Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda AykanKK tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Vitoos'u nereden temin ettiniz?

ogulcaan bunu beğendi.
  2. EMM

EMM

Önce Amazon‘da gördüm, 47€ idi.
    Sonra eBay‘e baktim, 37€ civariydi, oradan satin aldim.
    eBay‘deki de Tomtop‘un saticisiydi zaten. En uyguna Tomtop‘tan satin alirsiniz.

Bu arada Musicstore.de‘de de görebileceginiz gibi Fame markasi bu ürünlere kendi adini basip 60€‘ya satmakta.

30€ bandinda mucize gibi alet, tavsiye ederim.

SilverSky ve ozibozi bunu beğendi.
  3. Ali expresste te var vitoos supplyler

ozibozi bunu beğendi.
  4. Power supply demişken herkesin işine yarayacağını düşündüğüm, bulduğum bir siteyi paylaşmak istedim

The Power List – stinkfoot.se

EMM bunu beğendi.
  5. EMM

EMM

Power Supply konusundaki en güzel ve en genis kapsamli kaynaktir bence.
    Aradiginiz model alfabetik sirasinda olmasa da satir aralarini iyi okuyun, örnegin DC8 modelini Vitoos degil de Fame ismiyle yazip, parantez icinde Vitoos ismini verebilir. Zamaninda cok isime yaramisti.

Edit: Bahsettigim liste: Power supplies – stinkfoot.se

claustrophobicsting bunu beğendi.
  6. Hepsini not aldım güzelce. Teşekkür ederim bilgiler için :)

EMM bunu beğendi.
  7. Voodoo lab pedal power 2 plus kullanıyorum. Flyrig pedalım 12v 150ma fakat power da 12v 60ma çıkışına girdim çalışıyor. Uzun vadede cihaza zarar verir mi ve akım katlayıcu kablo nereden bulabilirim?

8. Ben de Vitoos alırsam Flyrig ile kullanmayı düşünüyorum 12V'ta. Acaba sıkıntı olur mu diye merak etmiştim..

9. Setup yeni kurduğum için evdeki 15 w amfiden başka biyerde deneyemedim şu an ama flyrigde ton kaybı hissedemedim gibi, emin de değilim. Akım katlayıcı kablo ile en azından 120mA ya çıkarmak istiyorum fakat nerden bulacağız bu kabloyu?

10. Akım 120ma çıkarsa voltaj 6v ye düşer :)

11. claustrophobicsting bunu beğendi.
  12. EMM

EMM

Aynen, Flyrig icin o current doubler kablodan kullanmaniz lazim.

Vitoos‘da A ve B cikislari 1000mA, bir cikisini 12V‘a ayarlayip dilediginiz gibi kullanabilirsiniz.

claustrophobicsting ve ozibozi bunu beğendi.
  13. EMM bunu beğendi.
  14. Flyrig normalde 150 mA. Ben current doubler ile 120mA alabileceğim. Yeterli olur mu sizce

15. Pedal 150ma çekiyor ama üzerindeki tüm knoblar fullken yoksa orta ayarlarda 150den daha düşük bir akım çeker bence çok sağlıklı bir durum değil mesela siz preset ayarlarken aniden ses gitmeleri yaşayabilirsiniz.

EMM ve claustrophobicsting bunu beğendi.
  16. Elimde power supply voodoo lab pedal power 2 plus var. 12v de akım katlayıcı ile alabileceğim max. mA 120. 60tan iyidir :) teşekkürler

17. 5 veya 6. Çıkışın dip switchini açarsanız 200ma veriyor zaten hiç doublere falan gerek yok.
    Voodoo Lab - Pedal Power® 2 PLUS

18. EMM

EMM

claustrophobicsting bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş