Objektif

albüm...
?
;)
zımba gibi bir albüm geliyor bilesiniz. detaylara girmeyeyim; ama albümü dinledim. sağolsun temmuzda taner dinletmişti bana. vecdi yücalan da oradaydı tabii : "üstad, bu şarkıları daha önce de dinlemiştim ben sende" dediğimde "e tabii, sen bunların demosunu biliyordun zaten" dedi.
:LOL:
onun demo kayıt dediğini albüm diye piyasaya sürenler var. böyle bir titiz çalışmanın ürünü bir albüm geliyor bilesiniz.

Taner Keser.

Herkese merhabalar. Bu zamana kadar hakkımda yazılan olumlu ve olumsuz tüm yazılar için teşekkür ederim. Artık Objektif başlığın da hakkımda bir şey yazılmamasını rica ederim.

Saygılarımla; Taner KESER.

Re: Taner Keser.

Taner_Keser demiş ki:
Herkese merhabalar. Bu zamana kadar hakkımda yazılan olumlu ve olumsuz tüm yazılar için teşekkür ederim. Artık Objektif başlığın da hakkımda bir şey yazılmamasını rica ederim.

Saygılarımla; Taner KESER.

bencede taner çok haklı artık bu konun kapanması lazım

saygı duyalım .........

erkinist demiş ki:
albüm...
?
;)
zımba gibi bir albüm geliyor bilesiniz. detaylara girmeyeyim; ama albümü dinledim. sağolsun temmuzda taner dinletmişti bana. vecdi yücalan da oradaydı tabii : "üstad, bu şarkıları daha önce de dinlemiştim ben sende" dediğimde "e tabii, sen bunların demosunu biliyordun zaten" dedi.
:LOL:
onun demo kayıt dediğini albüm diye piyasaya sürenler var. böyle bir titiz çalışmanın ürünü bir albüm geliyor bilesiniz.

Gelsin artık, sabırsızlıkla bekliyoruz ;) ... titizlik ve kalite konusunda şüphemiz yok zaten ...

Objektif "Hayal Et ve Tımarlı Hastane" yeni video

1986'da kurulan Objektiften "hayal et" ve Tımarlı Hstane "isimli 2 video, you tube de...
KADRO :
Vokal: iBRAHİM cANTAY
Gitar: Vecdi Yücalan
Bas: Tayfun Çubukçu
Klavye : Turgay Asan
Davul : Tuncay Zigaloğlu

19 Mayıs Şenlikleri, Çiftlik caddesi konser videosu..
İzlemek için aşağıdaki link e tıklayın...
Ve işte Objektif / Samsun
Hayal -et
http://www.youtube.com/watch?v=GwoBuljrjaI
Tımarlı Hastane
http://www.youtube.com/watch?v=xK4cB_U0JXU

vay be çok iyi bir nostalji.objektif samsuna sık geliyor sanırım ama ben samsunda yaşamaya başladığımdan beri hiç konser olmadı.
Sevgili Vecdi abi yeni albumle birlikte turneler olursa Samsuna mutlaka bekliyoruz.Fakat konser Eylul-Temmuz arasında olursa çok iyi olur.Malum sadece okul dönemi burdayız.Yazın memleketteyiz...Ayrıca yeni albümü sabırsızlıkla beklemeye devam ediyoruz...Sabrımızada değecek bir albüm olacağına inanıyorum...

Re: Objektif "Hayal Et" yeni video izleyin...

dark_heaven demiş ki:
1986'da kurulan Objektiften "hayal et" isimli video, you tube de...
KADRO :
Vokal: iBRAHİM cANTAY
Gitar: Vecdi Yücalan
Bas: Tayfun Çubukçu
Klavye : Turgay Asan
Davul : Tuncay Zigaloğlu

