Umut Kuzey

deyyus demiş ki:
sanatçıyı aşagılamıyorum sadece yeri burası değil ayrı bir müzik yapıyor ;)

Sen kimsin, buna sen nasıl karar verebilirsin.?Rock müziği sendenmi soruluyor?Müzik adına ne yaptın?Kaç besten var?Enstrüman çalıyormusun? Bence bir sürü saçma sapan sözlerle saçma sapan oradan buradan araklama müzik yapan şahıslar varken iki albümündede en az 7-8'er parçası kendisine ait olan, Duvardaki Resimler albümünün düzenlemelerinide kendisi yapan, Umut Kuzey'in yeri burası..Sadece kendi şahsi zevkine, uygun müzik istiyorsan çok konuşma, otur kendine yeni bir site kur.Senin zevkini görelim...

brambel13 demiş ki:
aYNaLI-SuCuK demiş ki:
penaber demiş ki:
sadece tek eklimeyle canlı performansıyla dinlemelerini istiyorum eleştiren arkadaşların...

15 temmuz da mutlaka gidin görün ve dinleyin... hatta üyeleriyle beraber sizlerde bizlerle yer alın.

bi kaç hafta önce bi tv kanalında umut kuzey in canlı perforamansına rastladım ancak keşke rastlamasaydım türk rock müziği için tam bir talihsizlik kurban ın yalan şarkısını cover lıyorlardı ancak 1 dakika filan dayanabildim ses yetmiyor senkronizasyon yok orkestra irenç çalıyor şarkıyı detone söyluyor bence cok çalışması lazım bu adama nasıl albüm yapmışlar hayret ettim. inşallah düzelir.

Bende aynı programı izledim..Hayretle bu yazıyı okudum.Kötü dediğin orkestrada Gökçe Dayanç vardı..Canlı performansını izleyen birisi olarak Umut Kuzey detonesiz 5 saat konser veren birisi..Ve tek detonesi yoktu..Sanırım bir iki kulaklı resimle kendini müzik dehası ilan ettin..Arkadaşım baktım bir tek Taylan Ayık için doğru şeyler yazıyorsun..Onu tanıyor olman da bizi ilgilendirmez.Bunada birşey demiyoruz..Sadece yanlış şeyler yazma..Ve emin ol en az senin kadar müzikten anlarız..Bil ki kulaklık takma ile dj olunmaz..Ve ortalıkta o kadar çok Dj yim diyen müzik bilmez varki..

1- Taylan için iyi şeyler yazmamın sebebi onu tanıyor olmam değil yaptıgı müziği begeniyor olmamdır. ayrıca sadece onun için degil pentagram manowar kinght errant emre aydın rumble militia iced earth vs.. gibi grupların başlıklarına bakarsan onlar içinde iyi şeyler yazdıgımı görürsün.
2- dj lik yapıyorum diye müzikten cok iyi anladıgımı iddia etmiyorum sadece o programdaki performansta duyduklarımı ve gördüklerimi aktardım buraya
3- diger dj lerin müzik bilip bilmemeleri benim hiç umrumda değil zaten umut kuzey in dj lik yada dj lerle alakası yok bunu neden yazdın bilmiyorum
4-bakmışsın yazacak bişey yok hemen taylan ı ortaya atmışsın laf kalabalığı olsun kafalar karışsın diye.
5-bakıyorumda bu mesajı atmadan önce resimleri ve mesajlarıma bakmış tipimi ve mesajlarımı göz önünde bulundurarak savunmaya geçmişsin.
6-bu mesajdan sonra bu forum başlığını kişisel davama dönüştürmemek amaçlı tartışmaya yönelik mesaj atmıcam eger yazacak bişeyin varsa [email protected] a mail atarak yada özel mesaj atarak yazarsan sevinirim.

aYNaLI-SuCuK demiş ki:
penaber demiş ki:
sadece tek eklimeyle canlı performansıyla dinlemelerini istiyorum eleştiren arkadaşların...

