Objektif

DİKKATLE OKUYUNUZ ANLAYINIZ

objektif dostlarına sesleniyorum.......barışarock ta konsere başladıkları çevreci mesajlar içeren şarkıları "YUH" künye albümünde ki düzenlemesinden epeyce farklı icraa edildi o gün...bir yerde kendi şarkılarını cover lamış oldular... son derece groove, ve dinleyeni beklentiye sokan bir intro,intro nun sonunda beklentileri karşılayan bir atak ve sonrasında da bütün tüyleri ayağa diken bir şarkı ve vokal... iyi güzel.. bu şarkıya bir nota daha konamaz artık, geleceği en son yere gelmiş düzenleme bazın da..rahmetli Cem KARACA ve Kramp ın şarkılarını da cover ladılar onlarda süper di... şimdi bütün bu anlattıklarımın, sizleri yani objektif dostlarını ilgilendiren kısmına geleyim hemen... yukarıda hayran yada fun demedim dikkatinizi celbediyorum objektif dostları dedim... dostlar birbirlerinin kıçını kollar, iyi gün de kötü günde birbirlerinin yanında olur ,görüşmezler ama bir şekilde birbirlerinin attığı adımı bilirler ve birbirlerini severler... bir müzisyenim ve müzik sektörünün şu an ne durumda olduğu konusunda doğal olarak bir çoğunuzdan daha çok bilgi sahibiyim...2006 nın sonuna kadar bütün ciddi firmalar prodüksyonlarını askıya almış durumda ekonomik koşulların belirsizliği insanların risk alma lüksünü tamamen ortadan kaldırdı neredeyse ve durum gerçekten vahim vaziyette .. ammaa.. buna rağmen üretmekten vazgeçmeyen ve bu üretimi insanlarla paylaşma yolunda inatla ilerleyen insanlarda var.. objektif yeni bir albüm hazırlıyor öylede yada böyle bir şekilde yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışıp bu emeği sizlerle paylaşacaklar ve işte o zaman taşıdığınız dost sıfatının altını doldurma sırası gelecek dikilecek önünüze.. burada volkan a taner e başat a hakan ve vecdi abi ye farklı farklı şekillerde sevgisini dile getiren insanlar var.. örnek veriyorum ben,akşam evime gelip bir kova mısır patlattıktan sonra playstation un karşısına geçip öyle kafama göre mutlu mutlu takılırken bu adamlar en ıslanmayacak yerleri bile terden sırılsıklam olana kadar studyoda sabahlara kadar fiziksel ve duygusal yorgunluklar la savaşıyorlar..ne çıkarları var yüzbinlerce dolar mı kazanacaklar ..... sanmıyorum...ama objektif dostlarından birinin, gidip bu albümün korsanını alacağını ya da alna tepkisiz kalacağını da sanmıyorum.....yeteri kadar açık olabildim mi ???? ben ilk okul sıralarında annemin ortadan delip boynuma astığı silgiyi kemirirken objektif vardı arkadaşlar...bundan tam 17 yıl önce... ( allah uzun ömürler versin hepsine) 17 yıl sonra hala objektif diye bir grup olsun istiyorsanız ben ce bunu bir düşünün.... yazının başındaki cover olayına geri döneyim şimdi..hani dostuz dedik ya albümlerin tirajı olsun konser olsun grubu yalnız bırakmıyor her yerde her konserini zırh gibi dolduruyoruz ve bunu yapmayada devam edeceğiz dedik ya hani... o zaman arada biz de birşeyler isteyebilmeliyiz onlardan...anladıkki cover olayınında dibine vuruyor bu adamlar... bir anket yapalım bir şekilde albüme koymasalar bile hiç değilse konserlerde çalmaları için grubu bizim seçtiğimiz bir şarkıyı cover lamaları konusunda ikna edelim... mesela 10 şarkı belirleyelim birlikte ve bu forumda bunlar oylansın objektif te bunu dostları için cover lasın... türkiyede kaç grubun bu şekilde bir ilişkisi var hayran yada fun larıyla...bu ben ce çok özel bir durum...tamam kolay birşey değil ama ne olacak canım taş atıp ta kolları mı yorulacak..onlarında canına minnet zaten
.. şu an düşününce parlak bir fikir gibi geldi bana o yüzden hemen yazayım dedim... sabah a bırakırsam kesin cayarım biliyorum...tabi birazda bu forumda konuşulanların çıtasını yüksetme ihtiyacı duydum o ayrı bir tartışma konusu zaten...herkese selam......
Sinan ŞAŞMAZ

unutmadan.... arkadaşlar siz de abartıp olur olmaz şeyler istemeyin sonuç olarak objektif in oturmuş belli bir sound u var gerek müzikal gerek içerik bakımından o çerçeveye uyacak önerileriniz olsun...yüz düşün... bir konuş....boşa dememişler bunu....

