Amfi Seçimi Yardım !

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda hey-me tarafından 22 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar,

Evde kullanacağım bir amfi alacağım. Boss Gt-8'im va onu satıp daha mütevazi bir pedal ile amfi almak istiyorum.

Muhtemelen gt-6 + amfi kombinasyonu kuracağım. Yani her halükarda bir processor ile kullanacağım bir amfi alacağım.

15 watt yeterli midir, oldu ki küçük çaplı bir konsere kendi amfimle gitmem gerekti, kaç watt olsa daha iyi olur?

Çaldığım tarz: 80'ler, Hard Rock, Glam, Heavy

Poison,Skid Row,Whitesnake,Def Leppard vb. Tabi bu tarza saplanmış değilim. Dinlemekten zevk aldığım kişiler ise Eric Johnson, Stevie Ray Vaughan, Satriani, Mark Knopler (Dire Straits ) gibi üstadlar. Bunları söylüyorum ki ne gibi müzikten hoşlandığımı bilesiniz ve almak istediğim tonlara yardımcı olasınız.

!!!!! Bütçe: İkinci el alacağım için max 200 TL !!!!!!!

200 liralık amfiden böle huzur dolu tonlar beklediğimi anlamak gibi bir gaflette bulunmazsanız sevinirim,zira ben de farkındayım gerçeklerin. Alabileceğim en iyi amfiyi istiyorum sizden sadece. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür de ediyorum.

2. Hocam 200 liranin gucu belli.Bulursaniz az kullanilmis fender frontman 15r ler var.Ben kullanmistim reverb drive dahil bir amfi gt8 ile yeterli diye dusunuyorum.Yahut daha yuksek wattda drive kanali olmayan bir amfi de edinebilirsiniz ayni fiyata ki bence bu da isteklerinize yaklasmanizi saglar diyebilirim.30 watt 50 watt squierler var misal drive kanali olmayan processorle is yapiyorlar evde...

3. Evet abi, 200 liraya amfi seçeneği daralıyor baya bi. Şu ana kadar çok çeşitli amfiler denemediğim için çoğu hakkında kulaktan dolma bilgim var. Söylediğin amfiye bakayım ben,başka amfiler de öneren olursa sevinirim.roland cube'ün 15 wattlık'ları nasıl peki?

4. Roland Micro Cube olabilir. 150-175 civarina satiyorlar. youtube'dan bilimum video incelemeni oneririm. baya detayli bilgilere ulasabiliyorsun guzel anlasilir videolar var. berbat olanlari kapat kulagin hic kirlenmesin onlar iyi amfileri bile kotu gosteren videolar sonucta :)

5. GT8'i satma. Roland Cube Monitor (CM-30) bulmaya calis biraz daha para biriktirip..

CM-30'lar gitar amfi'leri gibi sesi degistirmiyorlar, ne giriyorsa o cikiyor. Bende var, RP350 ile kullaniyorum, cok memnunum.

4 ayri giris var (mesela gt8, PC, ve mikrofonu ayni anda girebilirsin mp3'lerin uzerine calmak icin), istedigin kadar CM-30'u da chain olarak baglayabiliyorsun :) Canavar gibi ozellikleri var processor ile kullanmak icin bence.

http://keyboards-midi.musiciansfriend.com/product/Roland-CM30-Cube-Monitor?sku=608895

Bu Sayfayı Paylaş