Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Ne önerirsiniz amfi için ? Ben de almayı düşünüyorum çünkü güzel bir amfi.
andysat 'ın önerileri eğer lambalı alacaksanız gayet yerinde.
Ancak hybrid olsun speaker çapı biraz daha büyük olsun derseniz. Laney LV300 LV200 serilerini önerebilirim. Mikrofonlayarak çok güzel program da kaldırır. Hoş lamba sıcaklığı olmayacaktır andysat 'ın önerdikleri kadar, ancak fxloop vs açısından biraz daha kullanışlı olabilir.

ben lojman gibi biyerde oturuyorum ve bazen 20 wattlık amfiden bile rahatsız oluyorlar . daha önce elime bir pedal geçmişti ve gayet de tatmin edici tonlar almıştım. yani zaten şuan 17 yaşındayım ve 5 senedir çalıyorum artık biraz daha ciddi tonlar istiorum ama öyle sahne ye çıkıcak kadar da olması gerekmez. yani acaba analog setupa girersem şimdiden ilk wah sonra dist sonra delay sıralaması ile paramamı yazık ederim?

ben lojman gibi biyerde oturuyorum ve bazen 20 wattlık amfiden bile rahatsız oluyorlar . daha önce elime bir pedal geçmişti ve gayet de tatmin edici tonlar almıştım. yani zaten şuan 17 yaşındayım ve 5 senedir çalıyorum artık biraz daha ciddi tonlar istiorum ama öyle sahne ye çıkıcak kadar da olması gerekmez. yani acaba analog setupa girersem şimdiden ilk wah sonra dist sonra delay sıralaması ile paramamı yazık ederim?
Bence yazık edersin. Eğer lojmandaysan andysat 'ın önerdiklerine bak onların speaker'lar küçük etrafı rahatsız etmeyecek ufak amfiler.

Önce drive pedalı al daha sonra wah al. Kuru kuruya wah alma derim. Tabi sürekli clean çalmadığını varsayarak.

Ayrıca lanet olası komşular, benim dışımda herkesin mi sorunu arkadaş :p

Evet parana yazık edersin. Orta halli bir prosesör al, efektleri tanı. Hangilerine ihtiyacın olup olmadığına karar ver, kendini bu konuda geliştir. Çalacak ortamın, güzel amfin, bilgin ve paran olduğunda analog dizersin.

Evde kullanacaksan ve kaliteli, lambalı olsun diyorsan en fazla 1 - 5 watt arası bir lambalı amfi ile başla. Master volüme olayı olsun ki evde kısık seste en azından preamp distortion alabil. Pedalları da laf olsun diye değil, kaliteleri için al. Hani "chorusum yok, ne kötü" deyip te, gidip fiyatı uygun diye uyduruk bir chorus alma mesela.

İşte kafamı karıştıran konuda bu. orta seviye olan boss me 25 prosesör alıp yoluma bakadabilirim ama bana yeter mi özelliklede wah çok önemli.

andysat 'ın önerileri eğer lambalı alacaksanız gayet yerinde.
Ancak hybrid olsun speaker çapı biraz daha büyük olsun derseniz. Laney LV300 LV200 serilerini önerebilirim. Mikrofonlayarak çok güzel program da kaldırır. Hoş lamba sıcaklığı olmayacaktır andysat 'ın önerdikleri kadar, ancak fxloop vs açısından biraz daha kullanışlı olabilir.

Anladım teşekkür ederim araştıracağım.

Gitarlar
Jackson 96' dr3
Jackson sl3 japon
Washburn d10 sce dl

Digitech Digital Reverp hoşlanmadığım ama idare ettiğim değiştirmek istediğim ama pedalların borcundan dolayı değiştirmeyi ertelediğim bir pedal.
Blues & Trash Metal &Ambient için kullandığım setup. Geniş bir ton yelpazesi sunuyor benim için.
AMT O2 yeni tanıştığım bir pedal çok fazla tatlı çatlak fender tonları aldım ve gerçekten bu pedal beni çok şaşırttı. Clean tonları çok eğlenceli.
Dr3 de takılı evo3 manyetikten aldığım tonlara inanamazsınız yakında bir kayıt koyacağım.

28h2.jpg

Buda son hali mxr comp vah dan önce koyduğumdaki ton hoşuma gitti.
03au.jpg

Son düzenleme:
Wah önemli ise 250 300 lirayı gözden çıkaracaksın. Ucuz wahın yahnisi kalitesiz ve kısa ömürlü olur her alet edevatta olduğu gibi ;)
Abi iste en kral yorumun ki kalanlari da oyle ama cok nokta atisi olmus, wahin ya iyisini aliniz ya da hic bulasmayiniz... Ben ota boka saldirdim zamaninda sonra sattim esek yukuylen zarar ettim, simdiki aklim olsa az ve oz ekipman toplarim. Wah bunlardan biri 10 tane belki wah var bende zevkle caldigim bir RMC wahim var. Ornegi Morley hic bir seye yaramayan bir wah dolapta duruyor. Benim onerim de ki ikinci ellerini goruyorum Dime Crybaby olur 535Q ile ayni ama sweep bandini ayarlamak icin ek kontrolleri ve ledleri var. Neyse amma cenem dustu yahu...

Gitarlar
Jackson 96' dr3
Jackson sl3 japon
Washburn d10 sce dl

Digitech Digital Reverp hoşlanmadığım ama idare ettiğim değiştirmek istediğim ama pedalların borcundan dolayı değiştirmeyi ertelediğim bir pedal.
Blues & Trash Metal &Ambient için kullandığım setup. Geniş bir ton yelpazesi sunuyor benim için.
AMT O2 yeni tanıştığım bir pedal çok fazla tatlı çatlak fender tonları aldım ve gerçekten bu pedal beni çok şaşırttı. Clean tonları çok eğlenceli.
Dr3 de takılı evo3 manyetikten aldığım tonlara inanamazsınız yakında bir kayıt koyacağım.

28h2.jpg

Buda son hali mxr comp vah dan önce koyduğumdaki ton hoşuma gitti.
03au.jpg
[/quote]
Sansamp ve AMT nin pedal tepkisi nasıl bir amfiye göre?

Sansamp ve AMT nin pedal tepkisi nasıl bir amfiye göre?[/quote]
fx returnden bağladığımda dr3 evo köprü manyetiği ile gt2 yi denemiştim uzun zaman önce... uzun zaman diyorum çünkü evdeki berbat marshall mg15 cfr amfinde sadece imput tan bağlayabiliyorum. fx return de evdeki amfime göre çok daha iyi tonlar aldım. megadeth gibi mesela.
amt o2 yi henüz bu şekilde deneyemedim.
2 pedalıda şuan roland quad capture ses kartından bağlayıp çalışıyorum. benim evdeki amfiye göre çokça farkedilir biçimde daha iyi tonlar alıyorum.
karşılaştırmak gerekirse bunu yapamıyorum mesela sans ampda güzel blues metal british tonlar yazabildim karakteristik ama pek çok tonunu yakalamak istediğim sanatçılarında tonunu alabildim. amt o2 dede bu pedala has karakteristik güzel tonlar yakaladım özellikle çatlak crunch güzel tonlar. blues için amt bana göre tam istediğim gibi. cabin simulatörü girişinden boost aktifken diyorum bunu. sans amp kesinlikle iyi olmayan bir amfide harcanıyor. evde yazdığım tonlar provada çok fark ediyor.
bir kaç kayıt alıp koyacağım okul nedeniyle yapamıyorum bu aralar.

Son düzenleme:
Geri