19 Mayıs Şenlikleri, Çiftlik caddesi konser videosu..
İzlemek için aşağıdaki link e tıklayın...
Ve işte Objektif / Samsun

http://www.youtube.com/watch?v=GwoBuljrjaI

Bu gibi görüntüler grupların özel görüntüleri statüsündedir. Günahıyla sevabıyla bu görüntülerden ancak grup sorumludur ve paylaşım yapılması da ancak grubu ilgilendirir. Böyle bir videoyu önce paylaşmak, sonra da paylaşılan linki de herkese duyurmak son derece yanlış bir davranış. Vecdi Yücalan burada, aramızda; en azından ona bir mesaj'la durumu söyleyip bilgi alınabilirdi. "İzin" demiyorum, sadece bilgi. Ki aslında işin doğrusu izin alınmalıdır.
Çok hassas konulardır bunlar, biraz daha dikkatli olsak?

Sanırım görüntüler izin alınmadan yayınlanmış. Böyle görüntüleri Vecdi Abinin kendisi koyması doğru olur. Bu arada ibrahim abi nerelerde neler yapıyor bilen gören arkadaşların bilgi vermesini rica ediyorum.

Bana göre bir konser görüntüsünün yayınlanmasının hiçbir sakıncası yok.. Tabii ki o görüntünün içeriğinin gruba bilgi verilmesi dahilinde...

Ben bu görüntülerin linkini buraya koyarken Objektif grubuna zarar versin diye koymadım.Herhangibir art niyetimde yok zaten. Bunları youtube'ye koyan da ben değilim. Kim koymuş onuda bilmiyorum. Sadece linklerini verdim. Ayrıca ters olan bi şey yok ki bu videolarda. Ben çok beğendim. En azından bu videolar sayesinde Samsun'un objektifini de tanıma fırsatı buldum.
Bu linkteki videolar için izin alınacak bi şey yok bence. Ben beğendim. Herkes beğenip beğenmemekte özgür. Bu kadar tepki "neden" anlamadım. Malatyalı arkadaş, "klibin içeriği hakkında bilgi verilmesi gerekirdi vecdi abiye" demiş. Güzel de; bu videolarda kendisi var zaten. Halka açık bir konser etkinliği. İçeriğinin neresi için izin alınacak onu anlayamadım!!! Yani bu videolarda utanılacak bi durum mu var!!!

Vecdi abi lütfen çıkarın artık albümü herkes gergin ve sabırsızlık içinde bekliyor.Albüm dışında çok farklı şeyler konuşulmaya başlandı.Gelsin artık albüm....

İHANET CİNAYET

BUGÜNLER DE COK KONUŞALAN VE KONUŞULACAK OLAN KÜRESEL ISINMAYLA BİRLİKTE, OBJEKTİF GRUBUNUN İHANET VE CİNAYET PARÇASI DAHA ANLAMLI HALE GELMEYE BAŞLADI.

İhanet ve Cinayet

Söz-Müzik:Vecdi YÜCALAN

DEMEDİM Mİ BEN SANA GÜZELİM
YERYÜZÜ DİLE GELDİNİHAYET
AÇ KALBİNİ GÖSTER KİMLİÐİNİ
GERÇEÐİ NASIL GİZLEDİÐİNi

O.................................CİNAYET
O.................................İHANET

YERYÜZÜ ISINIYOR FAZLA FAZLA
SULAR YÜKSELİYOR AMANSIZCA
BOÐULUYOR DÜNYAMIZ SON HIZLA

İHANET CİNAYET İHANET
İHANET CİNAYET İHANET
İHANET CİNAYET İHANET

OZONUDA DELDİLER
DÜNYAYI YOK ETTİLER
DÜNYANIN TERZİSİ YOK
BU GİDİŞİN SONU YOK
DEMEDİMMİ BEN SANA

www.taylanayik.info

YALAN KILIÇ ÇEKİP VURDU BOYNUNU GERÇEÐİN

yazmayacaktım da.. duramadım yine

ben bu erkinist e hasta oluyorum valla... ailecek çok gülüyoruz eylemlerinin devamınıda merakla bekliyoruz.. yürüüü kim tutar : )

Geri