Objektif

elimde gitarımla ölmek değil sizi dinlemek istiyorum hep. az mı daldık derinlere Alanya akşamlarında karanlık ufka sizin müziğiniz kulağımızda...
geçenlerde adını hatırlamadığım bir kanalda, adını hatırlamadığım bir klibinizi izledim. son albümlerinizdendi sanırım. ama şarkının sözlerini de hatırlamıyorum. ama o klibi izlerken hissettiğim "bu iğrenç piyasada hala ayakta mıyız acaba? yoksa boşuna mı çırpınıyoruz? hani hala yapıyoruz bu müziği ama bizi duyan var mı acaba?" duygularını hala içim sızlayarak hissetmekteyim. sizsiz olmaz...

Bu piyasanın Objektif'e ihtiyacı var. Kaliteli işler her zaman müziği bilen ve benimseyen kişiler tarafından ayakta alkışlanır. Biz objektif'i Barışa Rockda ayakda alkışladık ve bundan sonra yacakları albümü sabırsızlıkla bekliyoruz ancak sabır taşı çatlamak üzere.

SİSSİZ OLMAZ!!! 8)

objektif demiş ki:
Konser Provalarına başladık.Bu arada albüme yoğunlaştık ve bitirmeye çalışıyoruz.Konser isteklerinin yoğun olması çok güzel.Şu anda o iş içinde çalışamalarımız sürüyor.Ama biraz daha sabır.Konser Konser diye koşturursak bu albüm seneye kalır.Biz artık çıksın diyoruz.En yakında görüşmek dileğiyle..Vecdi Yücalan...Objektif :metal

Valla sabır bir yere kadar.
Hepinize başarılar.
Çok bekletmeyin. Rock'n roll ;)

ipek_ demiş ki:
objektif demiş ki:
Konser Provalarına başladık.Bu arada albüme yoğunlaştık ve bitirmeye çalışıyoruz.Konser isteklerinin yoğun olması çok güzel.Şu anda o iş içinde çalışamalarımız sürüyor.Ama biraz daha sabır.Konser Konser diye koşturursak bu albüm seneye kalır.Biz artık çıksın diyoruz.En yakında görüşmek dileğiyle..Vecdi Yücalan...Objektif :metal

Valla sabır bir yere kadar.
Hepinize başarılar.
Çok bekletmeyin. Rock'n roll ;)

Lütfen ya bir konser bu kadar zormudur Allah aşkına.

baRock demiş ki:
canlı performansını ilk kez barışa Rock ta seyrettiğim grup.Muhteşemdin.yüreklerinize sağlık.ve o gitarist.hocam bu msjı okurmusun bilmiorum ama Allah aşkına senin parmaklarında kemik yokmu yaa :) onasıl gitar çalış öle salyalarım akarak seyrettim seni.eline sağlık

Hakan'ı Objektif konserinde bir daha izlemek için herşeyimi veririm. Hakan baba ne zaman konser ya? Shaft da çıkacaksınız dimi?

Sevgiler.

Selamlar:
Burdaki hemen hemen bütün grupların canlı performanslarını ve sohbetlerini YÜKSEXSES'de izledik. Sizi ne zaman izleyeceğiz?

Saygılarımla İpek.
Rock'n roll :beer

saxon demiş ki:
objektif iyidir,iyi...toplumsal sorunlara değinen şarkı sözleriyle vecdi yücelanın yeri ayrıdır bu alemde...hard rock deyince kramp,whısky,dr.skull,devil,hazy hill ve objektif geliyor ülkemden aklıma...90daki'' tımarlı hastane'' çok önemli albümdür bence de klasik heavydir bu albüm...fahişe isimli şarkı o dönemin koşullarında sanırım rtükten geçmedi fosforlu isminde albümde yer aldı...bütünüyle iyi bir albümdü tımarlı hastane...whısky-babannenin daha önce çıktığını düşünürsek 80li yılların sonunda biz de de rock albümlerinin varlığına kanıt...93teki hayal ve yaşam albümü hard rocktı ve objektif soundunu iyice yansıtıyordu...özel çocuk ve şizofreni yollarını çok beğenmiştim ben...96daki kuşkular bütünüyle ısınamadığım bir albümdü...mahkumları saymazsak...yine de belli standartların üstündeydi ama ben çok tutmadım diyelim... :roll: 2000de künyeyi çıkartan objektifin bu albümünde ihanet-cinayet-ihanet benim çok beğenimi kazanmıştı...yuh,künye,teknoloji daha yoğun şarkılardı...
5.albüm gelsin artık beklemedeyim...objektiften kötü bir şey gelemez zaten...

bütün kış işedikleri denizlere
yazın yüzmeye gidenlere yuh sana da yuh bana da yuh yuhhhhhhh...

adres her daim paronoid,master of reality ve sabbath bloody sabbath!!!
long live rockn rollllllll :twisted: :twisted: :twisted:

İhanet cinayet benimde favarimdir 8)

Radikal Gazetesi

Uçurumların uğultusunu dinle
'Objektif', 80'lerin sonlarında Samsun'da kurulan bir rock grubu. Grubun solisti Vecdi Yücalan 'İnsanlar arasındaki uçurum gitgide büyüyor. Rock müzisyeninin bunu görmesi, anlatması lazım' diyor
GÖKSAN GÖKTAŞ
İSTANBUL - 1980'lerin sonu. Uzun saçlı delikanlıların köşebaşlarında kıstırılıp fena halde pataklandığı, bazı köşe yazarlarının 'Memlekette cins yetmiyormuş gibi bir de bu rock'çı, metalci taifesi türedi' mealinde yazılar kaleme aldığı yıllar... Ama bir taraftan yerli rock gruplarının hızla artmaya başladığı, üniversite konserlerinin büyük bir ivme kazandığı bir dönem. Memleketin her köşesinde rock, heavy metal grupları kuruluyor. Gençlik bunlardan nasıl mı haberdar oluyor? Hıbır dergisi çizeri Abdulkadir Elçioğlu, namı diğer Abdülika'nın sayfasının kenarındaki karınca duası yazılardan. Ve Abdülika köşesinde sadece konser duyurularını yapmakla kal-
mıyor, yerli yabancı rock gruplarının karikatürlerini çiziyor, biyografilerini ve şarkı sözlerini yayımlıyor. Bir anlamda 'habercilik' yapıyor yani...
İşte Abdülika'nın o dönem sıklıkla bahsettiği gruplardan biri de Samsun kaynaklı 'Objkektif'ti. Fotoğraflarını görmemiştik ama Abdülika'nın çizgisinden tanıyorduk onları. 'Türkçe rock yapılmaz' tutuculuğunun en yoğun yaşandığı dönemde, 1990 yılında 'Tımarlı Hastane' albümüyle rock piyasasına hızlı bir giriş yapmışlardı. Müziğin ağır işçilerindendiler. Tek kuruş para almadan sırf bu müziğe tutkun oldukları için İzmir'de, Ankara'da, İstanbul'da sayısız konser verdiler.
İlk albümlerinin çıkışından üç yıl sonra 1993'te 'Hayal ve Yaşam', 1996'da 'Kuşkular' adlı albümleri yayımlandı. 'Objektif' artık 'Samsunlu grup' diye anılmıyordu. Çünkü grubun üyeleri artık İstanbul'a yerleşmişti. Bugün grubun ilk günkü kadrosundan Vecdi Yücalan kalmış sadece. Arkasına dört yetenekli genç müzisyeni almış, yoluna devam ediyor...