hepinize ilginizden ve bizi yanlız bırakmadığınızdan dolayı teşekkürler..
fusion 78 güzel bir öneri..konserlerde çalmaya yönelik olabilir tabi.ama albümde cover bir parçaya yer verip vermiyeceğimiz henüz belli değil..
ramazanın bitmesini bende sizin gibi iple çekiyorum..şu anda fırtına öncesi sessizlik yaşıyoruz sanırım...yeni konserlerde buluşmak ümidiyle...

Merhaba sevgili Objektif dostları;

Sizden ricam site yöneticilerinin kurallarını dikkate almanız. Çünkü sitemiz yenilenene kadar sizinle iletişimi burdan sağlayabiliyoruz ve inanın bu bizim için, en az sizin için önemli olduğu kadar önemli. Bu konuda duyarlı olcağınızı bildiğimiz için şimdiden hepinize teşekkür ederiz.

_ "selen4selen" arkadaşımızla ilgile yazmak istediğim birkaç cümle var. Sayın "selen4selen", şunu bilmeni isterim ki insanın hayranlarının olduğunu bilmesi kadar mutluluk verici birşey olmaz. Bir insana herhangi bir sebepten dolayı hayranlık duymak aynı zamanda o insana karşı sevgi, destek, saygı ve benimseme gibi duyguları içinde barındırır. Fikrimce bu platformda ne kadar seviyeli, ne kadar düzgün ve na kadar kaliteli olursak, o kadar örnek oluruz. Lütfen müzik adına düşünelim ve
görüşlerimizi sadece müzik adına paylaşalım. TEŞEKKÜRLER.

Kişisel eleştiri ve sevgilerini benimle paylaşan "gulhaneser", "tattomme" , "objektifimherseyim",
"_Berk_", "mertizli", "ipek_", "suhakarakas", "firatsdeath", canım kuzenim "canbora91", canım dostum "fusion78", yol arkadaşım ve canım dostum "volkan_objektif", aysunozdemir1980", "foolforyourloving", "jemssh" e SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Yakında görüşmek üzere.

Of.

Loş akşalar beni alyor çooooooooooooooooooook uzaklara götürüyor............................. :uyku

4 Eylül 2002

- 4 Eylül 2002 - Bir Vecdi Yücalan Ropörtajı -

Soru: Türkiye' de rock müziği kendine bir kimlik oluşturabildi mi?

Vecdi Yücalan: Ben Erkin Koray'ın gitarını ve sesini duyduğum zaman işte kimlik bu diyorum. O, 35 sene evvel Türkiye'nin mozaiğini çözümlemiş arabeskten, Ankara misketine kadar geniş bir soundu rock rifleriyle sentezlemiş bir ustadır. Ayrıca 6-7 yaşındayken piyanoda Bahc ve Mozart'ı bitirmiş, daha sonra rock'a geçmiş bir sanatçıdır.Yani alt yapının sağlamlığından bahsediyorum. Ayrıca arkasından konuşup "Fesüphanallah"çalınca ona eşlik eden ve bu parçaları en az onun kadar bilen çok metalci de gördüm.Yıllarca üniversitelerde yada birtakım seminerlerde arabesk'e karşı olmadığımı, onun da halkın bağrından çıkan bir müzik türü olduğunu savunmuşumdur. Eğer bir sorun görünüyorsa, karşı çıkmak yerine bunu hep beraber incelememiz gerektiğini yıllar içinde söyledim. Yani bizler ne kadar kendi rock müziğimizi insanlarımıza dinletebildik ki? İşte dinletenler şu anda 60 yaşında olup konserden konsere koşuyorlar. Biz sanırım fazla İngiliz olduk arkadaşlar. Beatles'tan başlayıp evrensel sound anlayışına katkıda bulunan yabancı müzisyenler bile, bizim kadar İngiliz olmadılar. Ritchie Blackmore, Jim Page,Yngwie Malmsteen gibi müzisyenler bizim makamlarımızda sololar çaldıklarında, yıllarca bir yerlerden tanımanın verdiği şaşkınlıkla onları dinledik durduk. Erkin Koray'ın çok önemli bir lafıyla bu konuyu noktalamak istiyorum. Komşusuna derdini anlatamayan dışarıya hiçbir şey anlatamaz. :LOL: :LOL: :LOL:

