Pokerhead

Biz grupça konuşup tartıştık bu konseri ve performansımızı, Utkunun özeleştirilerinin hepsi doğru gelen diğer eleştirilerin büyük bi çoğu gibi. Herkezden bu kötü performans tan dolayı özür diliyoruz bidaki konserlerde daha iyi olucaz ve inşallah para verip izleyecek olanlara mahcup olmicaz. Lütfen iyi ve özelikle kötü eleştirileri (sadece konser değil grup hakında...) yazmaya devam edin ancak polemik yaratacak bi dille konuşmamaya özen gösterirseniz sevinirim eyer göstermezsenizde herşeye rağmen eleştirilere açığız olgunlukla karşılayıp ii olmaya çalışacağız

Herkeze teşekkürler

Merhabalar ; açık söylemek gerekirse günün tek güzel anı roullette in ilk konseri olmasına rağmen az zamanda üzerindeki heyecanı atıp performansını başarıyla tamama erdirmesiydi ama günün bu olay dışındaki kısmını hiç mi hiç beyenmedim...

Ama inanın bunun böyle olucağından adım gibi de emindim, çünkü ne zaman bu tarz bir organizasyonda yer alsak sorunlar tıpa tıp ortaya çıkıyor...

Pokerhead için söylemek istediğim şey iyi anlarda herhangi 4, 5 kişiden bir gurup kurabilirsiniz zor olan ise kötü anlarda aynı 4 , 5 kişinin'' ulan ne fena sıçtık lan çıktık ve çatır çatır sıçtık iyimi diyip 2 bira daha söyleyip eğlenceye devam edebilmesidir ''ki işte bu lafların edilebildiği yerde gerçek bir gurup vardır... 6 Yıldan beri Kaotik de bu ortamı yakalayabilmek için çok uğraştım ve şu an çok mutluyum . Böyle bir ruh halini yakalarsanız görüceksinizki siz orda insanları eylendirmek için değil eğlenmek için bulunan bir grupsunuz... E zaten performans nolursa olsun siz eğlendiyseniz sallayın gitsin seyirciyi :) Kendi grubum adına sizinle ve diğer bütün arkadaşlarla çalmak çok keyifliydi ama şöyle bir gerçek varki o gün orda bulunan kalabalığın yarısından çoğuna çalmak ise bir eziyet
( nedenleri bende kalsın)...

Şimdi günün bu kadar kötü gitmesinde gördüğüm bir kaç başlıca neden var arkadaşlar umarım bir dahaki ayarlıyacağınız organizasyonlarda bunları göz önünde bulundurursunuz...

Ses sistemi konusunda benim sadece bülentle konuşma şansım oldu ama 4 tane grubun ard arda çıkacağı bir organizasyonda mahalle tüpcüleri gibi hayt huyt diye zırt bırt amfi çıkart tak amfi çıkart tak yapılmaz... Böyle bir durumda yapılan sound ayarlarının hiçbir manası ve anlamı yok... Eğer ortak bir şekilde hareket edilmeyecekse organizasyonun da bir anlamı yok... Durum böyle olunca ortamda ne ton kaldı nede çalınan müziklerde estetik bir kaygı... Gelelim o günkü seyirciye. Ben samimiyetlerine inanmıyorum umarım kimse üzerine alınmıyordur. Ben bülentle bunuda konuşmuştum içeri giren insanları içerde tutmayı başarabilirsek ancak o zaman gerçekden keyifli bir konserler verebilceğimizi söylemiştim... :( ama üzgünüm yine bir grup çıktı sahneye seyircisiyle ve yine bir grup indi sahneden seyircisiyle... Bu tür seyircinin yer aldığı konserlerin gruplara sahne alışkanlığından başka hiçbirşey kazandırmadığını düşünüyorum ben ve açıkcası bu adamlar napar müzik olarak merakıyla gelmeyen orada o gün sadece bulunmak için bulunan adamında zaten ne beni nede grubunu dinlemesini zerre istemiyorum... En başta ben müzik yaparken zevk almıyorum...

Burdan hepinize yeniden başarılar diliyorum utkuya ve bülente çokca teşekkürler... Bir gün çok daha güzel konserlerde buluşmak dilegiyle...

