Objektif

ya nooluyo burda anlamadım gitti be..kaç senedir bu forumlardayım ne hale geldi burası :D
Vecdi abi bendeki de tam şanssızlık, biliyosun uzağız biraz atlayıp gelemedim, daha sonra kanaltürk yayınladı ilk sizi vermiş galiba, Objektif hariç hepsini izledim :evil: yani bu kadar olur :)
ya sizi mutlaka izlemek istiyorum, sizi bizim üniversiteye getirmek için naapmam gerekiyo? bahar şenlikleri için şimdiden ayarlamaya çalışıcam, nolur nolmaz bu hayran patlaması hayra alamet değil kapıverirler sizi :)
bütün abilerime sonsuz selamlar saygılar
Barış

---Türkçe rock müziğin kralları.---

---Türkçe rock müziğin kralları.--- 8) birkaç gündür sizin hakkınızda bilgi topluyorum. Tabi Volkan Taner Başat zor oluyor. Sitenizde de yoklar zaten hala. Protest tavrını hiç bozmamış,idealist ve yenilikçi bir grupsunuz. Bu şekilciliğin içindekendini bozmayan bir Objektif. Sürekli arkasında durulmasını hakeden bir grup. Konserde olan şanslılardandım. İnanırmısınız o kadar farklı bir havanız varki duruşunuz çalışınız (Hakan baba gitarına hayranım.) okarizma o davulcu zaten o ne öyle ya ben kick manyağıyım ve o adam orda beni mahfetti yani. Miletin iki elle yapamadığını tek elle yapıyordu yaw. Uzun lafın kısası siz aşmışsınız. Aslında ben bi ara sahne arkasına geçtim ama daha sonra sizi önünüzden izlemek için geri döndüm. Sonra ne olduysa abi güvenlik bir süre bırakmadı. Gıcık olmuştum. Neyse klavyeciniz Volkan Bascı Başat baba derslerini verdiniz ya. :LOL:
Sözlerime burda son verirken bu sitedeki ilk mesajımla sizi sıkmadığımı umar, daha çok sizi ekranlarda görmeye ihtiyacın fazlaca olduğunu hatırlatır,konser ve tüm festivallerde görmeğyi umud ederim.
Yeni albümde başarılar Objektif!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :metalhead :metalhead :metalhead

