Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Oldukça koyu tekrarlara sahip short-time delay. Hatta delay demek yanlış bir ifade bana göre.. echo pedalı demek lazım. Delay time'ı düşürüp Feedback'i çok abartmazsan reverb gibi davranıyor. Surf rider deluxe çok baba bir reverb pedalı (Fender tube reverb baz alınarak yapılmış butik bir pedal), iki pedalı yanyana koyup biraz kurcaladığımda aqua puss'tan benzer bir reverb efekti çıkarabildim. Alet oscillation'a çok çok çok kolay giriyor, oynaşması çok keyifli. Tekrarların koyu olması sebebiyle drive lar dan önce koyarsan sinyalini leş hale getirmiyor.. Slapback delay olarak eline su dökebilecek pedal yok sanırım. Carbon copy'nin daha uzun bir delay time'ı var, ama bence slapback için bu alet çok daha uygun. Üzerindeki 3 potun hassasiyeti(etki skalası diyeyim), bu amaca hizmet etsin diye dikkatlice ayarlanmış.
Topanga güzel mi? Ben de topanga hakkında detay isterim o zaman

T
Topanga güzel mi? Ben de topanga hakkında detay isterim o zaman
Topangayı çok iyi kurcalamadım henüz, alalı birkaç gün oldu ;) Ancak şu ana kadar çaldığım en belirgin şekilde drip eden reverb pedalı Topanga (surf rider drip etmiyor ne yazık ki... Polara'nın spring mode'u da dijital olduğu çok belirgin bir pattern ile drip ediyor, zaten o yüzden Polara'yı room ve ambient için kullanıyorum). BJ nin spring reverb'ü de Topanga yanında çok naif kalıyor.

Teşekkürler :)
Sahi TK'den memnun musun? Bazılarına çok çamur geliyor tonu da, ben seviyorum nedense.
Ben çok beğeniyorum, özellikle strat ile kullanırken void çok işe yarıyor. Ancak bir pedal ile stacklemek lazım çünkü hırçın ama sustain'i yüksek olmayan bir ton sunuyor o da biraz garip oluyor doğrusu. Tube King'i stacklemek için çok pedal aradım Bad Horse fena değil, işimi gördü.

12277047_10153728615014555_1829584366_n.jpg

Joyo PXL-Live dan ne kadar memnunsunuz? ben de almayı düşünüyorum ama bazı endişelerim var kalite konusunda. Malum, joyo :l
Selam, acaba joyo pxl live ı kaça aldınz, relay özelliğini kullanıyor musunuz, bir de iki amfi ile kullanmayı denediniz mi? Manual i pek açıklayıcı gelmedi bana, youtube daki video da çok uzun, almayı düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Selam, acaba joyo pxl live ı kaça aldınz, relay özelliğini kullanıyor musunuz, bir de iki amfi ile kullanmayı denediniz mi? Manual i pek açıklayıcı gelmedi bana, youtube daki video da çok uzun, almayı düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam ben de almaktan vazgeçtim. ama kullanan arkadaş bu mesajı görürse belki cevaplayabilir, bir de EytschPi42 isimli youtube kanalında epey detaylıca anlatılmış. uzun olsa da izleyin bence, ben benim için gereksiz olduğunu video sayesinde anladım :)

Haklısınız aslında, üstünde efect bile olnayan, sadece footswitch e o kadar para verilir mi bilmiyorum, g system in üstünde iki loopu daha olsaydı hiç düşünmüyordum ama yine iyi sound arama ve yeni şeyler deneme kurtlanması beni dürtüklüyor.

Geri