ESP gitarlarinin istanbulda resmi olarak saitisa baslamasi.

LTD'leri pek tavsiye etmiyorum.Ben geçen sene arkadaşıma KH2 aldım doğumgünü hediyesi olarak gerçekten süper bi gitar yani gerek tonu gerek şekil bakımından.Çıkan ses çok kaliteli.

ya ne adamlar var bizimde zengin arkadaşlarımız var ama alan yok
bende ltd viper var
seymour duncan sh1
ve jb4 taktım gitar kendine geldi
ama tam amanasıyla istediğim olmadı

ben gecen hafta pera muzige gittim kh2 yı merak ettıgım ıcın, ellerınde yoktu barı dedım fıyatı 3asagı 5yukarı nedır dıye oda kac euro ydu hatırlamıyorum ama tam olarak 4000dolara denk gelıyordu onu hesaplamıstım ayak ustu bu gıtarı amerıkada kı sıtelerde 2250dolar a bulmak mumkun forumdada guvenılır olarak getıren arkadaslar var bu fıyat farkındansa getırtmek cok daha makul norton_antor a katılıyorum artık turkıyeden gıtar alınmaz duruma geldı...

Türkiyeden gitar alınır ama nasıl???
Bu soruyu kendime sorduğumdan ve Pera müzikten ESP-ltd DV8-R gitarımı almamdan bu yana 2 yıl geçti. Bakın bu gitardan her zaman memnunum her şeyiyle harika.Bir gün bu gitarı Jazz yaparken kullandım millet şaşırdı hem temiz seslerde hemde metal türüne yakışıyor sesi.

İyi de bunların fiyatı nedir? Bir defa Eğer ESP veya ltd alacaksanız Kore'den aşağı almamalısınız. ESP'nin orjinal sitesine girin. Benim gitarımın fiyatı 1.300$ dır. Yani 1850 YTL. America'da satılanlarda aynı paradır. Ama eğer bir gitarı peşin alırsanız fiyat öylebir düşer ki... Ben bu gitarı 1.550 ytl ye aldım dahada inerler aslında 1.600 ytl den 1 lira aşağı inmem diyodu :).

Peki peşin alamayacak durumda olanlar ne yapacak? Bu soru her marka gitar ve her insan için geçerli. Ben 3 ay bütün bir yaz çalıştım. Her yere yürüyerek gittim geldim hem de istanbul'da. Zaten o gitarı almak için benim gibi orta halli bir insanın deli olması gerekir. Ondan önce kullandığım gitar Vic standart :). Bu benim bütçeme göreydi zaten aldığımda kendisi 156. el falandı her halde ne boyası kalmıştı ne manyetikleri sağlamdı. yani işin kısası peşin alın fiyat düşer. Peşin alamıyosan Daha ucuz bişey alıcaz. Amerikada olsanızda zaten o gitarı (seçtiğinin gitar) alamazsınız kolay kolay. Birde bu ltdlerin kötü olduğu söyleniyor. Bu tamamen yanlış şimdi size bir esp-ltd ile bir esp'nin farkını gösterim:
ESP DV8
SPECS:
• NECK-THRU-BODY CONSTRUCTION
• 25.5” SCALE
• MAHOGANY BODY
• 3-PIECE MAHOGANY NECK
• EBONY FINGERBOARD
• DOT INLAYS W/8-BALL ON FIRST FRET
• SEYMOUR DUNCAN DAVE MUSTAINE LIVEWIRE ACTIVE PICKUPS
• 2 VOLUME & 1 TONE CONTROL WITH 3-WAY TOGGLE
• BLACK HARDWARE
• SPERZEL LOCKING TUNERS
• DUNLOP FLUSHMOUNT STRAPLOKS
• TONEPROS LOCKING BRIDGE W/STRING-THRU-BODY
• WHITE BINDING ON NECK & HEADSTOCK;
• 24 JUMBO FRETS

ESP-LTD DV8-R
SPECS:
• NECK-THRU-BODY
• 25.5” SCALE
• MAHOGANY BODY
• 3-PIECE MAHOGANY NECK
• ROSEWOOD FINGERBOARD
• BLACK HARDWARE
• SPERZEL LOCKING TUNERS
• WHITE BINDING ON NECK & HEADSTOCK
• 24 JUMBO FRETS

Ses konunsunda şüpheleri olan arkadaşlar için yapacak bişeyim yok gidip denesinler.

