Pamela Spence

ıyı has ben dınledıkce daha cok zevk alıyorum..zaten bastan sona zevk meselesı degıl mı kardesım...evet herkes begenmesın zorunda da degıl...hosuma da gıdıyo acıkcası herkesın begenmemesı ayrıcalıklı hıssedıyorum:)

Pamela'yı 5N1K'da canlı dinleme fırsatım oldu! Kanımca Pamela'nın çok güzel bir punk sesi var,bence çok nadir seslerden biri! Malesef albüm kaydında müzik çok arka planda kalmış,bu yüzden üzüldüm. Çünkü şarkının içine girip dinlediğinizde ''vallahi bravo'' dedirticek derecede güzel çalınmış parçalar var! Sound'u mükemmel ama kayıtlara daha özen göstermeliler bence! O şarkıların içine girdiğinizde,''canlı dinlemek istiyorum uleyn!'' diye bi haller geliyo...

Başarısının arkasında Gitaristi veya Söz yazarı kişilikler var,doğru! Ama Pamela'nın sesi ve yorumu da göz ardı edilemez kadar kaliteli!
Pamela sadece bizim ülkemizde bukonuda biraz önyargılı insanlar olduğundan verdiği kadarını bile alamıyo bence!

Şebnem Ferah'la Pamela'yı karşılaştıran insanlara sadece gülüyorum!
yıh yıh! :D :LOL: :LOL: :LOL:
Bikere aklıselim her Türk vatandaşı Şebnem Ferah'ın rock yaptığını açıkça görebilir!
Oturun GreenDay'le Blind Guardian'ı karşılaştırın bari :LOL:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

doğru bilgi:)

WS demiş ki:
Yahu ben bu rock değil dinlenmez veya dandik albüm şeylerine katılmıyorum, ayrıca albümü aldım alalı dinlemeden duramıyorum. Albümdeki cover parçalar şöyle;

- Mavi cinayet, bestesi Tom Robinson' a ait bir şarkı. Dinlerseniz melodiyi hatırlarsınız.

- Yaralı gönlüm, anonim bir ege türküsü zamanında Zeki Müren söylemiş ayrıca pulp fiction filminin soundtrack inden de hatırlarsınız...

- Fırtınalar Ebru Gündeş' in zamanında seslendirdiği şarkı işte...

Bence çok güzel bir albüm olmuş. İnsana enerji veriyo öyle birşey işte...

Bu doğru bilgilendirme için teşekkürler. İlk ağızdan bir ek de ben yapayım; o şarkının adının "Mavi Cinayet" olmasının sebebi de orjinalinin adının "Blue Murder" olmasıdır. Out of courtesy yani. Tom Robinson'a ayıp olmasın maksat:)

Bir de "yaralı gönül"ün bestesini her önüne gelen sahiplenmeye kalkmıştır fakat o kadar da kolay değildir her şey, değil mi?:)

deathcontess demiş ki:
iidir iidir ya
hem bnce pameladan önce artunun başarısı yada başarısızlıgı tartışılmalı
cuma akşam ifte artun we de grubunu- diplomatic immunity dinledikten sonra artunun önceki zamanlara nazaran götünün daa da bi çok kalktıgını anladım , bu da demek oluyo ki albüm we sonuc itibariyle pamela başarmış bişiler
gerçi bahsi şahıs her zaman kendıni beenmiş bişiydi ama sonuçta bunun affedilebilir bi yanı war artık o da tevazu göstermesi gerekmeyen we her seyini kendisinin yaptığı sehir rehberi albümü
pamelaya da sadece sarkıları söylemek kalmış galiba
bu durumda pamela kötüdür iidiri neye dayanarak söylicez ki?

İyi bir değerlendirme...bakışaçısını ön plandadır.bu projede kimin neye ulaşmaya çalıştığını bilmeden de konuşmamak lazım zira bu albüm hepimizin görmeye dinlemeye alışık olduğu gibi albüm değil, her ne kadar ayrıntıya -benim kadar- girmediğinizde öyleymiş gibi gözükse de...anlayış farklı, kültür farklı...hesaabı...:)neyse

kilkenny demiş ki:
silent_guitar demiş ki:
arkadaşlar ankaralı amatör grup diplomatic immunity'nin pamela ile olan ilişkisini bilen var mı?
yedikule zindanlarında eşlik ettiler,14 şubatta overall'da yine beraber çalmışlar.olayın iç yüzü nedir yani?bilgilerndirin beni!hiç bir şey bilmiyorum :cry:

Diplomatic Immunity'den Artun ve Pamela iyi arkadaşlar, ayrıca albümün prodüktörlüğünü ve şarkıları yapan da Artun. İlk ve ikinci albümde gitarları çalan artun, davullar ilk albümde eralp (şu an dip.im. bateristi barış askerde olduğundan onun yerine diplomatic'te çalıyor), ikinci albüm de ise barış'a (diplomatic'in asıl bateristi) ait. Yine ilk albümün kayıtları da yanlış bilmiyorsam Diplomatic Immunity'nin basçısı Ahmet tarafından yapıldı. Ayrıca Diplomatic Immunity'nin klavyecisi Murat'ın da yine iki albümde katkıları var. Yani Pamela'yı Pamela yapan biraz da Diplomatic Immunity denebilir. Zaten konser performanslarında diplomatic immunity'le çıktığında apayrı oluyor. Benim bildiğim bağlantılar bunlar..

Bu yeterli sayılır ama bir de şu var ki birilerinin (bence)haksızca "amatör" deyip geçtiği, Ankara'nın en iyi gruplarından biri olan Diplomatic Immunity bir zamanlar Pam'in sesiyle dinleyicisine ulaşıyordu. O dönem Diplomatic'in kadrosu tam olarak böyle değildi (güzel insan Paul filan vardı mesela) ama neyse. Şimdi bu konuyu burada kesiyorum. Ayrıntılı bilgiyi benden alabilirsiniz.;)

p.s:dersimi çalıştım, notlarımı aldım yakında her şeyi açıklığa kavuşturacak bi kompozisyonla karşı karşıya kalacaksınız hazırlıklı olun:)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

dun gece ooze'u pamela yıktı:D ben hatunu ilk defa sahnede izledim ve aşık oldum kendisine.hareketleri figurleri enerjisi...kolu dursa poposu oynuyo:) sesine zaten soz bulamıyorum sıfır detone:) artunla sahnede harika bir ilişkileri var.tamamlıyorlar sahneyi..artun gitarda mukemmeldi ama pantolonundan catalını gormekten kustummm:( velasıl kelam kesinlikle gidilmesi gereken bir konser ..biletler 20 milyondu bu arada...

Geri