15 temmuz da mutlaka gidin görün ve dinleyin... hatta üyeleriyle beraber sizlerde bizlerle yer alın.

bi kaç hafta önce bi tv kanalında umut kuzey in canlı perforamansına rastladım ancak keşke rastlamasaydım türk rock müziği için tam bir talihsizlik kurban ın yalan şarkısını cover lıyorlardı ancak 1 dakika filan dayanabildim ses yetmiyor senkronizasyon yok orkestra irenç çalıyor şarkıyı detone söyluyor bence cok çalışması lazım bu adama nasıl albüm yapmışlar hayret ettim. inşallah düzelir.

yukarıdaki eleştirim için Umut Kuzeyden özür dilerim o anki gazla biraz ağır yazmış olabilir. başarılar.

o anda kötü olunabilir ama bu ağır bir eleştiriye ve hakaret boyutuna gitmemeli. kim için olursa olsun... zaten tv lerdeki canlı performanslar fazlasıyla kasıyor istediniz gibi olmuyor o aladan maalesef. ama canlı olarak açık alan da veya ne bilim bir barda dinle ozaman anlarsın...

deyyus rock müzik için neler yaptın doğrusu merak ettim yaws? çok büyük üstad olman lazım ki böyle gereksiz cümleler yazabiliyorsun. senin deyimine göre kimler yer almalı!? ozaman forumda bi çok gereksiz isim var bana görede onlarıda silip atalım. o kadar gereksiz ki hatta!!! ne tür müzik yapıyor acaba???

2 yıldır bir radyonun yayın yönetmenliğini yapıyorum ve rock müziğe hiç yer verilmeyen bu radyoda sadece haftada 30 saat yerli rock yayınlatabiliyorum bunun dışında da organizasyon gibi uğraşlarım var ben bu müziğe 12 yaşından beri aşık bir insanım ve dinlemekle kalmıyorum bu müziğe katkım dokunması için elimden gelen herşeyi yapıyorum kendimden bahsetmiycem komik oluyor bunları demek ben yıllarca proğram yapıp bi kere bile kendi adımı kendi yaşantıma dair bişeyi söylemedi proğramlarımda sadece yerli rock çaldım eleştirilmeme ragmen yeri geldi sadece amatörleri çaldım bi çok demolar dagıttım ilk zamanlar proğram yaptığım için 2 sene para almadım ki halen daha almıyorum sponsorlarımdan aldığım parayı cd yerli rock albüm alıp dinleyenlerime dagıtıyorum bu kadarı kafidir , işkembeden eleştiri yapmıyorum azıcık dinlenilebilir bi müzik olsaydı inanın bu sarkıcı içinde elimden geleni yapardım,belki ben önyargılıyımdır diye promosunu tüm arkadaşlarıma dinlettim hiçbiri 1 şarkıyı tam dinlemeye bile tahammül edemedi,yapılan bi emek vardır saygı duyuyorum ama yapılan rock değil arkadaşlar

deyyus demiş ki:
2 yıldır bir radyonun yayın yönetmenliğini yapıyorum ve rock müziğe hiç yer verilmeyen bu radyoda sadece haftada 30 saat yerli rock yayınlatabiliyorum bunun dışında da organizasyon gibi uğraşlarım var ben bu müziğe 12 yaşından beri aşık bir insanım ve dinlemekle kalmıyorum bu müziğe katkım dokunması için elimden gelen herşeyi yapıyorum kendimden bahsetmiycem komik oluyor bunları demek ben yıllarca proğram yapıp bi kere bile kendi adımı kendi yaşantıma dair bişeyi söylemedi proğramlarımda sadece yerli rock çaldım eleştirilmeme ragmen yeri geldi sadece amatörleri çaldım bi çok demolar dagıttım ilk zamanlar proğram yaptığım için 2 sene para almadım ki halen daha almıyorum sponsorlarımdan aldığım parayı cd yerli rock albüm alıp dinleyenlerime dagıtıyorum bu kadarı kafidir , işkembeden eleştiri yapmıyorum azıcık dinlenilebilir bi müzik olsaydı inanın bu sarkıcı içinde elimden geleni yapardım,belki ben önyargılıyımdır diye promosunu tüm arkadaşlarıma dinlettim hiçbiri 1 şarkıyı tam dinlemeye bile tahammül edemedi,yapılan bi emek vardır saygı duyuyorum ama yapılan rock değil arkadaşlar

Kendinden bahsetme gerçekten komik oluyorsun.Bazı Yerel radyolarda genelde patronun arkadaşı yada akrabası olur yayın yönetmenleri.. Müzik üzerine ahkam keserler , oysa gerçekte hiç bir ... anlamazlar.. Sana sen kimsin dediğimde, Rock müziği ile ilgili o kadar kesin konuşmalarından gerçekten bir müzisyen olduğunu sanmıştım.Sen kimsin? Umut Kuzey, Gökçe Dayanç(Serdar Öztop,Haluk Levent albümlerinde, yurt dışında Rock sanatçılara çalmıştır.),Metin Türkcan(Pentagram,Şebnem ferah,Ogün Sanlısoy albümlerinde çalmıştır.),Cüneyt Karayalçın(Haluk Levent,Deniz Arcak albümlerinde çalmıştır.)gibi Türk Rock Müziğine eser katan emek sarfeden insanların emekleri yürekleri ile yaptığı bir albüme laf söyleyecek..Ve bir radyoda yayın yönetmeni olduğunu belirterek onlardan daha iyi olduğunu iddia edecek..Ben o şahsa tekrar tekrar derimki Deyyus, sen kimsin? Açıkla...Hangi radyoda yayın yönetmenisin .Kariyerini ve seni tanıyalım..Bu arada habire promo cd diyorsun.daha albümü bile almamışsın.Belkide dinlediğin promo Cd bozuktur.Önce al bütün albümü dinle...Alamıyorsan sponsor olayım.

Yönetici Notu: Lütfen Umut Kuzey forumunda olduğumuzu unutmayalım ve konuyu dağıtmayalım.Konu dışındaki muhabbetleriniz için IRC portalını kullanabilirsiniz.
Saygılar.

mavie uzatma istersen albümde iyi sanatçılar çalabilir bu o albümün iyi olacağı anlamına gelmez en yakın örnek 2 hafta çıkmış olan olcayto art ın albümüdür ismail soyberk,hüsnü şenlendirici gibi isimler albüme destek vermiş ama sarkıcının sesi çok kötü vasat bir albüm umut kuzey in tüm albümünüde dinledim 1,2 şarkı ile karar vermem asla bir albümün iyi veya kötü olduğuna , beni tanımak istedin senin gazınla bir iki şey yazdım dahada yazmam çünkü sen benim yaptıklarımı anlıyacak seviyede değilsin ben iş e alındığımda 17 yaşındaydım radyoda rock,jazz,klasik,reggie onlarca sessiz proğram yaptım yapıyorumda bulunduğum yer babamın işyeri değil yıllarca ben maaş almadım rock proğramı yapabilmek için ama sen bunları anlayamazsın,sana bişeyleri açıklamıya çalışmıycam ki gerekmiyor benim içim rahat senin gibi ne olduğunu,ne yaptığını bilmeyenlerden değilim

şarkıcı kişiyede bunu belirtmem son derece normal , kimsenin alınması gerekmiyor

Umut Kuzey Yaga Barda..

Umut Kuzey 19 Temmuz-Çarşamba ve her çarşamba YAGA BAR da ..adres : sıraselviler caddesi 67 / 1 taksim - istanbul
Telefon : (+90) 212 292 2829
Bütün arkadaşları bekleriz...

Umut KUZEY her çarşamba saat: 22.00'da Taksim de Yaga Bar da sahne almakta,,,,geçen çarşamba dostluk kulübü olarak 15-16 kişi oradaydık,,,bu hafta da aynı şekilde olacak,,gelmek isteyenleri bekleriz,,,

yagabar.com

Geri