Başda objektif sonrasında başat ve taner hayranı olduğumu yazmışdım ve bundan bugün bir kere daha gurur duydum. Başat'a bir sorum vardı ncak cevap alamadım :cry: Bas gitar alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Teşekkürler DENİZ.

bir insanın müziğine sanatına verimliliğine hayran olmak varken...

ahh be kızlar..kızdırıyorsunuz beni..

bu davranışlarla tanere yaklaşmak yerine daha çok kaybedersiniz..benden söylemesi..

Objektif'e olan bu sevgi hiç bitmeyecek ve sürekli dahada büyüyecek.......

Fusion78: Bence cover olarak Cem Karaca dan kerkük zindanı olmalı abi albümdeç O kadar manyak düzenlemişlerkiç OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOF :metal

Forumda olanlar için çok üzüldüm. Herneyse. Taner abinin çok yakın zamanda en az Volkan Öktem gibi olacağına kesin gözüyle bakıyorum arkadaşlar. 8)
Adamda farklı bir tat var ya. Çözemedim.Şu albüm çıksa bir. Birde şu site nasıl canımı sıkıyor varya.
Güncellenemedi giti yahu.

Bağışlayın ama izninle bir şey sormak istiyoruz.Forumun 1 ila 19 arasındaki sayfaları okuyoruzda, o zamanlar yazan arkadaşlar neden tekrar yazmıyorlar? :roll: Anlayamadık.
Sayın Objektif elemanları, siteyi bekliyruz :LOL:
Duyun sesimizi lütfen... İlkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!! :p

ÇOK ÖNEMLİ!!!

Merhaba Arkadaşlar. Bu yazacaklarımız gerçekten biz fanlar ve Objektif adına çok önemli...

Eski sayfaları okuyoruz ve o kadar güzel mesajlara şahit oluyoruz ki... Şimdi kendi kendimize soruyoruz neden, Mehcem,eylulmayis,HakoMania,NWOBHM,uzakbulutlar,ATAKovic,barbaroben,slayerrrr, PepsiTwist,scrotestical, overman,-GUITARIST-,Bekam,
SinnerRider,deadly,HopeS,Ezgiiii,man_of_man,Under_The_Runes,ostrum, yener,jason55,anadolurock,rockabilly, ulyanov, piitek,demirhan, mustafa95de,barlas, DaveMustaine_64, hybrid, Aldeberan,bezeyis,lotf,Gel-git,Rocker89,slim-tapper,RBC,gicikkiz, deligonlum,tentacruel,salak, oburdunya,okanokan,yener,ALNA,revolte, demirdemir,eagles,thesuspect, bobbysands,osmosis, end_of_flowers,santinista,depresifmor, prooof,non_serviam,alonesong,straum, silent_guitar, AnDuRiL,Storm_Warrior, erkinist, katil_cocuk,morvedelisi,cenktaner,impala, spinyivy,accept_udo,
chrioptera_in_carpathia,slayerbodom,sethi,mbk,philosopsycho,
anti-social, bedave, alicem007, VoiceCat,basgit,basscat, cagor1 ve
mad artık duygu ve düşüncelerini Objektif ile paylaşmıyorlar? Halbuki eskisi gibi olsa burda o kadar büyük bir aile oluruz ki...
Takdir edersinizki, Objektif bunu sonuna kadar hakediyor. Hele hele şu anda bize en çok itiyaçları olduğu bu albüm döneminde sizcede onlara destek olmamız gerekmez mi???

