DeM (Rock-Pop-Disco) - Ankara

biraz gec oldu ama dunku konserle ilgili birkac sey yazmak istiyorum, klavyem bozuk olduğu ve ekran klavyesini kullandığımdan kısa tutucam.

Dün gecenin en iyi grubuydu bence DeM, gerek sahne duruşu gerek teker teker elemanlar olsun studio live konserinden bu yana çok büyük tecrube edinmişler gibi geldi bana, tamamen profesyonel bir duruş vardı sahnede Volkan gitarını Erto basını Barış davulunu Göktu sesini çok iyi kullandı ve ağzımız açık onları izlememizi sağladılar..
hepsine sonsuz teşekkürler, albüm yolunda başarılar..

İzlemeye desteklemeye vs. gelen herkese çok teşekkürler öncelikle...Bizi yanlız bırakmadınız oralarda.İnşallah biz de zamanı gelince sizleri yanlız bırakmayacağız. :)
İyi-kötü yorum yapan arkadaşlara çok teşekkürler.Umarım daha iyilerini sunabiliriz sizlere zaman geçtikçe.
Sonraaaa organizasyonu yapan Kazım,Bronx Bar ve diğer tüm arkadaşlara çok teşekkürler...
Bizi evinde ağırlayan Go-Go tayfasına çoook teşekkürler :)
Grup elemanlarıma çok teşekkürler...
Bizimle birlikte gelen 51 Promil,Mars ve bizimle aynı sahneyi paylaşan İstanbul'lu arkadaşlarımız PickPocket'a teşekkürler.

Ben kendi adıma gerçekten eğlendim ve tatmin oldum.Ses sistemi bence Ankara'daki bir çok mekandan iyiydi.Tek eleştirim davula olacak o da barla alakalı birşey zaten.Yağmur,koşu,yürüyüş,maçlar hayatımızı baya bir zorlaştırdı Pazar günü ama olsun herşeye değer :) Ayrıca benim için tarif edilemez derecede özel bir gündü.Sırf bunun için bile herşeye değerdi.

Yakında yeni yeni güzel güzel konser haberleri de gelecek inşallah.

...Sevgiler&Saygılar...

NOT: 1)Yeni demodan masteringsiz olarak 2 şarkı dinlemek isteyen varsa www.purevolume.com/demtr

2)DeM haftasonu Hürriyet'de yer almıştır.İlginize :p

3)Cumartesi herkesi yine bekliyoruz Garage'a.Ama sanırım artık daha erken sahne almaya başlayacağız kış yaklaştığı için.Saati burdan bildirmek üzere...

Rock Alive(ank) Sezon Açılış Konseri @ Biziz Rock Bar:
DSCN2547mini.JPG

ÇayYolu Festivali:
DSCN2567mini.JPG

Rock Alive(ist) #3 @ Bronx Bar:
DSCN2606mini.JPG

DeM e bizden çok büyük teşekkür ediyoruz her zaman her elemanı yanımızda olduğu için ve malesef yukarıdaki 3 konserin 2 sinde kendilerine kalamadığımız için özür diliyoruz.İstanbullu olup ta Ankara'da oturan herkesin dolduruşuna gelip yetişemicez diye gar a 30 dk önce vardık.Oyalanmasak daha da erken varabilrdik.Neyse DeM kaçmıyor ya Goktuğ abimiz soktukça girip seyrederiz garage da :D :D
Tekrar çok teşekkür edip albümünüzü bir çok kişi gibi beklediğimizi hatırlatmak istiyorum :)

olum harikasınız yaa gelemiyorum işte sorun da bu eskisi gibi gelemiyorum konserlere programlara ama bu cumartesi söz geliyorum artık çok özledim sizleri ve istanbulada çok ama çok sevindim göktuğ olum yaptığın uğraştığın didindiğin herşey değecek olum buna inan..

kekinallahi demiş ki:
Daeron demiş ki:
Davulcu arkadaş yetenekli bir davulcu ama şarkılara twin sokayım derken bazen pek hoş olmayan bir karmaşa yaratıyor bu konuda birşeyler yaparsanız herşey daha güzel olucak :)

heheh abi valla zorla söletiyosunuz adamı yani orda tvin pedal yoktu ben onların hepsini tek pedalla yaptım. ben kendi çaldığım gibi bir davulcuyu sahnede görmeyi sever ve izlemek isterdim işte bunun için bu tarz çalıyorum zaten ayrıca tvini istediğim yere sokarım çünkü o şarkıları o sahnede o an DEM cover lıyor . yani değiştiriyosun şarkıları yeni yorum , yeni sound. tıpkı coverların olması gerektiği gibi. yoksa bende dinlerim evde cd çalarım var takarım 24 saat aynısını çalar.

saolun iyi günler......
Kastettigim şey şarkıyı birebir çalmaman değildi,gereksiz twinlerle(bence) birkaç şarkıyı kirletmendi. Genelde gaza gelmek değil de temiz müzik dinlemek amacıyla bara giden bir insanımdır. Ha amacınızı söyleme şeklinizin, gelen bir eleştiriyi "ben böyleyim abi, istersen dinle" tadında olucağını bilseydim fikrimi yazmazdım bile.

Dinleyemedik trene yetişme muhabbetine eminim ki güzeldi...

ah ah oradaki davul neydi öyle :D düz bile durmuyor :D

valla bülenti bol bol andım her ne kadar olmadık yerlerde echo mecho yapsada bülent gözümüzün bebeği.

bronxtaki tonmaister çok fazla şeye karışıyor valla o kadar ileri gitti ki gitarımın tonuna karışmakla bir an bırak lan ben çalacam diyecek falan sandım :D

Daeron demiş ki:
Kastettigim şey şarkıyı birebir çalmaman değildi,gereksiz twinlerle(bence) birkaç şarkıyı kirletmendi. Genelde gaza gelmek değil de temiz müzik dinlemek amacıyla bara giden bir insanımdır. Ha amacınızı söyleme şeklinizin, gelen bir eleştiriyi "ben böyleyim abi, istersen dinle" tadında olucağını bilseydim fikrimi yazmazdım bile.

abi adam hala twin diyo hayret!? davulcu arkadaşımız gerekli ve yerinde bi açıklama yapmış bence.Adı üstünde "cover" yani kendi lezzetinde çalıyo adamlar.yani tebrik edeceğiniz yerde neler diyosunuz.Kaç tane davulcu gördünüz şu barlarda bu adam gibi bilemiyorum.sevgiler saygılar.

Daeron demiş ki:

ya senin surekli dinledigin bi parca var bara gidiyorsun ve o sarkiyi dinliyorsun nasi aynisinin olmasini bekleyebliliyorsun ki baris o gaz anlari cok iyi yakalayan harika bir davulcu kendi ekledigi ritmlerde tam yerine oturuyo kac defa dinledin bilmiyorum ama DeM i ama yani laf soylet(e)miyoruz seninde mevzuyu fisekleyen sozlerin var mesela ben temiz muzik dinlemek icin gidiyorum gibi :)
umariz baris deisik seyler yapmaz bu elestirilerden sonra :tap:

bayağı bi geç oldu ama...
başta konser biraz yağmurun azizliğine uğradı yağmur olmasa daha iyi olacaktı eminim , bronx'ta en iyi performans DEM'inkiydi , yeni kayıtlarıda dinlemiştim ama sahne performanslarının bu kadar iyi olacağını beklemiyodum , sizleri daha iyi günler bekliyor yolunuz açık olsun!!!
tekrar istanbul'da görüşmek üzere...