Re: objektif hayranlarını yakından ilgilendirir

fusion78 demiş ki:
27 yaşımdayım kıçımdaki don a kadar sahip olduğum her şeyi davul çalarak kazandım.. ve şu an müzikle alakamın dinleyicilikle sınırlı kalmıyor olmasını vejdi ve onun jenarasyonu bir kaç donkişot a borçluyum..rahmetli kamil abinin (özaydın) peşinde az mı dolaştım....çok sevdiğim değer verdiğim yakınen de görüştüğüm bir abi dir ve bir anahtardır vejdi... yaş ortalamalarınızı tahminen konuşuyorum alınmayın..çoğunuz kısa pantolonlarla gezeken ve muhtemelen bu insanlardan habersiz dedenizin parkta aldığı elma şekerini dişlerken bu adamlar clean tonlar kullanıp rock yaptıklarını idda eden tayfanın karşısına oldukça radikal distortion tonları çıkardılar ve bir ölçüde bu ülkede bir çok insana bir çok kapı için anahtar oldular... şarkıları iyi dir kötü dür tartşılır ama asla tartışılmayacak bir şey var ki objektif büyük ölçüde öncü ve örnek bir gruptur...günümüzde rock grupları ülkenin doğusunda gidip çalabiliyorlarsa bu yıllar önce vecdi ve onun gibi bir kaç insanın geçmişte hiç değilse bu insanların bu müziğe aşina olmalarını sağlama çabaları neticesindedir...tatlı su rock çılarından bahsetmiyorum elbette ama drawdan da olsa kıraç tı haluk leven ti ıvır dı zıvır dı bir sürü tip bu adamların verdiği mücadelenin temeline oturtmuşlardır aslında çok ta matah olmayan kariyerlerini...sizler madem ki objektif hayranlarısınız bunları da bilin istedim.... ve ayrıca objektif bu döneminde kendine akabileceği yani bir mecra buldu... taze kan var şimdi damarlarında mevcut olanı sürdürmekten öte var olanın üstüne bir şeyler koyma gayreti seziyorum şimdi grupta şarkılar olsun şarkıların içeriği olsun sound olsun ben ce ciddi ölçüde bir gelişim gösterecekler önümüzdeki süreç içinde...çünkü insanlar değişiyor şartlar koşullar değişiyor... dünya değişiyor bir kere.. düşünceler değişmesede en azından söylemler yada kullanılan lisan farklılık gösterebiliyor..objektif in bunu müziğine yansıtacağını düşünüyorum...1.5 yıl aradan sonra ilk kez barışarock ta çaldılar ve bir müzisyen olarak gözlemim ; klavye ve yaylı konfigürasyonların müziklerine yansıyış şekli beni bu şekilde düşünmeye itti..alpay dan sonra davuldaki tuşe nin biraz düştüğü soloların klavye alt yapısıyla biraz daha groove hale geldiği ve vejdi nin de yaşı gereği biraz daha erdiği kanaatindeyim arkadaşlar..bu adamlar gerçekten rock yapıyorlar...öyle iki distortion power akor basıp iki twin pedal döşeyince rock olmuyor ....objektif in yıllardan beri sürdürdüğü tavrını koruyor olması bu grubun bir beton duvar gibi koca kütlesiyle yozlaşan her ne varsa karşı tavır içinde bulunması bu grubun camia içinde uzuuunn zaman daha borusunun öteceği anlamına geliyor...çünkü rock konuşur kardeşim...bir bakış duruş ve karşı tavır içerir..protest müzikten daha öte bir söylemi vardır.. ve bu söylemi dillendiren bana göre en iyi ağız da objektiftir....grubun klavyecisi volkan la yıllar boyu birlikte çaldım.. o zamanlardan belliydi volkanın piyasa diye tabir edilen tarzlarda kendini bulamayacağı.. o biraz daha idealist davrandı ve rocker mantığı ile yaşadı ben para yı volkandan daha çok önemsedim bu yüzden pop camiasında sivrildim.. pişmanmıyım değilim elbetteki...3 hafta önce tanıştım taner le.. aynı gece de bana misafir oldu...mütevazi,şirin,hoş sohbet laf anlayan,laf dinleyen,çok düzgün ve objektifte çalmayı sonuna kadar hakeden bir adam...başat ı tanımıyorum dinleyemedin doğru düzgün o nedenle bass çılığı ile ilgili bir yorum yapamayacağım sadece 12 senelik tecrübemle konusuyorum adam da iş var...hakan şavklı.. adam virtiöz bir kere bu sıfat öyle kolay elde edilmez ve bir yerden de alabileceğin birşey değildir sınavla vermezler yani.... şunu da belirteyim aklıma gelmişken..çok iyi çalıncada iyi müzisyen olunmuyor..ama bu insanlar iyi müzisyen olmanın koşullarını bünyelerinde bir araya getirmişler daha diycek birşey yok bu konuda...ben objektif in prograssive tarzda biraz daha deneysel çalışmalar yapmasını istiyorum şahsen ama yapmasalarda bu objektifi kafamda koyduğum yeri değiştirmez ... hepsi önemli adamlar ve hepsini çok seviyorum.....bu arada buradan volkana bir notum olacak... kanka gitar çalmayı sevdiğini biliyorum ama klavye de kendini bulduğunu görüyorum....objektif'e; iyi yolculuklar...zira yolunuz uzun.....sevgiler

sinan ŞAŞMAZ

bu yazının bir kere daha okunmasını istedim.yanlız sinan özele attığın mesajlara da cevap olsun(ben bir klavyeciyim)canım kardeşim.

sevgili volkan...rock davulcusu o davulcusu bu davulcusu diye bir şey yoktur.. davulcu vardır....ve davulcu her tarzı yorumlayabilmelidir..sadece bu tarzların tümünde birden başarılı olunamayabilir...agresif bir adam olduğumu ve bu durumun davuluma tuşe olarak yansıdığını sert ve keskin tonlar dan hoşlanıp ne çalarsam çalayım hı-hat i açık bırakıp bas bas bağırtmayı sevdiğimi biliyor olmana rağmen bir rock davulcusu olmalıydın gibi bir cümleyi bırak buraya yazmayı aklından bile nasıl geçirdin pek anlamış değilim...her neyse gözlerinden öpüyorum... sinan şaşmaz

volkan......bu arada DREAM THEATER dinliyorum kanka....ve biliyormusun........ çooookk gerilerdeyiz çoookkk....prograssive bence müziğin dünyada geldiği en son nokta..adamlar konserden önce yemin ediyorlar sanki bir bastığımız akor u bir daha basmayacağız diye..... varmı kardeşim türkiyede böyle babayiğit bir grup....( objektif i tenzih ediyorum bu arada)

Bazıları umut verir, aldatır
Bazıları dost görünür, sömürür
Bazıları canım der, canını alır
Objektif çıkar, ömrüne ömür katar!!!