Hmmm.. uzun bi msj olacak herhalde bu... oncelikle kendimi tanitayim, ben Ali Can. Simdi gelelim benim ne dusundugume...
Bana sorarsaniz bu konserde gercekten cok kotu caldik. Ben gruba yeniyim ama eski basci, Emir, kardesim diyebilecegim bir insan. Sayesinde Pokerhead'i hem sahnede hem de studyoda gorme sansim oldu ve grup elemanlarinin potansiyelini biliyorum. Onun icin 24 Ekim deki konserin ne kadar buyuk bir hayal kirikligi oldugunu da tahmin edebiliyorum onlar icin. Ayrica beraber studyoya girdigimiz icin az da olsa taniyorum grubu.
Hatalara gelince... Utku'nun ritm kacirdigi yerlerde kendi hatasi oldugunu VARSAYARSAK (dikkat ederseniz BILMEDIGIM konularda atip tutmuyorum...ayrica monitorunun calismadigini soyledi...) ve Bulent'in tek hatasi olan tonun kotulugune de Kaotik'ten bir aciklama geldiyse, Oytun'un vokallerde yaptigi soylenen hatalari sayilan faktorler arasindan sarhosluk ve sahne korkusuna baglarsak... sira bana geliyor. Ben, sadece ve sadece enstrumental acidan bakarak, o gece pek de ARKAMDAN bu kadar laf getirecek kadar hata yaptigimi dusunmuyorum. Ne de olsa ne caldigimi bir ben bir de allah biliyor, baska pek duyan olmadi :) Ve elime gecen playlisti studyoda caldigimdan daha iyi caldigim kanaatinddeyim ama tabii ki bir insanin kendisi hakkindaki sozlerinin degeri pek yoktur ama bu konulari BILEN bir tek ben olduguma gore sanirim bilirkisi ben olarak kabul edilecegim.
Yapilan bazi yorumlardaki uslube gelince... hatirlatirim sadece enstrumental acidan bakiyoruz konuya... Kendi gitarimin bozulmasini eminim ki benim YETENEKSIZLIGIM, TECRUBESIZLIGIM olarak yuzume vurmaya kalkacak bir suru insan cikacaktir burdan, baska bahanelerle bunu gruba yapanlarin cikmis olmasina dayiyorum bu teorimi... evet, belki devreler ve kablolar konusunda YETENEKSIZ, TECRUBESIZIM, ama bunun icin istediginiz kadar konusun ben oraya bas calmaya ciktim ve bunu yapmayi tek sorumlulugum olarak gordugum icin muhattap olmayacagim sizinle. Boyle bir seyi goz onunde bulundurarak yanimda getirdigim ikinci gitarin, her ne kadar sound checkte akor yapmis olsam da, ki buna taniklik edebilecek MUZISYENLER var bir tek, ARKADASLARI degil, akorunun surekli olarak kaymasini ben kendi hatam olarak goremiyorum her nedense... Bunun uzerine akor icin kullandigim pedalimin bozulmasi, ve bu yuzden akor cekemememin yani sira tonun surekli olarak compressor (ANLAYANLAR bilir neden bahsettigimi) da kalmasininin yukunu de kendime vuramiyorum... Sistemdeki bir sorun yuzunden monitorlerimden ve gitarimin bagli oldugu kolonlardan gelen seslerin sorumlulugundan da muhaf goruyorum kendimi. (Evet, arada duydugunuz o nacizhane cazirtilarin kaynagi benim gitarimdi) Ama bir dakika, ne oluyor ya? Bu adamlar sahnede sicmis batirmis, bi de o benim hatam degildi bu benim hatam degildi diyor... Enstrumentalden cikip muzisyenlik acisindan bakmaya baslayalim o zaman...
Benim yaptigim tek hata sahneden inerken ki tavirimdi ve bunun icin, hatami alabildigine erkenden anlayarak bircok kisiden ozur diledim ve bu ozurumu duyan insanlarin konser hakkindaki genel yorumu iyi gectigiydi. Ve bu insanlarin cogu ne benim ARKADASIMDI, ne de beni POHPOHLAMAYA calisiyordu. Gercekten cok icten konusuyorlardi ve hem iyi hem de kotu elestirileri oldu. Ama en onemli nokta suydu ki bu elestirilerinin bir ADABI vardi. Benim konserden sonraki sinirim sadece ve sadece kendimeydi. Kartal Bey, grup arkadaslarim veya seyirciye yonelik bir ofke degildi bu. Sadece bunu cevreye lanse edisimdeki ADABIM yanlisti ve bunun icin defalarca ozur diledim bircok insandan ve bu tavirlarim yuzunden kendimden gunlerce nefret ettim, hala da ediyorum. Ben Biziz'e Pokerhead'i izlemeye geldigimde sadece ARKADASIM icin degil, diger gruplar icin de oradaydim. Biziz'e Pokerhead'le calmaya geldigimde de tavrim pek degisik degildi acikcasi... Ben o gun sahenye cikan gruplari, tarzlarini sevsem de sevmesem de, yaptiklari ise yaklasimlarindan ve hayata yakin bir acidan baktigimizdan destekledim. Isim vernekten kacinacagim ama grubum ve benim hakkimda atip tutan, gozume carpmis olan, bir kisiye sesleniyorum: Ben sadece arkadaslarim veya grubum icin orada degildim. Ben sahneye cikmanin heyecan ve zevkini yasayan insanlara destek olmak icin de oradaydim ve o sarkilari seninle beraber ben de soyledim, ben de sahnenin onundeydim.
Bu kadar uzattiktan sonra son birseyle bitirmek istiyorum sozlerimi. Evrim; sana karsi gercekten cok buyuk bir terbiyesizlik ettim ve ben hatalarindan kacarak hakli gorunmeye calisan birisi degilim. Bilmiyorum Serkan Abi sana iletti mi ama seninle konustuktan sonra tekrar ozur diledigimi soylemesini rica ettim ondan. Hatami manevi yonden olmasa bile telafi ettikten sonra senden ve arkadaslarindan tekrar, ucuncu kez, burada ozur diliyorum. Ben bu gruba yeni olabilirim, isteyenler VARSAYSIN ki muzige de yeniyim diyelim; ama ben sahneye yeni degilim. Her ne kadar daha onceki sahne tecrubemin muzikle alakasi olmasa da sahne adabi denen bir seyin farkindayim ve bunu ihlal ettigim icin de, onceden belirttigim gibi, cok pismanim. Bos yere umarim ki fazla alinmamissindir.

