Süleyman Bağcıoğlu

gectigimiz ay kendisiyle gayet guzel bir roportaj yaptik.. gercekten de mutevazi ve hossohbet kisilik... gitarindan, cizmelerine, sigarasindan, amfisine kadar ogrenmek istedikleriniz varsa ozelden mesaj atabilirsiniz...

ankaraılar için taze bir haber olsun :
yeni kurduğu grubu kendinden prensli at ile birlikte pazartesi geceleri the pub da sahne alacaktır.
salı tunalı gölgede cuma manhattan da c.tesi if te in rock ile çalmaktadır zat-ı muhterem.

sülayman abi cumattesi gece 24,30 da Ankara Tunus Caddesi IF Performance Hall da çıkıoo. Grupları mükemmel davulda da ağlu var galiba:D

bildiğim kadarı ile, Süleyman Bağcıoğl'nun resmi olarak çaldığı 3 tane albüm var : 1- Bulutsuzluk - numara 2- Volkan yırtıcı - Güneşle kol kola 3 - Gitarın asi çocukları. İşte bir müzik sever arkadaş, Yavuz Çetin anısına yapılan "Gitarın asi çocukları" adlı albümde, Süleyman B.'nun solo attığı parçayı youtube sitesine koymuş. Bu albüm sadece kaset olarak mevcut. Halen satılıyor mu bilemiyorum. Ben bu albüme bir türlü ulaşamadım. Sadece müzik olarak koymuş, klip yok. Youtube'a giriş yasak olduğu için arama kısmına yazacağınız kelimeleri veriyorum : "Gitarın Asi Çocukları - Armagan Sonmez - Bitermiyiz"

90 ların ortasında blues expres olarak odtü konserlerinde dinlediğimiz, reşit oluncada gölge barda dinlediğimiz mütevazi bir abimiz. Oğlu süper davulcu olmuş. Ekipman takıntısı sıfırdır. Çakma bir gitarın sapına dalga geçmek için tükenmez kalemle fender karalamış. 10 vatlık dandik anfi ve epiphone gitarla o sound nasıl çıkıyor halen anlamış değilim. Birde Murat Bağcıoğlu vardı. Abisi yada kardeşi. Neyse Süleyman abi zehirledi gitar konusunda bizi :)

Geri