Baş ağrısına birebir OBJEKTİF!!!

SAYGILARIMIZLA...

Arkadaşlar diğer bazı boktan grupların "fanatikleri" gibi abuk subuk tartışmalar yapmayın lütfen sayfalarda. Mümkünse Objektif'in müziğini, albümlerini tartışalım. turktritom denen arkadaşla derdinizi özel mesaj yoluyla giderebilirsiniz. Burası forum, tamam ama bazı kuralları var. Böyle olmuyo, lütfen. Mesaj kirliliği oluyor diye yazdım önce ama sallayan yok. Lütfen..Daha ileri gidilirse olacak şeyi söyleyeyim: yönetici arkadaşlardan birisi sayfayı geçici olarak kilitleyecek, gereksiz (ki şimdilik %95) mesajları silip yeniden açacak.
Yeni eski tartışması yapmak istemiyorum ama şu son katılımlara kadar Objektif forumlarına ilk olarak bakıyordum siteye girdiğimde, şimdi inanın içimden gelmiyor..
Vecdi Abi kusura bakma sizin forumunuzda bu şekilde konuştuğum için, seni çok severim bilirsin ama hakkaten forum çığrından çıkmaya başladı.
Saygılar...

tüm OBJEKTİF sevenleri ne hitaben ; görüyorum ki eleştirilere doğru olduğunu düşündüğünüz şekilde cavep vermişsiniz... hepinize grubum ve en çok saldırıya maruz kalan kişi olarak kendi adıma teşekkür ediyorum. insanların düşünceleri kimi zaman birbirinden uzak olabilir ancak bu düşünceleri ifade ederken kullanılan üslup bu düşüncelerin haklılığını her zaman için tartışılır hale getirebilir.. müzikal bazda yada objektifin müziğini eleştiren her düşüncenin başımızın üstünde yeri olduğu gibi saygısızlık boyutunda ve insanların yıllar boyu ter dökerek bir nefer bir öncü haline getirdiği bir rock grubuna yine bir başka müzisyenin bu şekilde yaklaşmasını anlayabilmiş değilim...
şimdi bu 14 yıl okumuş arkadaşa şunu sormak istiyorum bir parçanın trafiği düzenlemesi gereğince ne yazılıp çizilmişse sahnede onu icraa etmek mi doğrudur yoksa üzerinde kafa patlatılmış yüzlerce kez prova edilmiş bir şarkıyı bütün bu uğraşı hiçe sayarak deli ce sololar çalmak mı doğrudur.. künye albümünde her hengi bir tuşlu çalgı kullanılmamıştır biz müziğimize klavye yi yeni yeni adapte ediyoruz ve benim bu gurupta ki görevim şarkılara alt yapı oluşturmaktır.bu nedenle turktriton benden bir virtiözlük beklediyse ve bunu almadıysa üzgünüm..
yeni albümde biraz daha enstrümanımı sizlere duyuracağım.
başat ve taner in görevlerini ellerinden gelen en iyi şekilde yaptığına inanıyorum bizler sevenlerimize layık işlerin altına imza atma çabasında olan müzisyenleriz başka bir derdimiz yok.. dünyada ki savaşları açlığı yokluğu adaletsizleri çevre felaketlerini süper güç olarak adlandırılan soytarıların iflah olmaz işgal çabalarını saymazsak tabi.....

scrotestical ilgin için ayrıca teşekkür ediyorum sana...