Ali Can.

Ya arkadaşlar boşverin böyle şeyleri yahu :)
Her grupta olur :?:
Biz de iyi değildik ama çalıştık ve bişeyler oldu yani :!:
Çalışınca ve de ruhunuzu katınca düzelir herşey :)
Bence konsere gelin ve rahatlayın :)

afiş_SON.jpg

Çok az süredir tanımama rağmen ALİCAN ı çok sevdim ve eğer gerekirse her konuda şahitlik yaparım çünkü Uzun uzun özür dilediği gruplardan birisinde bizdik. galiba yanlış hatırlamıyorsam bzm arkadaşımızın(Sinan) bass ı yere düşmüştü. ALicanın sinirlendiği gözlerinden okunuyordu ve dediği gibi bu sinir kendisineydi bize de sadece bir tek şey düşüyordu onu AF ETMEK! Aynı davranışları kendisininde bizim grup üyelerinden birisi için yapacağını biliyoruz. Çünkü onun yerinde bizim bassist imiz olabilir o hışımla alicanın bass ını düşürebilirdi istemeden!

Üsteleyerek söylüyorumISTEMEDEN!
(fakat küçük bir ayrıntı alican'a tek kızmak demiicem yani biraz sinirlendiğim nokta, Eğer senin prosesör pille çalışıorsa yedek pil getirecektin be arkadaş! :D )Neyse bunların artık önemi kalmadı biz gelecekteki güzel projelerimize yelken açalım diyorum

Hepinizi öpüyorum kardeşlerim...
Alicana ve tüm Pokerhead üyelerine başarılar diliyorum...

sağol burak ama dediğim gibi si...len gö..ün davası olmaz ve bu dava burada kapanır. CEvaplar birdahaki konserde yanıtlanacak. sağolasın kardeşim

