The Village-Shyamalan

M. Night Shyamalan'ın filmleri zaten hoş olur ona diyecek lafımız olmaz. (6. His, Signs, Unbreakable) Ancak uzun zamandan beri konuları birbirine benzeyen filmler izlemekten hafiften sıkılmışken dün gece The Village filmini izledim, kesinlikle çok güzeldi. Çok zekice hazırlanmış bir senaryo. (ki kendisi yazmış zaten) Filmin son 20 dakikasına kadar olamaz ya bu film Shyamalan'ın olamaz diye diye izliyorum diğer taraftan filmin korku filmi olduğu söyleniyor eee neresi korkunç (alakası bile yok) neyse klasik donuk bakışlı kadınların fırfırlı uzun beyaz elbiseler giydiği, erkeklerin paçalı don pantolonlarıyla en ufak hadiseyi memleket meselesi yaptığı köy kasaba filmi gibi ilerliyor. Son 15-20 dakikasında "ulan dur bir şeyler oluyor" diyerek kendinizi toparlıyorsunuz ve gerçekten çok iyi hazırlanmış bir sürpriz (şok da denilebilir) geliyor.Filmin başında öff keşke almasaymışım dediğim, sonunda iyiki izlemişim be dediğim fantastik bir film. Tavsiye ederim.

bu Village i izlemedim ama Night Shyamalan i her sekilde kutlarim her filminde gerilim filmlerinde olmasi gerekeni yapiyo milleti geriyo :D :D filmlerde daha hic bisey göstermeden filmin sonuna kadar heyecani son noktalarda tutabilen bi adam ve kesin eminki bu filmide aynidir tanidigim en iyi gerilim filmi yapimcisi denilebilir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CedriX bu filmde gerilim bekliyorsan hiç gerilmeyeceksin söyleyeyim :)
Sadece çok ütopik hazırlanmış bir senaryo şaşırtıcı fantastik öğeler var. Yani filmin sonunda şok oluyorsun ama korku ya da gerilim değil yani.

hadi ya ben önceki filmlerindeki gibi olur diye bekliyodum ama yinede cok enteresan bi konusu var ve oyuncu kadrosuda mukemmel bence William Hurt,Adrien Brody,Sigourney Weaver ben ilk önce bu ucu icin izlerim ondan sonra Joaquin Phoenix falanda var oh oh bu kadro ile kesin izlenmesi gerek bi film gibi geliyo bana...

fragmanlarını gördüm. ilginç gibi görünüyor.
bu yönetmenin en çok 6.his filmini sevmiştim. unbreakable konu olarak güzeldi ama ağır ilerliyordu,biraz sıkıcıydı.
the signs ise hiç güzel değildi. tipik bir uzaylı filmi.
bakalım the village nasıl.

Ingilterede kendisi hakkinda bir documentary(belgesel) izledigim kisi. Village'i de izledim. Ama belgesel daha iyi. adamin fanlari night'i super natural goruyo falan. Cok enteresan bisidi.

stein_87 demiş ki:
Ingilterede kendisi hakkinda bir documentary(belgesel) izledigim kisi. Village'i de izledim. Ama belgesel daha iyi. adamin fanlari night'i super natural goruyo falan. Cok enteresan bisidi.

o senin dedigin belgesel yalanlarla doluymus ya adam hakkinda guya iste belgeselde adam demiski kucukken ölu insanlar göruyodum demis iste guya Altinci His deki cocuk kendisiymis falan filan o belgesele inanma derim ben reklam amacli biseymis...

CedriX demiş ki:
stein_87 demiş ki:

o senin dedigin belgesel yalanlarla doluymus ya adam hakkinda guya iste belgeselde adam demiski kucukken ölu insanlar göruyodum demis iste guya Altinci His deki cocuk kendisiymis falan filan o belgesele inanma derim ben reklam amacli biseymis...

Ya biliyorum ama belgesel filmlerden daha guzeldi falan bi de gece yarisi izledim.

19 Kasım'da gösterilecek diye biliyorum. Ben epey erken izleme fırsatı buldum, şanslıyım :)
Hala aynı şeyi düşünüyorum çok zekice bir senaryo, mükemmel olmuş.

ben izledim. açıkçası mükemmel ya da çok güzel bi film değil bence. ne biliyim konu güzel. anlatılmak istenen vs. hoş, ama ne biliyim. evde izledim biraz bunun da etkisi var sanırım çok beğenmememde. yinede izlenirse bir şey kaybedilmeyecek bi film. hoş yani...

filmi izlemedim arkadas filmin sonunu agzindan kacirdi simdi nasil izlicem filmi sonunu biliyorum sonundaki sirri biliyorum artik of of neyse buraya yazmayimda izlemeyenler icin bozmayim...

Lucky Mckee (May filmini izlediysen hatırlarsın)
the woods adında bir projeye başlamış, tesadüfi olarak iki filmde aynı ismi taşıyınca Shyamalan ismi The Village olarak değiştirmiş. Çünkü Mckee'nin projesi daha eski Shyamalan'ın filminden. O yüzden Shyamalan geri çekiliyor başka isim buluyor. Hadise bu yani

Geri