sinan için bişey söylememe zaten gerek yok.. kanka öpüyorum

Sevgili dostlarım.turktriton adlı arkadaşımızın bizimle ilgili yazdıklarını sabah okudum. Ben daha önce tebrik mesajlarını alırken eksiklerimizin olduğunu söylemiştim.Barışa Rock ilk yıllardan beri katıldığımız ve bizim için olmazsa olmaz olarak kabul edilen bir başkaldırı Festivali'dir.Kısıtlı olan zamana rağmen yeni arkadaşlarımızla beraber provalara girdik ve Barışa Rock'a yetiştik.Ben ve Hakan hariç yeni arkadaşlarımızın Objektif olarak katıldığı ilk Konserdi.Dolayısıyla bizimde yeni Gurupla ilk konserimizdi.O yüzden aksiliklerin olması çok doğal.Beni tanıyanlar provalara ne kadar önem verdiğimi bilirler.Gelelim Sevgili türktriton'a.Ben Vecdi Yücalan olarak burada ismimin altına imza atarak bizi seven yada sevmeyen herkese cevaplar vermeye çalışıyorum.Lütfen kendisininde açık kimliğini burada açıklamasını istiyorum .Gerçekten 14 yıl müzik eğitimi ve bunu 4 yılı kompozisyon olmak üzere bu işe hayatını vermiş bir kişiyle tanışmak isterdim.Ayrıca sahnede ne aradığını Volkanın ellerine neden baktığını(Bu tarz arkadaşlar meraklı olurlar yeni bir şeyler kaparım kaygısı olabilir) gerçekten merak ettim.Sahnede görevliyse görevinin ne olduğunu açıklamasını da kendisinden özellikle rica ediyorum.Yine ayrıca Objektif elemanları yapılan eleştirilere küfürle karşılık vermezler.Biz Küfür ederiz.Hatta ben orta parmağımla sahneden çok hareket çekmişimdir.Ama kime?Tabiki İtalyan gemilerine, hırsızlara ,sömürenlere.
Ben sevgili arkadaşımızdan özel yada değil.Cevap alana kadar bu tartışmanın burada noktalanmasını istiyorum.Bizim Forum sayfasına bu tür yazışmaların (Karşılıklı hakaretler) yakışmadığını her zaman söylemişimdir.Ayrıca strotestical sen hiç kaygılanma bizim arkadaşlarımız düzeyli ve kendini bilen kişilerdir.Bunların en başındada sen geliyorsun.Herkese sakin olmalarınını ve sükut içinde beklemelerini tavsiye ediyorum.Selamlar..Vecdi Yücalan/Objektif...

Tekrar saygılar;;;

loş akşamlarda yıkandı ŞEHRİMİN IŞIKLARI

TÜM TÜRKİYE BİLSİN Kİ EN SONUNDA BU ŞEHİRDE ALBÜMÜ KAPIŞ KAPIŞ SATILAN BİRÇOK ROCK GRUBU DİYE TABİR ETTİÐİMİZ GRUPLARDAN ÇOK DAHA BU İŞİ PROFESYONEL HEYECANLI SEVİYELİ VE GÖNÜLDEN YAPANLAR (Kİ BUNLARDAN EN ÖNEMLİSİ OBJEKTİFDİR) KAZANACAK VE KAZANDIRACAKTIR.
şu anda benim ve eminim tüm objektif hayranlarının istediği tek şey başka festival ve albümler teşekkürler.

:taptim

Ya arkadaşlar Taner hakkında çok az şey bulabildim. Birşeyler bulan varsa bana burda veya özelden yazsın lütfen olurmu? Kafayı yicem. Zaten sitede yenilenmemiş daha. Ayrıca burda neler oldu böyle ya! :?

Albüm tarihi ne zaman? :metal

taner!'in ben size pek kulak asacağını sanmıyorum:)

kendisinle tanışıyoruz..çok sağlam,kaliteli bir müzisyen ve kişiliktir..

ondan ders almak nasip olmadı saatlerimiz bir türlü uyuşmadı ama muhabbeti oldukça hoş.tu..

mailler için ayrıca teşekkürler taner..

Arkadaşlar bulunduğunuz ortamda nasıl davranmanız gerektiği konusunda size yol gösteren kurallara uymanız saygının gereğidir. Belirli bir seviyenin üzerindeki insanlardan ilan-ı aşk temalı mesajlardan daha fazlasını beklerdim ben. Yazık ! Grup elemanları ile birebir iletişim kurma şansınız varken, onlar bu konuda bu kadar samimi ve alçakgönüllü davranıp sizlerle fikir alışverişinde bulunurken böylesi saçma, çocukça ve hatta zaman zaman bayağılaşan tarzda yazışmaları yakıştıramadım. Ben okurken utanıyorum peki siz nasıl oluyor da "boş" insan damgasını yiyeceğinizi düşünEmeden böyle pervazsızca davranabiliyorsunuz ? Bu kötü birşey yaa; BOŞ ! Hiç mi bir çabanız yok kendinize birşeyler katmak adına. "Öyle koydum, gidiyorum" mantığında yaşamak çok mu keyifli ?Açık söylemek gerekirse bir kısmınızla aynı platformu paylaşıyor olmak bile rahatsızlık verici. Bu adamların özel hayatlarını tartışmak ya da geyik yapmaktan bir adım öteye geçip müzikal kimlikleri konusunda yorum yapamayacak kadar sığ mı bazılarınız ? Bu tavırlarınız sitede hakikaten verimli bir paylaşım için bulunan ve çizginin epey üzerinde olan kullanıcıları bunalttığı gibi, (sözde) sevdiğiniz gruba da zarar veriyor, farkında değil misiniz ? Başlık okuyanına hiç bir şey katmayan içi boş ve anlamsız mesajlardan temizlenmesi amacıyla kilitlenmiştir. Forum Kurallarını okuyun lütfen. Tekrar açıldıktan sonra aynı saçma davranışları sürdürenler uyarılmaksızın siteden atılacaktır.