Bu adamlar tüccar arkadaşlar amaçları sizi soymaktır. Onlara insan olduklarını hatırlatmak için Retorik'inizin iyi olması gerekir bence. Konuşarak her şeyi çözebiliriz. O adam o gitarı bana satmasa (1 tane kalmıştı) yarın belki daha fazla paraya satabilirdi. Ama bana satarsa vicdanı rahatlayacaktı.Ben onun bunun farkında olmasını sağladım hepsi bu.

ltdlerde 400den yukarı seriler hele hele 1000 serileri dehşet gitarlardır kore olmalarına bakmayın bugun bir ltd mh1000 bir jackson dkmgden yada dk2den iyidir (ben de dkmg kullanıcısıyım) 1000 serisinde abanoz klavye orjinal floydrose earvana gibi güzellikler var esplerden tek farkı ağaç kaliteleri

spree demiş ki:
Türkiyeden gitar alınır ama nasıl???
Bu soruyu kendime sorduğumdan ve Pera müzikten ESP-ltd DV8-R gitarımı almamdan bu yana 2 yıl geçti. Bakın bu gitardan her zaman memnunum her şeyiyle harika.Bir gün bu gitarı Jazz yaparken kullandım millet şaşırdı hem temiz seslerde hemde metal türüne yakışıyor sesi.

İyi de bunların fiyatı nedir? Bir defa Eğer ESP veya ltd alacaksanız Kore'den aşağı almamalısınız. ESP'nin orjinal sitesine girin. Benim gitarımın fiyatı 1.300$ dır. Yani 1850 YTL. America'da satılanlarda aynı paradır. Ama eğer bir gitarı peşin alırsanız fiyat öylebir düşer ki... Ben bu gitarı 1.550 ytl ye aldım dahada inerler aslında 1.600 ytl den 1 lira aşağı inmem diyodu :).

Peki peşin alamayacak durumda olanlar ne yapacak? Bu soru her marka gitar ve her insan için geçerli. Ben 3 ay bütün bir yaz çalıştım. Her yere yürüyerek gittim geldim hem de istanbul'da. Zaten o gitarı almak için benim gibi orta halli bir insanın deli olması gerekir. Ondan önce kullandığım gitar Vic standart :). Bu benim bütçeme göreydi zaten aldığımda kendisi 156. el falandı her halde ne boyası kalmıştı ne manyetikleri sağlamdı. yani işin kısası peşin alın fiyat düşer. Peşin alamıyosan Daha ucuz bişey alıcaz. Amerikada olsanızda zaten o gitarı (seçtiğinin gitar) alamazsınız kolay kolay. Birde bu ltdlerin kötü olduğu söyleniyor. Bu tamamen yanlış şimdi size bir esp-ltd ile bir esp'nin farkını gösterim:
ESP DV8
SPECS:
• NECK-THRU-BODY CONSTRUCTION
• 25.5” SCALE
• MAHOGANY BODY
• 3-PIECE MAHOGANY NECK
• EBONY FINGERBOARD
• BLACK HARDWARE
• SPERZEL LOCKING TUNERS
• WHITE BINDING ON NECK & HEADSTOCK;
• 24 JUMBO FRETS

ESP-LTD DV8-R
SPECS:
• NECK-THRU-BODY
• 25.5” SCALE
• MAHOGANY BODY
• 3-PIECE MAHOGANY NECK
• ROSEWOOD FINGERBOARD
• BLACK HARDWARE
• SPERZEL LOCKING TUNERS
• WHITE BINDING ON NECK & HEADSTOCK
• 24 JUMBO FRETS

Ses konunsunda şüpheleri olan arkadaşlar için yapacak bişeyim yok gidip denesinler.

