Objektif

okuduğunu anlamadan konusan herkeze hitaben....

deadly bayramlık ağzımı açmadan önce sana ilgin için teşekkür ediyorum.. cevap verdiğin için sağol....
Şimdi yazdıklarımı okuyan ama okuduğunu anlamayıp konuşan bütün arkadaşlara bir kaç madde sıralamak istiyorum....

1) Ben objektif grubundan kimseyi eleştirmedim,dil uzatmadım
2) Eleştirecek olsamda bunu burada yapmam!
3) Taner yakın arkadaşım.Onun davulculuğunu davulcu olmayan kimseyle tartışmam,tartışılmasına da mani olurum
4)Ben burada ciddi şekilde düzeysizlik içeren mesajları yazan kişileri eleştirdim(????)

Tanerin ne davulculuğu ne de müzisyenliği hakkında her hangi bir yorum da bulunmadım.Benim aşmış olmaktan kastettiğim tam olarak şuydu...

Yanlış olan birşey vardır ve sen bir şekilde bu yanlışlığın karşısına geçmek istersin.Sanatçılar için konusuyorum,bir ressam ne için resim yapar yada bir şair ne için şiir yazar bir müzisyen ne için müzik yapar...hemen söyleyeyim çünkü adamın bir zoru bir derdi vardır onu anlatmazsa çatlar ölür yaşayamaz.Bir şekilde bunu ve kendi ifade etme gereksinimi hatta mecburiyeti vardır,o içindekini kusması gerekir sanatçının...resim yapma kabiliyetin vardır yaparsın ve kendini bu yolla ifade edersin yada yazarsın ama bunları temelinde kendini ifade edebilmek için yaparsın..

...Benim babam torna ustasıydı ve hayatında hiç böyle bir derdi olmadı ama benim bir zorum vardı...demem o ki sanatla yaşayan insanların böyle dertleri vardır kendini anlatması ifade etmesi gerekir bunun yollarıda farklıdır.. güzel şeylerden bahsederler sana, aşktan sevgiden tabiattan evrenden yaşamın içinde olan her güzel / kötü şeyden..
Bahse konu olan kişiler OBJEKTİF grubunun üyeleri.Bu insanlar yaptıkları müzikte ne dertleri varsa onları ifade ediyorlar.. işte ben de diyorum ki bu ifadenin sonucunda bir şeyler değişir se bir şeyler AŞILMIŞ demektir...

KÜNYE de sınıfsal ayrımı ifade ediyorlar ,avaz avaz bağırıyorlar; bu ormanları yakan bu denizlerin içine eden bu savaşları çıkaran dünyayı bu hale getiren her ne varsa hepsine YUH !! olsun diye. ..İşte bu tepki bir etki doğurursa bir şekilde bu duyarlılığı gündemde tutarlarsa tam amacına ulaşsın yada ulaşmasın ömürlerini bu çizgide sürdürürlerse bir şeyler aşılmış demektir... yani benim AŞMAK'tan anladığım bu.. ama sizler görüyorum ki olaya çok daha yüzeysel ve alelade(?) bir perspektiften bakıyorsunuz...
Türkçe yanlış anlaşılmaya müsait bir dil olduğu için ve yazdıklarımıda dikkatli okumadığını var sayarak taner e dil uzattığımı idda eden arkadaşa ayrıca bir şey söylemeye gerek duymuyorum.

Bu forumda ki bütün insanların kalbinde güzellikler olduğunu biliyorum çünkü sizler bir şeylerin farkındasınız sizleri buraya toplayan bu farkındalık bunu da biliyorum.Bu forum'u ciddiye alın ve bu ciddiyet içinde kur yapmak uygunsuz kelimeler sarfetmek anlamadan dinlemeden düşünmeden yazmak olmasın..

Ne kadar güzel bir durum,hayranı olduğunuz insanlarla aranızda böyle bir koprü var.Neden bu köprünün ayaklarını dinamitliyorsunuz ki!!!Emin olun konuşmak ve sizlerle tartışıp paylaşmak isteyecekleri şeyler (ki burada güzel örnekleri de var) çok daha farklı....

sinan şaşmaz

Re: okuduğunu anlamadan konusan herkeze hitaben....

fusion78 demiş ki:
KÜNYE de sınıfsal ayrımı ifade ediyorlar ,avaz avaz bağırıyorlar; bu ormanları yakan bu denizlerin içine eden bu savaşları çıkaran dünyayı bu hale getiren her ne varsa hepsine YUH !! olsun diye. ..İşte bu tepki bir etki doğurursa bir şekilde bu duyarlılığı gündemde tutarlarsa tam amacına ulaşsın yada ulaşmasın ömürlerini bu çizgide sürdürürlerse bir şeyler aşılmış demektir...
sinan şaşmaz

fazla söze gerek yok sanırım....

Geçmişte yürürdük
Ateşten yollarda
Biz senle biz senle
Yolumuz kaybolsa
Bulurduk doğruyu
Biz senle biz senle
............................
Nerde şimdi o
Geçmişin garip ışıltısı
............................