Biraz saygı ve özen sadece istediğimiz...
Özlem

Selamlar;
Başlık altında sıklıkla yapılan hatalara ilişkin forum kurallarından bazı alıntılar yapmak isterim ki bundan sonra hem siz kullanıcılar hem de grup elemanları adına daha verimli bir paylaşım olabilsin...

1) Öncelikle bilinmesi gereken şey; forumun bir chat odası olmadığıdır. Okuyan kişiler yazdığınız mesajlardan birşey alabilmelidirler. 2-3 kişi arasındaki sohbet türü mesajlara izin verilmez. Forumlarda birbirleriyle kişisel atışmalara girenler, hakaret edenler yine aynı akıbete uğrarlar. Forum ile chat arasındaki fark; forumda yazılanların o an uçup gitmemesi, aylar yıllar sonra bir başlıktaki mesajların okunabilmesidir. Dolayısı ile kayda değer içerikli olması gerekir mesajların. 3 ay sonra bir kişi x başlığını okurken sizin aranızdaki kişisel hakaret boyutuna varan tartışmadan hiçbirşey almaz. Bu durumlar kişisel tartışma ile kıstılı değildir.

2) Forumlarda en çok dikkat etmeniz şey ise yazım ve anlatım tarzınızdır. Defalarca belirttiğimiz gibi burası bir chat odası değildir, bir tartışma ve bilgi paylaşım platformudur. Türkçe cümleler kurarken alfabemizde olmayan hafler kullanmayın ve kelimeleri ucube şekillere sokmayın. Evet yerine ewt, güzel yerine güsel, değil yerine diil, gelio, gidio, walla vs gibi Türkçe dışı atraksiyonlara girmeyin. Sizden mükemmel derecede edebi bir dil ve tüm dil kurallarına yüzde yüz uymanız beklenmiyor, ancak en azından Türkçe kelimeleri değiştirmeyin. Türkçeyi dejenere etmeyin.

3-BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı bold, tamamı italik, TAMAMI BÜYÜK olacak şekilde yazılar yazmayın. Kasıtlı olarak Türkçe'yi bozmayın. İlle bozacaksanız sizi www.turkrock.com/irc adresine davet ediyoruz, orada bu tür dil kullanımı yasak değildir.

4-Olayları kişiselleştirmek, birebir kavga etmek ve hakaret boyutuna taşımak kesinlikle yasaktır. Haklı haksız aranmaz, tüm taraflar atılır. Size hakaret edildi ise cevap vermeyin, yönetime şikayet edin, gereken yapılır. Adaleti siz sağlamaya çalışmayın. Derdinizi özel mesaj veya irc ile halledin. Nasıl yeni tanıştığınız biriyle dışarıda tartışırken "beyin özürlümüsün arkadaş" diyemiyorsanız burada da diyemezsiniz. Aradaki monitör ve klavye size bunun için cesaret vermesin. Eğer cesaretiniz varsa çıkın aynı şeyleri kimseyi rahatsız etmeden dışarıda yapın. Bu durum sanatçılar hakkında yaplılan yorumlar için de geçerlidir. Sanatçıları eleştirirken terbiye sınırlarını aşmayın.

5-Turkrock forumları ilan-ı aşk etmeniz ya da aşkınıza karşılık bulmanız amacı ile tasarlanmamıştır. Bu tipte iletileriniz için sizi sizden alıp başınızı döndüren grup elemanlarının e-posta adreslerini ya da forumdaki özel mesaj sistemini kullanabilirsiniz.

6-Forumda herhangi bir başlıkta yönetim tarafından değiştirilme silinme yada bir tavırdan dolayı şikayetiniz var ise tepkinizi o başlıkta verip konuyu dağıtmak yerine "Site hakkında" kısmında bize bildiriniz. Site hakkında kısmı hariç kategorilerde yöneticilerle girdiğiniz tartışmalar/şikayetler silinecektir.

SON OLARAK;
Bu foruma yazan her üye, forum kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde mesajlarınız silinebilir, taşınabilir ve siteden uzaklaştırılabilirsiniz.

Buraya hakikaten güzel şeyler paylaşmak adına gelen kullanıcılara ve grup elemanlarına anlayışlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Kilit açılmıştır...

Devam...

Geri