Korku Filmleri

gokcen demiş ki:
ya vizyona girmeyen bi korku izlemiştim 2 yıl önce,amatör kamera çekimleri var,bikaç genç afrikanın balta girmeyen ormanlarında dolanıp enteresan görüntüler kaydediyor,kaplumbağa kesiyorlar canlı canlı falan filan,enteresanda bi ismi vardı,ismini anımsayan varsa şıttırsa ya
canniball holocaust o film.belgesel tadında bence korku filmine girmior
nekromantik 2 klas film ama oda korku diil
tarz gore

CorvusTheHeretic demiş ki:
phantasmogaria oynadım da bildigin gibi o oyun bir seri ben sadece son versionunu oynadım sanırım phantasmogaria 3'tü kimse beğenmemişti ama ben çok sevmiştim açıkçası pek korkunçda değildi hani gerçi yaratıklar falan var ama bu arada oyunun gerçek videolardan kesilerek yapılması ayrı güzeldi film gibi oyun deyimi nerdeyse o oyunla doğrulanıyordu biraz daha kaliteli bir yapım çıkarsalarmış (özellikle bulmacalar çok salakçaydı) çok ii olacaktı nerdeyse basic intist'in oyun versionu gibiydi bide yaratıklar tabi ben walkthrough la bitirmiştim gerçi ingilizcede yoktu o zaman anca walkthrough okuyacak kadardı.Bide oyunda bulunan kadınların ikiside playboy yıldızı ee zaten oynarken fazlasıyla anlıyorsunuz.
biliyorum o tip sahneler örneğin ilk oyununun 4. cdsinde de vardı sanki oyun bir film ve sen parcaları doğru yerine oturtmaya calışıyormuşsun gibi.. ben sadece ilk 2 oyununu oynadım ama 3.yü oynamamıs olsam bile eminim ki en iyisi 1.siydi eğer bulursanız tavsiye ederim korku düşkünlerinin kacirmaması gereken bir yapıt....

benim için hayatımda tek bir korku filmi vardır: "DOLLS"
20li yaşlarda olanlar vhslerde bu filmi izlemişlerdir belki küçükken
benim ilkokula yeni başladığım zamanlardı ve bu film yüzünden oyuncak bebeklere karşı hala içimde bir korku vardır. şuan izlesem hiçbirşey ifade etmeyebilir ama o yaşlar için felaketti

sava demiş ki:
In the Mouth of Madness'ı bilen var mı? Benim izlediğim en süper korku filmi odur. Müthiş bir senaryosu var. Kaç kere izledim bilmiyorum ama hala her izleyişimde tüylerim diken diken oluyor. Bir John Carpenter klasiği...

Süper !!! Yıllardır hafızamın bir köşesinde kalmış bir filmdir. İyi ki hatırlatmışsın abi. Muhteşem bir korku filmi gerçekten!! Bulsam biryerlerden de izlesem tekrar, aaah ah...

Benim favori korku filmlerim: The Texas Chainsaw Massacre, Halloweenler, Omen 1-2, Hellraiser 1 - 2 , Nightmare on Elm Street (1 tanesi hariç, hangisi olduğunu hatırlayamadım), Lost Boys, Night of the Living Dead, Shining, Necronomicon, Dagon, Child's Play 1, DeadAlive, Evil Dead 1, 2 (korku oldukları tartışılır tabi)

Zelenhgorm demiş ki:
sava demiş ki:
In the Mouth of Madness'ı bilen var mı? Benim izlediğim en süper korku filmi odur. Müthiş bir senaryosu var. Kaç kere izledim bilmiyorum ama hala her izleyişimde tüylerim diken diken oluyor. Bir John Carpenter klasiği...

Süper !!! Yıllardır hafızamın bir köşesinde kalmış bir filmdir. İyi ki hatırlatmışsın abi. Muhteşem bir korku filmi gerçekten!! Bulsam biryerlerden de izlesem tekrar, aaah ah...