Pokerhead Vokal

Gothmog sen daha beterin beterini görmemişsin bence ve hakaret ettiğin kişinin kim olduğunun unutma. Dikkat et götün çok havada galiba laf çakacaksan bizim forumda çak. Eleştirilere açığız ama senin gibi geri insanların yazdığı hakaretlere değil. KOnserde sıçtıysak biraz destek ol yaramıza tuz basma. tanımıyom etmiyom seni ama neyin nesi olduğun belli. Hepimiz burada amatörüz unutma. Birdaha gelde yüzüme gül güldüğün zaman... saygılar sevgiler:) Kusura bakmayın bu konu uzadıkça uzadı gereksiz eleştiriler ve hakaretler yaşadık. Kaotik sizde gayet başarılıydınız bence tebrikler. :!: :!:
Sanamı soracam lan kime nası eleştiri yapacamı beğenmedim oraya da yazdım eğer sana destek veya köstek olmak istesem senin forumuna yazardım babamın oğlumusun,arkadaşımmısın öyle götün havada falan ifadelerini kulanmışsın belli daha lise çocuğusun dikkatli ol.sendenmi korkacamda yüzüne gülemeyecem.Al madem yüzüne söylememi istion borazan gibi sesin var şarkıları bilmion hepsinin içine sıçıyon,gitaristin daha blur çalamıyo adam system solosu atmaya çalışıo sizden bi bok olmaz bunu mu söyleyemeyecem hadi eywallah cevabım psycoya

Gothmog eleştiri yapacaksan böyle eleştiriyi tercih ederim ancak daha iyi bir dinleyici olmanıda tavsi ederim. İnsanlara hakaret etmeden önce ne çalıp çalmadıklarını aklında tutmaya çalış. KEndin hakaret ediyorsun dalga geçiyorsun Pokerhead le ve bu da başkasının formunda oluyor sonra benim karşımda bana saygılı ol diyorsun vay be. Neyse uzatmiiiim ama şunu da söyliim bence Kaotik formundakilerinin seni korumaması normal. Zaten koruyanlar oldu merak etme. İlgin için sağol konuyu kapatıyorum. Ve şunu söyliyecem hakaret edeceksen bana et. Gitaristi karıştırma. Liseli olmam sana batıyosa söle de anlaşalım...İlgin için sağol

gothmog bu arada söylemeden duramicam. Pokerhead Blur mu çaldı. hmmm ilginç zannediyodumki Dream theatre ve Slayerla girişlerini yapmışlardı. Şimdi gitaristlerinin neden çalamadığını anladım. Bence yorum yapmadan daha iyi bir dinleyici olmayı öğren özellikle HAKARET ve ELEŞTİRİ yaptığın gruplara karşı... sağolasın...

:idea: Pardon ama Gothmog senin eleştirilerde bi gariplik war :roll: ! Pokerhead ne BLUR çaldı nede SYSTEM'ım sololu bi parçasını...İşallah çabuk farkına warır düzeltirsin eleştirilerini :!:

Beyler Psyco ve hahaha kardeşlerimiz bu olayı kapatmışlar son cümlelerini söyleyerek. Bence olay burada kapansın!!! Yeter artık Kasım ayına geçtik yeni projelerden bahsedileceğimize kim kime ne demiş? Neden demiş?gibi sorular hakkında tartışıoruz. Bırakın halletsinler aralarında lütfen!

Gel gelelim güzel haberlere!

28 Kasım 2004 Biziz RoCkBar'da yer alan gruplar:

PokerHead
RouLette
The Next Highway (TNH) bekliyoruz :p !!!
daha eklenecek gruplar,yapılacak değişiklikler vardır.Daha yakın takip için Forum:RouLette!

Gothmog, anlasilan duydugunu anlamamanin yani sira sana yazilip cizilip verilenleri de anlayamiyorsun. Aciklamami biraz daha dikkatli okursan elestiri adabindan bahsettigimi farkedersin (umarim :roll: ) Ben Kaotik forumunda yazilanlari okumadim ama sana sadece sunu soyliyeyim, al bu da sana bir liseli tavsiyesi: Burada havlayanin degil konusanin sozu kale alinir. Liseyi bitirmissin ama adam olamamissin anlasilan sen. Daha fazla bidi bidi etmeden once de duyduklarinin ve okuduklarinin (okumayi biliyorsundur herhalde hasmetli lise mezunu...) ne oldugunu iyice bir kavra, ya da sor birine anlatsinlar, ondan sonra konus. Benim grubumdan ve/veya arkadaslarimdan da kimseye oyle agalik cakallik yapamazsin tamam mi? Bunu uzatip uzatmamak sana kalmis. Burada senden beklenen sadece iki tane sozcuk var. Adam olana azdir bile bu kadar laf.

Burak, sana attigim om'nin cevabini hala alamadim ama, bu kadar tatsizligin arasinda biraz gecikmis de olsa, anlayisin icin cok tesekkurler. 28inde basarilar!!!

Geri