Daeron demiş ki:
Davulcu arkadaş yetenekli bir davulcu ama şarkılara twin sokayım derken bazen pek hoş olmayan bir karmaşa yaratıyor bu konuda birşeyler yaparsanız herşey daha güzel olucak :)

Selamlar aslında yorum yapmak benim haddime değil ama bi davulcu olarak yorum yazmak istedim...

Bence Davulcu arkadaş(adını bilmiyorum özür dilerim) oldukça yetenekli ve tecrubeli gördüğüm kadarıyla seninde dediğin gibi.''Bence'' ankaradaki sağlam davulculardan.
Hiç bi davulcu gene ''bence'' bi şarkıyı olduğu gibi çalmaz mutlaka araya kendinden bi şeyler ekler(ki bence eklemelidirde)...Ne bilim orda olmayan bi atack yapar kombine yapar twin ekler.Bence bu arkadaşda ole yapıyo dinlediğim kadarıylada iyi yapıyo en azından ben beğendim.Tadında yapıyo yani abartmadan şarkının formatından çok da uzklaşmadan olması gerektiği gibi yani...
Ben oldukça başarılı buluyorum yani...
Umarım yanlış anlaşılıcak bi yorum yapmamışımdır sadece kendi düşüncem.
DEM e ve sevgili davulcusuna başarılar...

Sevgiler&Saygılar

lipstick_ demiş ki:
o ne saçma sey yau?twin ekleyince temiz müzik olmuyomu?ozaman ''unplugged & temiz müzik gunleri'' yapsın arkadas :D :D :D :D
Mesajımı iyi okursan twinsiz şarkı temiz şarkıdır demediğimi görebilirsin.(Mesajımı okumadan böyle: çok bilirim, gülerek konuşurum, karşımdakini ezerim, havalarına da girme lütfen)

Başlıgınızı kişisel tartışmaya dönüştürdügüm için özür dilerim arkadaşlar.Yaptığınız müzikte başarılar.

lipstick_ demiş ki:
o ne saçma sey yau?twin ekleyince temiz müzik olmuyomu?ozaman ''unplugged & temiz müzik gunleri'' yapsın arkadas :D :D :D :D

ben twine karşı degilim aksine olmasını istiyorum kime dedin sen bunu anlamadım temiz muzik muhabbeti benden cıktı.. twini eleştiren ben değilim Daeron

Ya tartışma nerelere gitmiş. Ben de böylece ilk forum mesajımı yaziim dedim.
Öncelikle konserde Barış 'ın da dediği gibi twin falan yoktu. Tüm konseri tek pedal çaldı. Bilemiyorum baterist misin değil mi o nedenle teknik bi konuya girmeyim ama teknik bir baterist tek pedal ile twine yakın riffler atabilir. Kaldı ki davul aksamı yeterli deildi ki Barış kendi aletlerini getirebilseydi "yetenekli" davulcu kelimesinin yerine eminim bambaşka kelimeler söyleyebilirdin. Konserde senin twin sokayım derken dediğin karmaşa dediğin olayı da ben göremedim.

Neyse DEM 'e Istanbul ya da Ankara gözüyle baktığı için herkesin yorumları birbirine benzer. Ancak artık Dem bi Ankara ya da bilmemnerenin gurubu olmayacak. Olmadığını da zaten sahnede rahatlıkları, aletlerine hakimiyetleri ve sahnede yaydığı ışıkla kanıtladılar. Dem için artık İstanbul 'da her barda rahatlıkla çalar lafları da anlamsız ki zaten İstanbul barlarında çalmak Ankara 'da çalmakdan daha kolaydır.

DEM Ülkenin önemli bir şirketi ile albüm pazarlıklarına başladı.

Bunu da dip not olarak düşeyim dedim :))

Herkese selamlar

Barış süperdir tartısmaya gerek yok :) Twin sokar isterse trampeti de cıkarır , zil siz de cıkar isterse , size ne ehueh adam iyi calıyor işte ne b..k atıyonuz :D

Geri