'Sana da bana da yuh'
'Objektif' dört yıl aradan sonra, ye-ni kadrosuyla 'Künye'yi çıkardı. Türkçe, kaya gibi bir albüm 'Künye'... Albümün ilk klibi de 'Dağlarda'ya çekildi. Grubun ilk günleriden bu yana göze çarpan 'çevrecilik' teması bu albümde de ön planda. Grubun solisti, 12 yıllık emekçisi Vecdi Yücalan şöyle diyor: "Çevreci diye bir şey yok aslında. Dünya üzerinde yaşayan, dünyanın havasını soluyan, suyunu içen herkes çevreci. Bu bir politik görüş değil, insani bir durum. Ozon tabakası delindi. Güneş solcu sağcı diye ayırmıyor, herkese eşit ölçüde zarar veriyor. Kendimizi de eleştirmemiz lazım. Albümde 'Yuh' diye bir şarkımız var... 'Sana da yuh/ Bana da yuh!' diye bitiyor şarkı. Sonuçta hepimiz aynı tuvalete ediyoruz. O tuvaletlerin son durağı da sonuçta aynı deniz. Biz en azından bunun farkında olduğumuzu haykırarak, bizi dinleyen insanların da kendi hayatlarından başlayarak olup bitene uyanmasını istiyoruz."
Vecdi Yücalan "Bazı konuları en basit, en birebir haliyle anlatmak lazım. Künye'de öyle yaptık" diyor ve devam ediyor: "İnsanlar arasındaki uçurum gitgide büyüyor. Rock müzisyeninin bunu görmesi, dile getirmesi lazım. İnsanca yaşamak herkesin hakkı. Biri yiyip biri bakarsa sonuç herkesçe malum... Rock'ın ruhunda, özünde de bu 'protest' hava vardır zaten. Bizim rockçı'lar Kemancı'dan çıkıp nasıl bir ortamda yaşadıklarının farkına varırlarsa ya da en azından böyle bir şeyi kendilerine dert edinirlerse onlar da göreceklerdir..."

Re: Merhaba sevgili Objektif dostları;

Taner_Keser_Objektif demiş ki:
Merhaba sevgili Objektif dostları;

Her zaman ki gibi sizden ricam site yöneticilerinin kurallarını dikkate almanız. Forum Kurallarına uyalım.
Bu konuda duyarlı olcağınızı bildiğimiz için şimdiden hepinize teşekkür ederiz. Albüm çok yakında tamamlanıyor.
Karşınıza çok iyi çıkacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Yakında konserlerimizde başlayacaktır.
Haberleri ve yenilikleri www.objektifonline.com'dan takip edebilirsiniz. Teşekkürler.

Sayın "selimoncugoz"; Seni hatırlıyorum. Yoğun bir arkadaş grubunla Shaft'a sık sık geliyordunuz. Hakkımdaki düşüncelerin

için çok teşekkür ederim. Yakında konserlerimiz başlayacak. Görüşmek ümidiğle. Teşekkürler.

Sayın "mertizli"; Bülent Ay benim için bir ilham kaynağıdır ve Türkiye'de gurur duyulan işlere imza atan nadir rastlanan,

kaliteli bir müzisyendir. Teşekkürler.

Sayın gulhaneser"; Davul kayıtları, gecelerce çalışarak bol çay ve kahve aralıklarıyla kısa sürede tamamlandı. Teşekkürler.

Sayın "selinnn"; Künye albümünü www.objektifonline.com adresinden indirebilirsin. Teşekkürler.

Sevgili arkadaşım "erqan"; Albümden şüphen olmasın. Teşekkürler.

Sevgili dostum "fusion78"; Her ne kadar yanlış anlaşılsada doğrudan yanadır. Teşekkürler.

Sevgili öğrencim "sude23sude"; Düşüncelerin ve fikirlerin için çok teşekkür ederim. Eksik olma. Teşekkürler.

Kişisel eleştiri ve sevgilerini benimle paylaşan can dostum "kola", arkadaşım Queen of Metal", "tattomme",

"aysunozdemir1980", "mertizli", "elcinas", "ozancankul", "Berk",
"aysenur80", "selen4" 'e ve tüm Objektif yolcularına

SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Yakında görüşmek üzere...

Cevap için çok teşekkürler abi. Bülent Ay ile ilgili olarak seninle tamamen aynı fikirdeyim. Ama abi bu kadar mütevazi olmasan ya:) Yani senin stilini ve duruşunu yabana atma.
Her zaman yanınızdayız abi rocknroll :yaratik

Geri