Ya ben anladım ki;
Biz boşuna konuşuyoruz...
O kadar da forum kurallarını teker teker alıntılayıp özellikle rica ettim sizlerden arkadaşlar...
Neden hala ısrarla aynı hataları yapmakta devam ediyorsunuz ? Kırıcı olmak istemiyorum ama inanın bu başlığa harcadığım zamanı hiç bir başlığa harcamıyorum. Ve son yaptığım uyarıdan sonra özellikle hatalı mesajları silmeyip düzeltmek yoluna gittim. O kadar yazıp zaman harcıyorsunuz madem silip yok etmeye kıyamadım. Ama biz böyle alttan aldıkça siz hepten umursamaz davranıyorsunuz. Ve işin en kötü yanı da beni böyle davranmaya ve konuşmaya zorlayarak aslında hiç olmadığım halde " antipatik ve ukala " bir insanmışım imajı çiziyorum istemeyerek...
Lütfen forumdaki diğer başlıklara bir göz atın ve bu başlığın neden böyle olduğu konusunda sorgulayın kendinizi biraz.

Sevgili aysunozdemir1980;
TAMAMI BÜYÜK HARF, BOLD ( Yani Kalın ), BÜYÜK KARAKTERDE, RENKLİ, YA DA ITALIK( yani eğik) YAZMAK FORUM KURALLARINA AYKIRIDIR... DİKKATİNE ! Benzeri bir çok mesajını editlemişliğim vardır. Geri dönüp baktığında mesajlarındaki bu değişimi tesadüfe dayandırmamış olmanı umuyorum. İnan ciddi zaman harcıyorum. Hepiniz bu konuda biraz daha özenli davranabilirseniz çok sevinirim...

Sevgili selen4selen ;

KİŞİLERİN ÖZEL HAYATLARINI KESİNLİKLE TARTIŞMIYORUZ ve OLAYI TELEFON MUHABBETİNE İNDİRGEYECEK KADAR BAYAÐILAŞMIYORUZ...Benzeri tavırlarının sonucu forumdan atılmandır malesef...

Ve Sevgili gulten_karlidag;
"27-Ağustos-2005 Objektif bir tarih yazdı" tamam doğrudur ama bunu periyodik aralıklarla yazmamanı rica edicem. Kabul edersin ki çok da hoş olmuyor hele ki; Objektif ile ilgili söyleyebileceğin daha nice güzel şeyer varken...

Şöyle düşünün en azından;
Bundan 3 ay sonra foruma gelen bir kullanıcı Objektif ile ilgili birşeyler öğrenmek isteyecek ve karşılaşacağı şey ne olmalı sizce ?
Nedir, ne tarz müzik yapar, şarkıları nasıldır, şimdiye kadar neler yapmış, elemenları hangi ekipmanları kullanır, hangi konularda eleştirilir, genel müzik sektörüne ve hayata bakış açıları nelerdir, hangi mekanlarda sahne alırlar, hedefleri nelerdir ... Ama malesef çok üzülerek söylüyorum ki ben bu başlık altında böylesi yorum ve sorulara rastlayamadığım gibi ayrıca " Forum Kurallarına" da kesinlikle uymamakta ısrar eden bir kullanıcı profili ile karşı karşıyayım. Bu site bugün bir yere geldiyse ve amatör/profesyonel bir çok müzisyen tarafından bir iletişim kanalı olarak kullanılıyorsa bunun sebebi taviz vermediğimiz forum kurallarıdır. Mesaj sayısına bakılmaz en eski üye bile üst üste yaptığı hatalar sonucunda siteden tereddüt edilmeksizin uzaklaştırılır. Bilginize...

Sevdiğiniz gruba sahip çıkmanızdan öte sahip çıkma BİÇİMİNİZ çok önemli bence... Madem o kadar seviyorsunuz lütfen rica ediyorum bu başlığın geleceği açısından daha özenli davranın.
Objektif grubuna olan sevgi ve saygımdan ötürü Kilitlemiyorum...
Ama iyi gitmiyor, toparlanmak lazım...Haberiniz olsun

Bu malum sebeplerden dolayı sürekli uyarı almamız ve sevgili Özlemin bu başlığa harcadığım zamanı hiç bir başlığa harcamıyorum sözleri beni gerçekten çok üzdü.4x4 önden çekişli Selenin siteden atılması gayet mantıklı.Bütün uyarılara rağmen bu şekilde davranması ayrıca düşündürücü.Sevgili Cafe metro elemanları.O ismini yazdığınız kişilerin bir çoğu bu sayfayı ziyaret ediyor.Ama şikayetleri var.O yüzden uzak durmaya çalışıyorlar. Şİkayetlerinin ne olduğu herhalde anlaşılmıştır.Zaten anlamayanlar aynen yazmaya devam edip kendilerini deşifre edeceklerdir.Selamlar...Vecdi...

Geri