Bu adamlar tüccar arkadaşlar amaçları sizi soymaktır. Onlara insan olduklarını hatırlatmak için Retorik'inizin iyi olması gerekir bence. Konuşarak her şeyi çözebiliriz. O adam o gitarı bana satmasa (1 tane kalmıştı) yarın belki daha fazla paraya satabilirdi. Ama bana satarsa vicdanı rahatlayacaktı.Ben onun bunun farkında olmasını sağladım hepsi bu.

Amerika'da satış fiyatı,üretimi durmadan önce 805 dolardı.1300 liste fiyatı.Satış fiyatıyla alakası yok onun.

malesef katılamıyorum size. el değmeden göz görmeden gitar almayı ancak benim gibson/ibanez/fender/.../esp'im var demek için alınıyorsa veya iş ticarete dökülmüşse yine veya gelen gitardaki sorunları sevgiyle karşılayacak kadar geniş ve sevecen bir gönlüm var deniyorsa anlayışla karşılarım.

secks demiş ki:
malesef katılamıyorum size. el değmeden göz görmeden gitar almayı ancak benim gibson/ibanez/fender/.../esp'im var demek için alınıyorsa veya iş ticarete dökülmüşse yine veya gelen gitardaki sorunları sevgiyle karşılayacak kadar geniş ve sevecen bir gönlüm var deniyorsa anlayışla karşılarım.
Gercekten haklısın yani a gitarı 400$ b gitarıda 400$ ama a gitarı b gitarından iyi.. ama b gitarı marka diye gidip b gitarını almak ... yorumu size bırakıyorum =) ve evet gercekten deneyip alın gitarları sonra hayal kırıklıkları yasanabiliyor...

ltd ler endonezyada yapılmıyo mu? jh600 e bakıyodum bi aralar ama endonezya gitara o kadar para vereceğime bi japon jackson daha iyi gider.ha ama dışarıdan bakıldığında neck-thru,original floyd rose ama demek ki fiyatı düşüren başka şeyler var.mesela ağaç kalitesi vve işçilik gibi.fretler kötü çakıldıktan sonra klavyenin abanoz olmasına ne gerek var:)

1000$ dan fazla verdikten sonra gitarlar arasında mantık olarak bi fark kalmıyor, fiyat farkını yaratan şeyler marka prestij biraz kaliteli işçilik birazda malzeme kalitesi ki bunun farkınıda benim diyen gitarist kolay kolay anlayamaz, ne ucuz gitarlar var jilet gibi, şans işi birazda bu odun nihayetinde.. kapatın çok konuşan birinin gözünü verin eline 1000$lık ve 2000$ lık gitarı ayırabilirse ben gitarımı kırarım.. :)

özellikle esp nin signature modelleri çok fahiş fiyatlara satılıyor, arkadaşında örneklediği gibi ltd olanlarıyla anormal fiyat farkları var ama performans olarak 1500$ lık fark olmadığı aşikar..

bazı gitarlar hiç etmeyecekleri fiyatlarda satılıyor amerikada dahil, tabi bunun denetim hakkını elinde tutan bir merci yok şu gitar şukadar eder gibisinden, misal çok cort sever bir insan değilim ama şuna katılıyorum ltd nin xx-50 gitarına 300€ vermek yerine cort M serisi alabilirim ve çok daha performanslı bir gitarım olur, geçenlerde yine elime bir viper-50 aldım bildiğin odun kardeşim, yani kırk yıllık yoğurtçüyum böyle kase görmedim.. :D

ESP

Bende PERA Müzikten 2 kere alış-veriş yaptım.Pedal,Stand,Tel,Jak vs.aldım fakat gitar almadım.ESP internet sitesine baktığımda ise PERA nın fiyatlarıyla arada nerdeyse fark olmadığını görüyorum.Arkadaşlar eleştirmişler ama neye dayanarak anlamadım,fiyat konusunda bunu gördüm.Kalite konusunda ise LTD'ler çok iyi gitarlar ki birçok müzisyen LTD kullanıyor.Geçen günlerde arkadaşıma yeni başlayacağı için gitar alıcaktık pera müzikten EC-50 aldık 500 ytl'ye,gitar yeni başlayan biri için çok iyiydi.

Geri