Emg manyetikleri nasıl bilirsiniz ??

Gördüğüm gelmiş geçmiş en kötü clean tonlar.

Yani dandirik jackson marka manyetiklerin bile cleanleri 81 85 den bariz daha iyi. Ama olay diste gelince olay değişiyor. Tam metalci manyetiği derlerdi de inanmazdım hehe

SiLeNoZ demiş ki:
Gördüğüm gelmiş geçmiş en kötü clean tonlar.

Yani dandirik jackson marka manyetiklerin bile cleanleri 81 85 den bariz daha iyi. Ama olay diste gelince olay değişiyor. Tam metalci manyetiği derlerdi de inanmazdım hehe

Clean için biraz uğraşırsan onun da güzelini alıyosun :)...Hemde bayağı güzelini. Ben şu ana kadar 3 tane seymour duncan kullandım(sh-4, sh-8, sh-2) ve sadece sh-2 emg 81 kadar güzel bir clean ton verdi. Abartmıyorum strat clean ine bile yaklaşıyor bazı tonlamalarda...

CaglarHepterlikci demiş ki:
Emg-Sa serisi kullananınız varmıdır? Varsa stratlardaki sonuclarından ve pil ile ilgili nereye nasıl taktıgınızla ilgili bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim..

snnP demiş ki:
aynı dertteyim hocam

Pil stratın pickguardının altına sığıyo potansların arasına.Bend SV kullanıyorum ve çok memnunum.Çok geniş bi ton yelpazesi var, distortion da clean e harika tonlar elde edilebiliyo...

laylay battığından beri Türkiye'de sıfır jackson satılmıyor bildiğim kadarıyla ve laylaylom da müşterinin tipine göre fiyat verdiği için belli bir fiyatı yoktu.

beyler sert tonlarda emg manyetikler çok güzel bir ses veriyorlar ve ayrıca artık clean seslerde pek kullanılmıyor gitaristler artık solo ve ağır tonlar çaldığı için emg tavsiye ederim ve gayet kaliteli bir sesi var ama tonunuz hafifse veya blues jazz heavy ise tabikide emg yakışmaz ve clean tonda gerçekten emgler de çok kötü bir ses var ve chuck11 bncede emg alcağına o parayı jackson a biriktir

Arkadaşlar hss dizilime sahip japon dk2 gitarıma emg set yaptırmak istiyorum biraz yardımcı olabilir misiniz? Köprüye sanırım 81 takılacak ama diğer manyetiklerin isimleri nelerdir, nereden bulabilirim, ne kadara mal olur yaptırsam değer mi vs vs. Şimdiden teşekkür ederim.

peki hangisini önerirsiniz tiz bir ses için, (haggard, epica gibi senfonik metal gruplarının tonlarını yakalamak istiyorum) Türkiye'de kolay bulunuyor mu ve fiyatları nelerdir bir de?

arkadaşlar epi lp ultra gitarımın köprü manyetiğini emg karakterinde bir manyetik ile değiştirmek istiyorum. biri güçlü diğeri nispeten düşük çıkışlı iki manyetik aynı gitarda kullanabilmek için ne gibi değişiklik yapmam gerekir?

EMG manyetikler gerçekten sağlma aletler.Aktif olanları sert tonların yanı sıra clean tonlarda da iyi iş çıkarıyor.Pasifler clean i biraz boğuk veriyor ama ciddi manada en sevdiğim manyetikler.

arkadaşlar yukarıda chuck11 arkadaşımda yazmış ama benim parayı biriktirip gitar alma gibi bi durumumda yok zaten hali hazırda 2 gitarım var ve emgli gitarımın olmasını istiyorum gitar almaya kalksam hem emgli hemde iyi bi gitar almalıyım artık bu yüzdende çok yüksek meblağlar gözden çıkarmalıyımki zor ama ltd m-50 gitarıma emg81-85 set takmak istiyorum ne kadar performans alırım tabi çok iyi gitarlar kadar alamam ama...

Geri