarak 1500TL yi aşmayan bir lambalı amfiye ihtiyacım var. Güncel olarak 2 Mart 2018 tarihindeki fiyatlara göre bu fiyat aralığında karşılayabilirim ancak. Önerebileceğiniz herhangi bir şey var mıdır ? Şimdiden teşekkürler :)

Laney CUB12r bakin.

Cube 12r ile Cube 10 arasında 50$ var. Ama değer, treblle, middle, bass kontrolleri yok 10 da. 1 watt switch de yok diye biliyorum.
Kesinlikle 50 dolar fark verip 12r almak daha mantıklı bence de ama 12r için sadece 1 tane ilan gördüm istanbul içinde o da 1600 tl gibi bir fiyat vermiş. 10 ise 750-850 arasında değişiyor. Bakalım ilan sahibiyle pazarlık yapmaya çalışıcam artık :)

Ben uzun süre CUB12r kullanmistim, ben olsam 12R ararim.

Laney CUB Head varsa ona da bakabilirsiniz.

Eskiden o fiyatlara Fender Blues Junior‘lar vardi da sanirim simdi daha yüksektir fiyatlari.

Boston‘un bir lambali amplisi vardi, Dore getiriyordu zamaninda, Blue Junior kopyasi. O da cok güzel aletti.

Fender Roc Pro deneyebilirsiniz bulursaniz, lambali degil ama cok iyidir.

Lane LV300 var, lambali degil, hybrid ama güzeldir.

Tech21 TM60 bakilabilir, yine lambali degil tabi.

Ben sahsen Laney IRT kullaniyorum,öneririm ama Tr fiyatlari ne durumda yine bilemiyorum.

Ben uzun süre CUB12r kullanmistim, ben olsam 12R ararim.

Laney CUB Head varsa ona da bakabilirsiniz.

Eskiden o fiyatlara Fender Blues Junior‘lar vardi da sanirim simdi daha yüksektir fiyatlari.

Boston‘un bir lambali amplisi vardi, Dore getiriyordu zamaninda, Blue Junior kopyasi. O da cok güzel aletti.

Fender Roc Pro deneyebilirsiniz bulursaniz, lambali degil ama cok iyidir.

Lane LV300 var, lambali degil, hybrid ama güzeldir.

Tech21 TM60 bakilabilir, yine lambali degil tabi.

Ben sahsen Laney IRT kullaniyorum,öneririm ama Tr fiyatlari ne durumda yine bilemiyorum.
Valla bu çok güzel oldu çok teşekkürler tekrar. Boston'un amfisini görmüştüm Superblues diye geçiyordu galiba CUB12R bulamazsam ona bakmayı düşünmüştüm üzerine tavsiye olarak gelmesi de güzel oldu. Yordum sizi kusura bakmayın elinize sağlık :)

Geri