Kırgınsan kırgınsan
Mutsuzsan mutsuzsan
Bıktıysan bıktıysan
Yorgunsan vaz geç
..............................
Koştuğumuz o yollar
Kaplıydı dikenle
Biz senle biz senle
Batsada bedene
Öğrendik acıyı
Biz senle biz senle

Yorgunsan yorgunsan
Vazgeç sen yorgunsan
Bıktıysan bıktıysan
Yorgunsan vazgeç
Yorgunsan vazgeç
Kırgınsan vazgeç
Mutsuzsan vazgeç
Yorgunsan vazgeç

Söz :Vecdi Yücalan
Müzik :Faruk Kavi - V.Yücalan

Vecdi abi (ve tüm Objektif elemanları) elinize sağlık. Pek kimsenin yapmayacağı birşeyi yapmışsınız gene. Bazı yeni gruplar bile bir-iki parçasını -hatta onların demo versiyonlarını- koyarken tüm albümü koymanız Objektif'e yakışır bir iş olmuş. Albüm kaset formatında vardı bende ama mp3 olarakta bulunması (işyerinde mesela) çok faydalı oldu.

fusion78 yada sinan abi ya da senin değiminle ajan.benim değimimle hocam:)

seninle de konuştuğumuz üzere müziği anlamak için yaşamak lazım..çoğu emekten geçiyor.
birebir yaşamış insanlarsınız ve bir çok kişi lay lay lom..

o yüzden ifade ve anlayış konusunda hep sıkıntı çekeceğiz bunun farkındayım.ama belki de yazdıklarını en iyi anlayan olduğuma emin olabilirsin.

senin gibi bir dostum abim ve hocam olduğu için de mutluyum:)

yeni siteyi çok beğendik...fusion78 çok doğru şeyler söylemişsin ama gündemide bu konuyla meşgul etmeyelim.kimin ne olduğu biliniyor..sevgili volkan sitede senin fotoları göremedik.bekliyoruz.bütün objektif elemanlarına mersinden sevgiler...

İlk olarak sözlerimiz gerekli insanlara;...
Taner kendini kanıtlamıştır ve hala kanıtlamaya devam ediyor. Türkiye'nin yetiştirdiği saylı isimler arasına girmesi an meselesi. Bunu son albümde de göreceğiz zaten. Ona söylenecek söz yok.

İkincisi site tek kelimeyle muhteşem olmuş.

Sizi çok özledik Objektif. :cry:

Arkadaşlar neden bu forumda ve diğer forumlarda Taner'e bu kadar yükleniliyor. İşini iyi yaptığı için mi???
Aynı şey Kurbanın davulcusu Burak Gürpınar'a da yapılıyor. Bundan zevk mi alıyorsunuz?
Herkes idaalleri peşine koşsun. Laf atmasın. Bu insanlar daha haberi olmayan insanlarada kendilerini kanıtlayacaktır. Merak edilmesin.
Başarılarıyla konuşulsun.

Hmm.. Vecdi Abi buraya takılıyomuş ha.. Bizim Maltepe pazarında (Ankara) size çok benzeyen bi eleman var, korsan cd satıyor; gelin birlikte dövelim.)

Künye'yi aldıktan sonra hep merak ettim neden daha önce kendi sesinizi kullanmadınız diye... bi açıklık getirirseniz?(İbrahim şahsının sesi pek çekici değildi..)

Son olarak; ilk albümde Gölge adlı bi parça var, kime yazılmış o? Geçmişi bilmeyip geleceği göremeyen zat kim oluyor yani?? Merak eyledim

Taner, şu ana kadar dinlediğim en iyi davulculardan biri ve onu dahada tanıtmak için elimden geleni yapacağım. Tapıyorum. :tap: Çünkü bence o bunu sonuna kadar hakediyor. A h şu albüm çıksaydı artık...:)

Başat ve Taner'in her yönü mükemmeldir ve tartışılmaz. Ben Volkan'ında gruba çok fazla yakıştığına inanıyorum. Ne dersiniz? Volkan artık yazmıyorsun. Taner ve Başat size hayranım abi ben. Hakkınızda bilgi topladım baya bi :metal

Ya Hakan'a ne demeli bilmem ki.......Yok böyle bir gitarist. Çığlığa boğdu bizi. Tek hatırladığım Hakan'nın gitar çığlıkları ve Taner'in kickleridir! :metalhead

Re: okuduğunu anlamadan konusan herkeze hitaben....

Arkadaşlar Sinan Şaşmaz'a yüklenmeyiniz. Unutmayınız ki o aynı zamanda Taner'in arkadaşıymış. Onun hakkında neden karalayıcı şeyler yazsın ki? Alakası bile yok. Lütfen.
Şimdi ben çok merak ediyorum, bu kadar kabiliyetli insanlardan Vecdi Yücalan liderliğinde nasıl bir albüm çıkacak :beer

Geri