Hakkaten ya yollar önce Star'da Çılgınlığın Ötesinde diye bir film izlemiştim ve çok sevmiştim sanırım o film bu film :D

evet in the mouth of madness türkçemize çılgınlığın ötesinde diye çevrildi ve starda gösterildi. Filmde bide eleman sutter cane ilel konuştuktan sonra yaratıkların kovaladığı bir sahne var bence filmin tek kötü sahnesiydi ordaki yaratıklara dikkat ettiyseniz lovecraft'ın call of cthulu'sunun ünlü ahtapot başlı yaratığıdda vardı aralarında.
Furkany demiş ki:
Zelenhgorm demiş ki:
sava demiş ki:

Hakkaten ya yollar önce Star'da Çılgınlığın Ötesinde diye bir film izlemiştim ve çok sevmiştim sanırım o film bu film :D

DooBeR demiş ki:
cansu_09 demiş ki:
ya izleyen var mi bilmiyorum ama iskelet anahtar bence berbat bir film!!
halkanın yapımcılarının bütün filmleri berbat oluyo zaten nedense karanlık suda direk kustum ya korku filmi demeye bin şahit ister... şahit olsalarda inanmam gerçi :roll:

halka 1 kesinlikle vasatın üstünde bi film, filmi ne açıdan beğenmediniz bilmiyorum ama sırf o kaset bile ilk izleyen bi insanı ürkütmeye yeter

iskelet anahtar,genel olarak değil ama şaşırtıcı sonu itibariyle en azından izledikten sonra kesinlikle bu filmi niye izledim demeyeceğiniz bi film

karanlık sular,büyük beklentilerle izlenmezse eğer kadın karakterin film boyunca tırmanan psikolojik travmasını yansıtmadaki başarısı ve gerilim yanında taşıdığı dramatik mesajlar açısından izlenebilir bi film

bu yüzden bu senaryoların türün son zamanlardaki örneklerine bakıldığında kesinlikle kötü olmadığına,en azından berbat olmadığına inanıyorum...

iskelet anahtar,genel olarak değil ama şaşırtıcı sonu itibariyle en azından izledikten sonra kesinlikle bu filmi niye izledim demeyeceğiniz bi film

naisl yaa!!! daha yasli teyzenin ilk sigara ictigi sahneden belliydi mama cecillin o oldugu..

ya karanlık sular saçmasapan bir filmdi bence..ya ben yine o filmden bile korkmuştum gerçi ama, o benin tırsıklığımla alakalı...testere vardı birara..bence gayet güzel bir gerilimdi...bir de delik fena değildi..öle arkadaşlarlarla izlenebilecek tarzda çok kafa yormayan basit bir filmdi ama gerçekten o kızı öldürmek istemiştim...:))

ölüm provası da çok parlak bi film değil,hikaye yine klişe travmatik uzun siyah saçlı bi japon kızı çevresinde gelişiyo,ama japon sinemasına özgü şok etkisi yaratan bi kaç sahne de mevcut,ben özellikle kızın daha önceki kurbanının çuvaldan çıktığı sahnede bayağı ürkmüştüm,film finalde yine bi dramla baş başa bırakıyo izleyiciyi, yani klasik bi japon korku sineması örneği...

sava demiş ki:
enchant demiş ki:
Darkwater çok iyi değildi.Peki Takashi Miike'nin Ölüm Provası'nı izleyen oldu mu? ;)

Auditon mı o? Oysa süper film. Takashi Miike zaten sapık mıdır nedir anlamadım gitti :)

Bu yönetmenin üç tane filmini buldum.Bir de "Gozu" diye bir filmi varmış."Ölü veya Diri" serisi falan..."Üç Sıradışı" filmi gösterime girdi mi bilmiyorum ama senin bana daha önce bahsettiğin filmler dehşet.Bence sapık :LOL: Bir ara görüşelim konuşalım. ;)

Geri